Колку ви значат модните марки

Член од
13 декември 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
Друже чантава на сликава: намалена од 19 470 на 6490 немој не ме радуј, битно е КАЛВИН КЛЕЈ.. Ретко кој од обичните граѓани може да си ја дозволи !



Иначе ми значат модните марки само кај патики и трењерки. Патики - најк преферирам а трењерки - адидас :)
интересно,а адидас и најк патиките секој може да ги носе? да не зборуваме дека целата колекција што може кај нас да се најде е од минати сезони на цена како новите!
а и темата е колку ни значат модните марки а не кој колку може да си ги дозволи така да не гледам што не е во ред.
друга тема е што нивото ни е какво што ни е мизерно,за тоа што неможе обичниот граѓанин да носе не го обвинувам него ,таква е финансиската реалност,од друга страна ако може секој да си го дозволи и нема да е толку привлечно
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Па до негде ми важат поради нивниот квалитет (сеуште има некои на кои можи да се наслониш дека ќе ти траат подолго време).Иначе немам ништо против ''unknown'' марки зошто понекогаш испаѓаат доста удобни, а до душа и квалитетни.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Малце, колку да бидам сигурен во квалитетот, ама многу затрескан не сум, не секој може да си дозволи цело време да носи јак Бренд...
 
Член од
20 јануари 2012
Мислења
65
Поени од реакции
16
Ne mi znacat markite,vazno mi e ubavo da izgledam,nemam omilena marka
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Ne mi znaci tolku imeto, kolku kvalietot sto se podrazbira. Iako ne mora sekogas da bide taka. Najvazno e toa sto go nosis da ti stoi ubavo. Mnogu mi e glupo koga ke vidam nekogo deka toa sto go nosi go nosi samo zaradi markata, a so toa sto visi salo od strana, ili sto stoi kako na zakacalka, ne se zamara.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Па ми значат, затоа што се со подобар квалитет, а и љубител сум да носам облека со марка. :) Не дека не носам и чкарт облека, но повеќе преферирам оригинал или со подобар квалитет и марка.
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Mene ne mi znaci nisto imam patiki od pazar sto kostaat 1000 ce imam samo staeno beli debeli vrvci i izgledaat top i site me prasuvaat kaj sum gi zemal epa kade im vikam u gtc 6000 den
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Многу ми значат, не од препотентност туку од искуството носејќи поскапа и поефтина облека. Не само што поубаво се чувствувам носејќи брендирана облека од фини материјали, туку и сум сигурна дека тоа што сум го платила ќе трае и нема да изгуби од сјај, за разлика од оние парчиња облека кои сум ги купувала само затоа што биле убави на изглед, а потоа излителе.
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
96
Поени од реакции
43
Не ми е важна марката , имам облека и поскапа и ефтина , има работи кои ги "утепувам" од носење а сум ги купила до 500 ден и има работи за кои сум дала повеќе пари . Единствено купувам секогаш поскапи патики затоа што се поквалитетни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom