Кое е Вашето „црвено знаме“ (red flag)

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.604
Поени од реакции
20.476

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.461
Поени од реакции
3.191
Ред флег ми е кога стапувам во врска и се давам целиот(емотивно,временски,со пажња со све) а другата страна не го препознава тоа или го препознава ама сака да манипулира и го уклучува копчето за старт на играње од нејзина страна и ја успешно го препознавам тоа и идам директно на енд гејм..
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.735
Поени од реакции
9.301
Ај жити интелигенција тфоја белосфетска.
Образложи што ти значи тфој ред флег.
Леб да ти фати.
Кора да ти сучи


Ај жити тфоја Кралимаркофска и Итарпејовска семка.Појасни ми на мене сс 23 ајкју.Ај бш да виду,молим те.
Ќе те праша:
"Оти не нејчите ебаго?"
И дали ќе ти падне жал за пак да га засакаш?
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
140
Поени од реакции
189
Најголем ред флег ми беше, кога девојката ми рече дека е кај нејзината најдобра другарка, а уствари јас бев со нејзината другарка таа вечер.
Што мисли она, јас нафта пијам.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.369
Поени од реакции
6.839
Најголем ред флег ми беше, кога девојката ми рече дека е кај нејзината најдобра другарка, а уствари јас бев со нејзината другарка таа вечер.
Што мисли она, јас нафта пијам.
Kako ti so neze taka taa so tebe,!
Izgleda i taa ne pija nafta
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.480
Кошула ред дупка раширена, ред петлица. Нема врска дебел слаб, ама друже облечи нешто пошироко, цицката ти ја гледаме од дупките под петлиците на кошулата од што ти е тесна. Чувај боже да пукне петлица па.
И кај тие 'згодните', два броја потесна маица и стреч па... Чао.
Ааа и долна тренерка до под цицка качена. Зошто така ете не знам.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
450
Поени од реакции
1.575
Да оговара и цел ден да ја слушам глупости, ништо паметно да не знае да каже
Леле ова, толку е точно.
Или воопшто премногу да критикува и збори лошо за луѓе.
Има луѓе лице в лице ќе се испокараат ќе се искритикуваат, можеби нема да прават муабет, ама избегнуваат толпи и разговори кадешто се оцрнуваат истите. Искреност, многу голема доблест ми е.

И верувам во она дека зборовите коишто ги користиме да ги опишеме другите, всушност кажуваат за нас, не за личноста којашто е тема.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Јавно омаловажување/офирање пред партнерот.
Го разбирам тоа во рана адолесценција ради неискуство и емоционална незрелост, но кога врската се продлабочува (а и не е прва секако) ова ми е една од најодвратните работи кога и да сум седнал у друштво. Од двете страни подеднакво. Конфликтите, посебно оние најинтимните се решаваат исклучиво во 4 очи. Колку пати сум избегал/ сум се осеќал крајно неугодно од такви дешавки каде девојката му се дере на дечкото ради мали каприци. И обратно. И после тоа муабето меѓу друштвото и личноста со сиот памет као сере дека партнерот ѝ бил сељак/неспособен/вадење прљав веш на маса. Уф..... Одма ја множам со 0.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
450
Поени од реакции
1.575
Јавно омаловажување/офирање пред партнерот.
Го разбирам тоа во рана адолесценција ради неискуство и емоционална незрелост, но кога врската се продлабочува (а и не е прва секако) ова ми е една од најодвратните работи кога и да сум седнал у друштво. Од двете страни подеднакво. Конфликтите, посебно оние најинтимните се решаваат исклучиво во 4 очи. Колку пати сум избегал/ сум се осеќал крајно неугодно од такви дешавки каде девојката му се дере на дечкото ради мали каприци. И обратно. И после тоа муабето меѓу друштвото и личноста со сиот памет као сере дека партнерот ѝ бил сељак/неспособен/вадење прљав веш на маса. Уф..... Одма ја множам со 0.
Не само кај партнер, ко човечка особина омаловажување на други ми е одвратно и ми говори за недостатокот кај дотична личност.
Има една жена, убава, дотерана, средена, богата, абе ништо не ѝ фали, стил има, еден ден не сум приметила нешто да ѝ фали или грешка да направи во облекување, никогаш разголена или нешто провокативна, дури и боите ѝ се скромни ама така отмено знае да го носи. Интелект, што да ти рааскажувам, откако замина од кај нас во друга фирма одма како директор ја примија, млада а толку обуки и искуство има, по деловната култура ѝ се познава, одма ориентирана кон решение барање. Јас кога првпат дојдов во тој оддел пред 6 години ништо не знам, ни деловна култура на државата ни навики. Ќе речеш женава ќе ме омаловажува види 2 години помала од тебе сум а поискусна, ти не знаеш, ти грешно правиш. Таа година дена првпат стекнав вистинска самодоверба дека работата убаво си ја работам. Од проекти, ме сликала без да прашам, земала податоци ова она, директно кај газдата да се фали, шефица на одделот беше, видете директоре Грл колку убаво работи, многу брзо учи, како се адаптира, не знам што. И никогаш не ми се фалеше, јас те пофалив, јас те поддржувам, сѐ тоа од главниот го слушав. Значи човек којшто има квалитети и е задоволен од самиот себе си, нема проблем да наоѓа позитивности и да ги истакнува другите оти свесен е колку самиот/самата блеска и друг тоа не може така лесно да го замагли.
 
Член од
29 март 2024
Мислења
385
Поени од реакции
773
Кога женско е judgmental и знае све како и што другите треба да прават. Значи не се глеа самата себе и не е скромна туку се џапа да галами како сите околу неа треба да прават од келнери, мажи, возачи, колеги, држава, црква, економија итн итн.

Обично таквите се со ниска плата, трошат све што имаат на изгледот и живеат во заблуда пошто чичко кире комшијата и 5,000 други од маало ги следи на инстаграм. Или на англиски кажано attention whores. Како машко е невозможно да се живее со таква личност секој ден, имам една другарка и јас појма немам мажот и дома како ја трпи. И секако преку шала си флертува со кој стигне и се смее зелена како да има 15 години.

Red flags like the Chinese Communist Party
 
Член од
5 март 2023
Мислења
432
Поени од реакции
1.744
кога има дечко и од нејзините 500 слики на фб и инста, не става ниедна со него, не го кажува никому, само става селфиња и како резултат на тоа има 5000 пријатели на фб и илјадници фолоуерс на инста, не го кажува никому, флертува и кокетира со повеќе машки односно си ги чува опциите отворени се додека не се појави некој што е подобар од нејзиниот сегашен дечко, да скокне кај него па после и него ќе го крие и така циклично се додека не и ја сфатат машките нејзината игра и не заврши како 40 и кусур годишна немажена со мачки и кучиња.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom