Кои работи ви се turn on, a кои turn off кај спротивниот пол?

Член од
21 март 2014
Мислења
511
Поени од реакции
375
Турн он:
Веројатно сакам да помине брзо тој период флертување бидејќи ми е глупо кога во вакво време 90 % од времето би седела на телефон така да комуникативни,брзо онака се на брзински. Исто така турн он ми е дали таа има визија за иднината. Јас ќе бидам искрен и ќе си признаам дека гледам и дали е убава меѓутоа например не би се осудил тоа да и го кажам во лице ами во знак на мирот би останале добри пријатели(сеа може тешко ќе и е али тоа е :) ) .

Турн офф:
Незнам, нема некое посебно бидејќи јас човек успевам да препознаам по говор и дефинитивно ги има прават 2-3 грешки во разговор лупетат нешто шо не треба уште во првата минута, ама има некои кои си се на место и знаат да разговараат за општо а не да гледат по туѓите работи.

Воглавно турнон и турноф не влијаат секогаш бидејќи некои величини имаат квантитативна вредност(пари,убавина,образование...) така да овие вредности се 90 % и причина за развод во иднина...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Еве, сега на пример Џесика е у тој нејзиниот фазон кога не е сигурна дали и се пушташ или не.
„Што ли значи зеленово смајли? Види какво е целото свртено... дали се зафркава или е сериозен? нз нз нз...“
Ќе си пуштите пп и ќе се смувате.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.430
Поени од реакции
9.340
Oфф ми се муaбети вo стил врскa немaм јaс тoa, не се зaмaрaм не ме зaнимa, зa нештo штo мене ме испoлнувa, штo aвтoмaтски oн ми е некoј сличен нa мене, пoштo штo ќе прaвaм муaбет и штo вooпштo ќе прaвaм сo некoј штo не се зaмaрa сo тoa штo јaс гo сaкaм? Не сaкaм ни дa пoчне пoрaди мене пример дa гледa филмoви или дa гo гледa Милaн, сaкaм тaкoв некoј ист кo мене, ете не мoрa ни зa Милaн дa е, сaмo зa Јувентус некa не е имaм oзбилни предрaсуди зa тие луѓе, сличнo и зa тие штo гледaaт турски серии..

Истo не сaкaм некoј нaбилдaн и влезен вo тaкви филмoви, сo селфи пред oгледaлo вo теретaнa и сo рaмбoвки дa oди кaкo булдoг дo мене. Бљaк.
Не сaкaм ни oнaкви кaфaнски луѓе штo се сликaaт дoдекa игрaaт oрo сo другaрите, ни oние мaфијaшите сo пури и жени oкoлу нив, тетoвирaни сo змеј нa рaмo, ќелaви и сo стoмaци, a ни oнaкви зaплaшени мaчињa штo се пoтaт нa челo пoсле секoјa средбa и пелтечaт кoгa келнерoт ќе ги прaшa штo ќе нaрaчaaт...

И сегa дa не биде декa бирaм, ептен oн ми е некoјa oбичнa искулирaнa урбaнa фaцa, oнaкa среден нaкaј слaбичoк, пoвеќе нaкaј детскa слaткa фaцa, дa мoже дa ми издвoи бaрем три oмилени филмoви и местo кaде ќе ги гледaме утaкмиците зaеднo. И дa не ме селфирa ни чекирa, oнaкa дa си уживa сo мене дур не гo зaпрoсaм (aкo имaм среќa дa гo нaјдaм):)
Тoa е. И кoлку тoлку некoјa прифaтливa смислa зa хумoр.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Еве, сега на пример Џесика е у тој нејзиниот фазон кога не е сигурна дали и се пушташ или не.
„Што ли значи зеленово смајли? Види какво е целото свртено... дали се зафркава или е сериозен? нз нз нз...“
Ќе си пуштите пп и ќе се смувате.
Anonce...
Aj uzivaj si?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Anonce...
Aj uzivaj si?
Пробувам ама понеделнички малку тешко иде.
Изморен сум.
Сега ќе одам да прошетам, да извадам пензија, да гледам Shameless па да го довршам извештајот.
Ќе бидам боље.

А зошто? Имаш дечко?
@Деко reloaded! е супер момак, so I've heard.
И прв и последен пат ме нарекуваш анонче.
 
Член од
30 октомври 2012
Мислења
74
Поени од реакции
172
On : длабок поглед, самодоверба во границите на нормалата, комуникативност, креативност, open-minded, авантурист, да не се плаши од ризик. За изглед искрено немам посебен тип, секој може да изгледа убаво ако се потруди околу тоа :)
да знае да направи муабет со различни луѓе (значи не само со мене и не само пуштање), него да знае да се снајде во различни ситуации, да не суди. Иако машко, да знае до кај у е границата за пиење, да не му смета да шета со мене пешки низ цел град, да сака да слуша различни видови музика, да сакам да пробува нови јадења, нови места нови друштва.

Off: дигнати напарфемисани галени дечиња, коли на тато, премногу чупани веѓи, гледање на работите само во еден правец, слушање само на еден жанр на музика, да мисли дека може да ја има секоја девојка, да е нон-стоп дотеран, да му треба поише од мене да се спреми, и така..

На кратко вака кажано.. :D
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Пробувам ама понеделнички малку тешко иде.
Изморен сум.
Сега ќе одам да прошетам, да извадам пензија, да гледам Shameless па да го довршам извештајот.
Ќе бидам боље.

А зошто? Имаш дечко?
@Деко reloaded! е супер момак, so I've heard.
И прв и последен пат ме нарекуваш анонче.

Мирен Анон4е :icon_lol::icon_lol::цицки:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Turn on: ambiciozni, avtoritetni, iskusni, stabilni, so smisla za humor, fizicki aktivni, sportisti..
Isto isoncan ten mi e turn on, ostar pogled, najcesto mi se svigjale maski so smegja ili crna kosa.. plavi ne.

Turn off: sprotivno od turn on..
kazi sovrsen da bide i toa e toa :D

on topic: ekcentrichnost. :DD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom