Колку ви значат модните марки

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Дали сте зависници од некои модни марки?
Дали имате бутици, што само од таму купувате или не ви е битна марката на облеката?
Повеќе сакате да си прошетате со добро друштво низ повеќето бутици и да видите што тие нудат од гардероба, или право одите во вашите омилени бутици?
Дали сте едни од оние за кои важи правилото "ако е марка (и скапо) тогаш квалитетно е", или не ви е важно да е марка и скапо?
Повеќето (значи не сите, има луѓе што си поштуваат марки) што се облекуваат во оние марки (diesel, roxy, energie, mango, boss, benetton, gas итн....) ми се искомплексирани суштества, кои патат од комплекс дека мора се на нив да биде скапо и од марка! Ако случајно купат нешто што не е марка или е евтино, лажат за цената и не кажуваат од каде им е тоа парче облека ако ги прашаат, а не дај Боже некој од дома да им купи облека што не е од позната марка...тоа е срам да се носи!(ако некој се најде навреден од форумов - нека размисли зашто е така!!!):icon_mad:
Јас имам гардероба од секаде. Не патам од комплекс да е марка и скапо. Имам облека и од шутка и од diesel. Значи ако ми се допаѓа некое парче облека го купувам, без разлика на тоа од каде е и колку пари е. Секако дека не купувам ништо поскапо од 3-4 иљади денари. Исклучок правам за зимски јакни и чизми.
А вие ?
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Сега јас испаднав сноб зашто имам поскапи ствари!

Имам ствари со сегде, од тезги, дизел, риплеј, енерџи, собрино, шутка, кенвело, блу петрол...некој бугарски од илиенци.

Иначе нај бољи ствари има на лиенци во софија. Тоа ви е еден глоубален пазар со милиони прачиња облека не поскапи од 20 лева! За 100 евра купуваш за цела година.

Имам давано и по 9600 за фармерки, а имам и од 850 денари.

Ми значи марка на спортска опрема, ама тоа е различна ствар.
Исто ми значи и марка на техничка роба!
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Dimitarc напиша:
Имам давано и по 9600 за фармерки, а имам и од 850 денари.
Јас летово у Грчка, купив фармерки 99 евра, и уште срце ме боли коа ќе ми текне на цената, а уште поише коа ќе ми текне на кој народ сум фрлила 99 евра:icon_mad::(
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
епа сега....што да се прави. Од грчка купувам само од зара и тоа на попуст. А другото татко ми дека често патува ми носи од сегде по нешто облека
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Еј даа!
Zara i Bershka!
квалитет, марка + евтино!
мерациии
за 100 евра....4 пара панталони + 10 блузи успат и накит ќе си земеш нешо:icon_lol:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
epa mene ne mi e vazna markata tuku kvalitetot,a za zal so dobar kvalitet ide i dobra cena...ne sum fanatik po obleka taka da ne kupuvam cesto i neam preterano mnogu obleka ali toa sto go kupuvam priznavam deka e marka...sekako ima raboti sto ne se marka i sto sum gi kupila zosto mi se svigjale,ali posto me mrzi da shetam po prodavnici najcesto vlagam u nekolku omileni prodavnici i tamu si naogjam obleka... :)
Inace ne sum snob i ne se falam so obleka od tipot Ej vidi mi go ova roxy e,ili patikive neznam vans se...
Se na se,ne se zamaram mnogu so obleka,ni so mojata ni so tugjata,niti so toa dali nekoj e oblecen u posledna moda ili poskromno...
Gi cenam lugjeto po karakterot ne po oblekata i posto sakam drugite isto taka mene da me cenat spored toa sto sum,a ne spored toa sto go imam,ne sum zavisnik od modni marki,skapa obleka i najnovi modi :ne:
 
Член од
19 декември 2005
Мислења
259
Поени од реакции
2
doti4nata напиша:
epa mene ne mi e vazna markata tuku kvalitetot,a za zal so dobar kvalitet ide i dobra cena...ne sum fanatik po obleka taka da ne kupuvam cesto i neam preterano mnogu obleka ali toa sto go kupuvam priznavam deka e marka...sekako ima raboti sto ne se marka i sto sum gi kupila zosto mi se svigjale,ali posto me mrzi da shetam po prodavnici najcesto vlagam u nekolku omileni prodavnici i tamu si naogjam obleka... :)
Se na se,ne se zamaram mnogu so obleka,ni so mojata ni so tugjata,niti so toa dali nekoj e oblecen u posledna moda ili poskromno...
Gi cenam lugjeto po karakterot ne po oblekata i posto sakam drugite isto taka mene da me cenat spored toa sto sum,a ne spored toa sto go imam,ne sum zavisnik od modni marki,skapa obleka i najnovi modi :ne:
Исто

p.s. фала шо го напиша да не се мучам
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
haha nema problem...sea ako mozam kje ti dam kvadratce cim tolku se slozuvame :)
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Уопште не ми значат модните марки - ми значи како ми стои партало што го носам на газо.
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
а, да и квиксилвер поштувам! Ама поише за маици, не за друго. А најбољи маици ми носи татко ми од белгија франција на распродажба! БХПЦ или кенвело 15 маици 100 евра! Измислено! После зашто имам толку маици по кратки
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
А од модна марка најпојќе De la Veine или по скратена постапка DelaVeine :wink:
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
ја највеке поштувам Lacoste инаку не сум многу по марките :icon_roll
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Vo Diesel sekogas ima po nesto za moj vkus zatoa ne mu ja mislam mnogu:).Inaku normalno ne mi preci koj kako se oblekuva se druzam so sekogo nezavisno od markite sto gi nosi,zosto znam deka i oblekuvanjeto zavisi od parite pa ne mozam na nekogo da mu zameruvam sto nema pari!
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Воопшто не се замарам со тоа што марка носам.
Пред се гледам да е квалитетно и добро да ми стои.
Зимно време гледам облеката да е доста дебела, за кога ќе излезам надвор да не ми е ладно, а летно време гледам облеката да е што послаба и поотворена. Што марка е, колку пари е, од каде е купена.. тоа воопшто не ми е важно.:icon_razz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom