Колку ви значат модните марки

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Модни марки....не ми значат воопшто.
Не паѓам на гз и не патам од комплекс да трошам пари на марки.
Имам алишта кои се марка, а имам и такви кои ми се купени од обичен бутик. Често се дешава во обичен бутик да најдеш нешто што повеќе ќе ти го привлече вниманието, одколку некое парче облека за кое ќе лупнам одредена сума на пари.
На крај краева марките и облеката не го градат човекот како личност, има многу други побитни работи.:smir:
 
Член од
21 септември 2010
Мислења
76
Поени од реакции
1
Секако дека ми значат без Adidas тренерка нема шанси I LOVE ADIDAS и некоја убава патика пред се за фудбал!
 

shema77

Borriello
Член од
30 јули 2009
Мислења
432
Поени од реакции
7
Кога станува збор за спортска опрема ми значат и тоа многу!
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
1
Vo Makedonija nema nisto original koga stanuva zbor za markite... taka da,mnogu mnogu ne se zamaram :)) :helou:
 
М

Мартин`

Гостин
Патики а може да се каже и тренерки обавезно марка да бидат поточно Adidas да зимам некои си чкљ пати во кои ногата ќе ти биде како да стоиш на ладен бетон или како да газиш трња на фала поарно ќе дадам 5000-6000 ама барем ќе знам дека се квалитетни навистина. А за останати работи како фармерки, маици не ми е битно дали е марка само нека ми се допаѓаат.. а и искрено не ми се даваат баш и пари за фрлање на такви работи.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
5.821
Не ми значат многу модните марки. Ми значи да купам нешто што ќе ми стои убаво и што ќе го носам, без разлика дали е марка или не.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Патика, стриктно адидас.
Кондура, тимберленд.
Остало, рандом.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Без бело одело наравно марка не искачам нигде. Уз тоа нормално и некоја шпиц кондура по можност од таа со алигаторот.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Добро е да носиш марка не викам не..али ако ми се засвиѓа нешто и да не е марка го купувам..за патики гледам да се марка,пошто има голема разила од марка и оние на пазар или на друго место кај што ги продаваат..
 

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
Да не се лажиме брендираната роба остава впечаток кај тој што ја носи,едно е да се носат долче габана џинс друго е партали од битпазар маде ин турекј
 
Член од
13 декември 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
за да се зборува за стил треба пред се да се земе во обзир дека кај нас многу малку може да ни се понуди од облека како дел од нештата со кои би го изградиле стилот.за жал и во 21 век македонија е оскудна со бутици што може да понудат нешто добро со кое би се пофалиле,премногу кич,фолкерски ефтини местенца,мизерија од едната страна а од другата прескапи луксузни места кои безобразно наметнуваат екстра високи цени кои што не ја задоволуваат истата.Е сега во градот се појави мало место бутик аутлет кај што може делумно да задоволи нечиј критериум за облекување ,со достапни цени за брендовите што ги нуди,се наоѓа во зградата на европската унија спроти нлб банката на самата раскрсница а делумно нивните парчиња облека може да се видат и на нивната веб страница http://www.brandsoutlet.mk
Се надевам дека ќе му бидам од корист на некој со информациите .
еве во прилог и некои од нивните парчиња
па вие пресудете дали е сеедно и исто да носиш бренд или не,чувството на лежерност и комоција си има своја тежина...
stock_prod5479_image_516785203_003.jpg stock_prod5597_image_487231787.jpg stock_prod5748_image_882634756_002.jpg ms_highres_1_002.jpg makkar1.jpg stock_prod2435_image_2129868346_002.jpg
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
за да се зборува за стил треба пред се да се земе во обзир дека кај нас многу малку може да ни се понуди од облека како дел од нештата со кои би го изградиле стилот.за жал и во 21 век македонија е оскудна со бутици што може да понудат нешто добро со кое би се пофалиле,премногу кич,фолкерски ефтини местенца,мизерија од едната страна а од другата прескапи луксузни места кои безобразно наметнуваат екстра високи цени кои што не ја задоволуваат истата.Е сега во градот се појави мало место бутик аутлет кај што може делумно да задоволи нечиј критериум за облекување ,со достапни цени за брендовите што ги нуди,се наоѓа во зградата на европската унија спроти нлб банката на самата раскрсница а делумно нивните парчиња облека може да се видат и на нивната веб страница http://www.brandsoutlet.mk
Се надевам дека ќе му бидам од корист на некој со информациите .
еве во прилог и некои од нивните парчиња
па вие пресудете дали е сеедно и исто да носиш бренд или не,чувството на лежерност и комоција си има своја тежина...
Прегледај го приврзокот 38476Прегледај го приврзокот 38477Прегледај го приврзокот 38478Прегледај го приврзокот 38479Прегледај го приврзокот 38480Прегледај го приврзокот 38481
Друже чантава на сликава: намалена од 19 470 на 6490 немој не ме радуј, битно е КАЛВИН КЛЕЈ.. Ретко кој од обичните граѓани може да си ја дозволи !



Иначе ми значат модните марки само кај патики и трењерки. Патики - најк преферирам а трењерки - адидас :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom