Кои работи ви се turn on, a кои turn off кај спротивниот пол?

Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Turn on:
Najgolem turn on mi e humor, ako negovite segi mi se smesni - oh baby!
Mi se svigja podlakticata kaj mazite i koga nosi saat ili nekoja alka. Toa mi e epten sexy!
Ako deckoto ima dlabok pogled, rawr! Ima nekoi mazi koa ke te pogledne, ti se ide da se skries, cause it's too fkin sexy! Ti se cini ako produzis da go gledas ke se zacrvenis so you better just... *shy*
I najjakoto, koga e previse harizmaticen you just can't handle it. Samouvereno muabeti i ti secini deka za sve se soglasuvas so nego...well ne za sve, bi mozela 5-6 samari da mu zalepis za nekoi raboti so gi kazal gresno. Gresno, ama so stil! *wink*

Turn off:
Koga nekoj ti se pusta onoa klise klasicnono, koga znaes deka ti se pusta nekoj. Znaci ima 2 vida na pustanje: koga znaes deka ti se pusta i koga ne si bas sigurna dali ti se pusta, ama sigurna deka postoi attraction. Epa poloso od toa da znaes deka ti se pusta nema! Odnapred znaes deka ne mu e celta da te zapoznae ili w/e nego just to have fun.
Losi zabi, vlakna na obleki, los zdiv, los miris - ne znam dali treba da gi kazuvam ovie, mislam deka na sekoj mu se zgaduva koa nesakajki nekoj ke mu huhne i treba da padnes u nesvest posle toa. Mijte zabi, stavajte kapki u nos, idete na zabar, dzvakajte mastiki, vnimavajte koga zborite so nekoj da ne mu duvate direkt u faca! Tusirajte se, stavajte dezodorans, investirajte vo kvaliteten parfem so trae cel den!
Golem turn off mi e koga nekoj e sramezliv, a so samoto toa i povlecen, ne saka da se istaknuva, ne saka da se prodade na pazarot. Sakam koga jas sum "sramezlivata" (onaka ponevlijatelnata) vo vrska megju mene i deckoto. Sramezlivite i tivkite i povlecenite od start ne me privlekuvaat posto se osekam ko jas da sum vlijatelnata vo odnosot i nejkam da bidam glavna vo vrskata. Ja ne sum sramezliva, nit povlecena, pa zatoa ne sakam da go vleckam za raka so mene ko malo dete, posto e povlecen tip :/
Sry shy guys :/
 
Член од
29 јануари 2016
Мислења
26
Поени од реакции
5
Turn on:
Najgolem turn on mi e humor, ako negovite segi mi se smesni - oh baby!
Mi se svigja podlakticata kaj mazite i koga nosi saat ili nekoja alka. Toa mi e epten sexy!
Ako deckoto ima dlabok pogled, rawr! Ima nekoi mazi koa ke te pogledne, ti se ide da se skries, cause it's too fkin sexy! Ti se cini ako produzis da go gledas ke se zacrvenis so you better just... *shy*
I najjakoto, koga e previse harizmaticen you just can't handle it. Samouvereno muabeti i ti secini deka za sve se soglasuvas so nego...well ne za sve, bi mozela 5-6 samari da mu zalepis za nekoi raboti so gi kazal gresno. Gresno, ama so stil! *wink*

Turn off:
Koga nekoj ti se pusta onoa klise klasicnono, koga znaes deka ti se pusta nekoj. Znaci ima 2 vida na pustanje: koga znaes deka ti se pusta i koga ne si bas sigurna dali ti se pusta, ama sigurna deka postoi attraction. Epa poloso od toa da znaes deka ti se pusta nema! Odnapred znaes deka ne mu e celta da te zapoznae ili w/e nego just to have fun.
Losi zabi, vlakna na obleki, los zdiv, los miris - ne znam dali treba da gi kazuvam ovie, mislam deka na sekoj mu se zgaduva koa nesakajki nekoj ke mu huhne i treba da padnes u nesvest posle toa. Mijte zabi, stavajte kapki u nos, idete na zabar, dzvakajte mastiki, vnimavajte koga zborite so nekoj da ne mu duvate direkt u faca! Tusirajte se, stavajte dezodorans, investirajte vo kvaliteten parfem so trae cel den!
Golem turn off mi e koga nekoj e sramezliv, a so samoto toa i povlecen, ne saka da se istaknuva, ne saka da se prodade na pazarot. Sakam koga jas sum "sramezlivata" (onaka ponevlijatelnata) vo vrska megju mene i deckoto. Sramezlivite i tivkite i povlecenite od start ne me privlekuvaat posto se osekam ko jas da sum vlijatelnata vo odnosot i nejkam da bidam glavna vo vrskata. Ja ne sum sramezliva, nit povlecena, pa zatoa ne sakam da go vleckam za raka so mene ko malo dete, posto e povlecen tip :/
Sry shy guys :/
Е зашо?
Ако на тебе ти се ебело повеке во моментот, дај му до знаење.
Така ке го избегнеш таканаречениот ефект на "uncomfortable silence again".
A ти се ебе, ке пукнеш мислиш...абе коси ке искубеш.:D
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Turn on:
Najgolem turn on mi e humor, ako negovite segi mi se smesni - oh baby!
Mi se svigja podlakticata kaj mazite i koga nosi saat ili nekoja alka. Toa mi e epten sexy!
Ako deckoto ima dlabok pogled, rawr! Ima nekoi mazi koa ke te pogledne, ti se ide da se skries, cause it's too fkin sexy! Ti se cini ako produzis da go gledas ke se zacrvenis so you better just... *shy*
I najjakoto, koga e previse harizmaticen you just can't handle it. Samouvereno muabeti i ti secini deka za sve se soglasuvas so nego...well ne za sve, bi mozela 5-6 samari da mu zalepis za nekoi raboti so gi kazal gresno. Gresno, ama so stil! *wink*

Turn off:
Koga nekoj ti se pusta onoa klise klasicnono, koga znaes deka ti se pusta nekoj. Znaci ima 2 vida na pustanje: koga znaes deka ti se pusta i koga ne si bas sigurna dali ti se pusta, ama sigurna deka postoi attraction. Epa poloso od toa da znaes deka ti se pusta nema! Odnapred znaes deka ne mu e celta da te zapoznae ili w/e nego just to have fun.
Losi zabi, vlakna na obleki, los zdiv, los miris - ne znam dali treba da gi kazuvam ovie, mislam deka na sekoj mu se zgaduva koa nesakajki nekoj ke mu huhne i treba da padnes u nesvest posle toa. Mijte zabi, stavajte kapki u nos, idete na zabar, dzvakajte mastiki, vnimavajte koga zborite so nekoj da ne mu duvate direkt u faca! Tusirajte se, stavajte dezodorans, investirajte vo kvaliteten parfem so trae cel den!
Golem turn off mi e koga nekoj e sramezliv, a so samoto toa i povlecen, ne saka da se istaknuva, ne saka da se prodade na pazarot. Sakam koga jas sum "sramezlivata" (onaka ponevlijatelnata) vo vrska megju mene i deckoto. Sramezlivite i tivkite i povlecenite od start ne me privlekuvaat posto se osekam ko jas da sum vlijatelnata vo odnosot i nejkam da bidam glavna vo vrskata. Ja ne sum sramezliva, nit povlecena, pa zatoa ne sakam da go vleckam za raka so mene ko malo dete, posto e povlecen tip :/
Sry shy guys :/
А таман сакав да ти го лајкнам постот... :(
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Е зашо?
Ако на тебе ти се ебело повеке во моментот, дај му до знаење.
Така ке го избегнеш таканаречениот ефект на "uncomfortable silence again".
A ти се ебе, ке пукнеш мислиш...абе коси ке искубеш.:D
Ne te razbiram....

Ustvari koa je podrazmislam,te razbiram *tapka_po_ramo*
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
@Saladin што се шљокици?
Едни светкави ствари што се лепат на облека мислам. Можно е да е синоним на glitter, ама најчесто се носи по турбофолк концерти и има заслепувачка „маѓија“. :D
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
ОН Паметни, авантуристки, работливи, незнам точно, само да се отворени спрема животот.

Офф ми се оние пасивните, што животот го набљудуваат, и ништо не прават...тука не спаѓаат сите што не се оутгоинг или авантуристи, може да е бубалица ама да има активен живот, да не е гајле ми е за све тип.
Таквите нека се нашминкаат и нека си фатат постар богаташ шо ќе ги чуват како да се деца.
 
Член од
10 ноември 2012
Мислења
21
Поени од реакции
4
Поголем turn on од средено женско со нежно, убаво лице и така ведар, позитивен карактер немам. Вкусот за музика ми е исто deal breaker. Обожавам кога таа знае да започне разговор и цело време да ме тера да го вадам најдоброто од мене. Преголеми облини и несиметрично тело ми се ugh, сè што е претерано е грдо. Физички ме привлекуваат нормални, убави тела и долги нозе. Geeky муабети и девојки од наука ми се исто прејаки. Исто сакам и девојки што си ги знаат алкохолите.

Turn off ми е кога гледам женско со цигара или девојки што се преопуштени со себеси - оние што имаат "не ми е гајле за нишо" attitude и не се средуваат, ни психички ни физички. Премногу пиење ми е катастрофално.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Turn on сличен карактер како мојот и кога ќе ја гледам неа како да се гледам самиот себе. Имам цврст карактер и кога немав партнерка ретко некоја да ми ја фатеше око. :icon_mrgr:

Женски што се занимаваат со ИТ. :P Скромна, пристојна, насмеана и природна убавина на лице и боја на коса. Секогаш расположена за дружење со луѓе без разлика на возраста и материјалната состојба. Креативна, одговорна и највеќе да разбира шала.
Да поднесува критики на свој грб и ако е потребно и да знае да ми се споротистави.. Кога зборува да ти е мерак цела вечност да и правиш муабет, а не некоја што не знае што зборува и со едно отворање на устата да и излегуваат еден куп глупости.

Turn off цртани веѓи и нокти :LOL: нехигиена, шминка и три прста пудра, цигари, пиење. Мамина маза, лигава, досадна, неиновативна, арогантна, недорасната и дрска. Назадоволна од животот која сите ги обвинува за својот неуспех. Сељачки хумор, хистерично смеење на се и сешто.
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Turn on: ambiciozni, avtoritetni, iskusni, stabilni, so smisla za humor, fizicki aktivni, sportisti..
Isto isoncan ten mi e turn on, ostar pogled, najcesto mi se svigjale maski so smegja ili crna kosa.. plavi ne.

Turn off: sprotivno od turn on..
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Turn off:
Koga nekoj ti se pusta onoa klise klasicnono, koga znaes deka ti se pusta nekoj. Znaci ima 2 vida na pustanje: koga znaes deka ti se pusta i koga ne si bas sigurna dali ti se pusta, ama sigurna deka postoi attraction.
Чисто ме заинтереисра какво е ова пушање не-пуштање :D
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Чисто ме заинтереисра какво е ова пушање не-пуштање :D
Сака да каже сака да флертуваат со неа пошто тоа е интересно, а не сака напалени тинејџери или уште полошо затуцани момци кои живеат во свој свет и не знаат два реда муабет во живо да сврзат.

П.С Е сега за такви да привлече треба да научи поубаво да се изразува :gjavol:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
Turn on: ambiciozni, avtoritetni, iskusni, stabilni, so smisla za humor, fizicki aktivni, sportisti..
Isto isoncan ten mi e turn on, ostar pogled, najcesto mi se svigjale maski so smegja ili crna kosa.. plavi ne.

Turn off: sprotivno od turn on..
Turn ON, Turn OFF,
Што е ова, радио ли е.
Јас како амбициозен, авторитетен, искусен, стабилен, со смисла на хумот и физички активен, да неречам спортист...усвари што сакав да кажам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom