Кое е Вашето „црвено знаме“ (red flag)

mortum

Слобода или Смрт
Член од
5 ноември 2021
Мислења
107
Поени од реакции
83
Вмровци, вакви како членот погоре со знамето, слобода, смрт кур се треси срања. ( Без навреда, ништо лично ) :)
Оние со сексистички предрасуди, мажи кои немаат ништо во животот постигнато, дремат на маса со пивото бакалско на маса, со маица синдикалка, цигарата во уста и имаат дебилно однесување спрема партнерката, мислат дека жената е створена само да готви, да пери и деца да раѓа.
Ограничени мажи кои се опсесивно љубоморни и не ја оставаат девојката раат пет минути, проверки на телефони, љубоморни испади страшно ме иритираат тие работи.
"Билдери" напумпани скакулци со стероиди.
Луѓе со пороци, тоа се подразбира, поготово конзумирање на дрога.
И навивачи на Реал :P
То е то воглавно :)
Ако ми притекни уште нешто ќе додам.
Уживај и ја неќам комунизам и човекови права. Сум го иживеал егалитарниот пролтератерен/либерален начин на размислување. Сепак тезата Господ, Татковината, Кралот е најдобра за општествена хегемонија. Плус жени шо има мајка да се замраат за политика исто ко шо малцинствата ич кур шо не треба да ги боли за државната политика (ако не ти се живее тука пресе ли се у матичната земја).

Се сомневам дека сакаш ко овој на почетокот од видеото наместо "напумпани скакулци со стероиди".

За ова со пороците дефинитивно ти се слагам и за почит е
Сепак
Широките колкови или масивните цицки со кои се разминувате држејќи се заљубено за рака не прашувааат кој во чие присуство е. Исто и демонот што го копа одвнатре да се навали, да ѕирне макар за дел од секунда за чисто да види што е работата.

Прифати ги работите и поштеди си се од нервози, со тој што нема да ѕирка сигурно нема да си среќна.
Ете пушти му некој коментар, колку да не е без ич, ама без мелодрами.
Не ја оправаш поминат и е рокот, па сеа сака некој шо ќе ја гледа ко божица и цел живот ќе може да го врти околу малиот прст. Не е ко порано шо се палела на достоен дечко на неа шо у секој момент можело да го снема сепак покрај толку голем број на пички на наши простори ја избирал неа (ако постоел таков).
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Сам може, ама во мое присуство би останал без. Ќе ги види тогаш моите рефлекси
Тоа е просто љубопитност, глеање нешо out of the ordinary, перцепираш нешо дека е во твоја околина. Нешто ко аутопилот. Нема никаква конотација тоа.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Сам може, ама во мое присуство би останал без. Ќе ги види тогаш моите рефлекси
Види, мажите се визуелни суштества и сакала ти или не, не постои маж што нема да погледне или да ѕирне.
Доколку пак најдеш таков, што нема да погледнува во задникот на типката што оди пред него, или во деколтето на келнерката што му се наслонува на рамо да му го даде кафето, треба да знаеш дека се пали на мажи, трето нема :icon_mrgr:
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Јас само си кажав кај мене што би било red flag. Не дека е present i ongoing.
Медаљата светка од две страни. Луѓе сме де.
Автоматски споено мислење:

Види, мажите се визуелни суштества и сакала ти или не, не постои маж што нема да погледне или да ѕирне.
Доколку пак најдеш таков, што нема да погледнува во задникот на типката што оди пред него, или во деколтето на келнерката што му се наслонува на рамо да му го даде кафето, треба да знаеш дека се пали на мажи, трето нема :icon_mrgr:
И јас сум визуелна, на само се зрачам :D
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.846
Поени од реакции
7.657
Барање изговор во алкохолот за лошите направени одлуки
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.672
Поени од реакции
11.719
Оние шо пишуваат ,,Cena?" или ,,Amin!" во коментари.
Fuck that shit bruh!
Исто и модерниве Њу Ејџ отрови :eek:

П.С. и оние вакцинишани шо се гордеат со вакцинацијата и мислат дека тоа ги прави подобри луѓе од останатите. Е од нив најмногу да се пазите лепотани :sick:
 
Последно уредено:

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Cigari, droga, kurvaluk...
Cel si na drugarka mi, isti vkus za mazi. Hihih.

--

Totalno nepovrzano postavuva prasanje, dali covek po sexualna opredelba bisexual bi imal isti red flags ili razlicni spored rodot?

Ако ми каже "ne tuku filozofiraj" или нешто во тој правец. Црвен картон ведаш.

За среќа тоа не го имам чуено од сопругата никогаш.
Vikam oti, ja predupredi da ne gi pravi toa ili naucila na poteskiot nacin?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.391
--

Totalno nepovrzano postavuva prasanje, dali covek po sexualna opredelba bisexual bi imal isti red flags ili razlicni spored rodot?
Апсолутно. Небитно дали е вмровец или вмровка, на пример.
Автоматски споено мислење:

сакаш да ти биде досадно во животот :(
Човекот изгледа си ги кажа неговите ред флегс.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.863
Види, мажите се визуелни суштества и сакала ти или не, не постои маж што нема да погледне или да ѕирне.
Доколку пак најдеш таков, што нема да погледнува во задникот на типката што оди пред него, или во деколтето на келнерката што му се наслонува на рамо да му го даде кафето, треба да знаеш дека се пали на мажи, трето нема :icon_mrgr:
Како да не, морало да биде обратен :icon_lol: Постојат и такви и не, не се педерасти. :angel:Еве јас не се ѕверам по деколтеа, гзови, нозе, колаген, силикон, пурпена, селотејп, кнауф...дебилно е кога си со некоја да се ѕвериш наоколу и да манијачиш, ама тоа доаѓа со возраст.
Автоматски споено мислење:

Cel si na drugarka mi, isti vkus za mazi. Hihih.

--

Totalno nepovrzano postavuva prasanje, dali covek po sexualna opredelba bisexual bi imal isti red flags ili razlicni spored rodot?





Vikam oti, ja predupredi da ne gi pravi toa ili naucila na poteskiot nacin?
Не знам, не сум размислувал за тоа, едноставно неам чуено таква фраза од неа и тоа е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom