Колку ви е интересно ... - Шопинг ?!

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Не ми е интересно...ич. Едно знам. Маж ми многу ќе ме сака. Ем не загледувам по излози гледајќи нешто што не ми треба, купувам кога ќе имам потреба од обнова и тоа најчесто во прошетка која трае максимум еден час и одам самa. Никогаш не носам никој со мене. Стварно ми е без врска да малтретирам човек да ме гледа да пробувам нешто. А пошто ме научија другаркиве дека сум дежурен мрчатор кога купуваат низ град, веќе не ме ни викаат со нив :pos:
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
шопинг = измачување ( ако трае повеќе од 20 минути ) ...
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
6
Поени од реакции
2
Скоро секоја недела шетам по продавници и тоа секако трае долго...Посебно кога ќе влезам Конверс ни Господ не ме вади од таму.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Многу сакам да купувам да изгледам ново и свежо.Особено во Софија со новиве трговски центри е уживанција :)
 
Член од
22 септември 2010
Мислења
130
Поени од реакции
27
Обожавам шопинг, шетање, разгледување...штикли, облека,додатоци, бои, нови работи :eek:
 

Violent Femme

I am as lovely as a dream in stone..
Член од
27 мај 2011
Мислења
725
Поени од реакции
525
досадно ми е да одам на шопинг ама кога мора го правам тоа колку што можам побрзо не се шетам низ сите продавници во градов за да губам време:)
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Кога имам доволно пари за трошење, интересно ми е....кога немам- не ми е.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
досадно ми е да одам на шопинг ама кога мора го правам тоа колку што можам побрзо не се шетам низ сите продавници во градов за да губам време:)
Исто.Ако имам вистинска потреба да земам нешто.
А најдобро одбирам ако сум во својство праење друштво на некој/а шопинг-ар/ка.Случајно нешто ќе закачам за око и го купувам ,многу едноставно.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Ич не ми е интересно, посебно некое момиче ако идат со мене.:sick:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
21
Поени од реакции
21
леле по 5 часа од времето го трошам на шопинг:) жал ми е за дечко ми само го влечкам по мене:)
 
S

Sasha

Гостин
Vo soping idam so decko mi i so drugarka mi i trae dosta dolgo i ne kupuvam odma mi trebaat nekolku dena dodeka da razmislam dali e za mene ili ke najdam nesto podobro :)
 
I

Ivanovska

Гостин
Ич не ми е интересно, незнам шо ви е толку убаво да шетате од продавница во продавница, јас си одам во адидас или најк и готово. Шетање таму ваму не е за мене. Ме мрзи. :D
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
945
Поени од реакции
1.196
Одиш во првата продавница глеаш дали има тоа што го бараш,ако го нема си бегаш дома и чекаш друга прилика,иако знам каде да барам тоа што ми треба и нормално да најдам :)
 
Член од
16 јули 2011
Мислења
127
Поени од реакции
104
Обожавам да одам во шопинг, само се нериврам кога не можам да одлучам. И затоа секогаш си одам дома со нешто плус. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom