Кое е Вашето „црвено знаме“ (red flag)

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.430
Поени од реакции
9.340
А што, ова ко материјата или законите на физиката различни да се во вода или воздух?
Или идеален вакум :D
Колега, ова го проучував долго време и дојдов до заклучок дека материјата е сосема различна на различна површина, воден простор или воздух. Ќе биде поопширно објаснето во мојата нова книга.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.294
Колега, ова го проучував долго време и дојдов до заклучок дека материјата е сосема различна на различна површина, воден простор или воздух. Ќе биде поопширно објаснето во мојата нова книга.
Не мора толку академски бар тука.. колешке :D
И далеку од тоа да ти го намалувам трудот или нешто ти спорам..
И не мора баш опширно да ми објасниш!

Само едноставно прашав? Како може да е различна материјата? (1)
Како истата материја е сосем различна на различна површина?(2)
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.430
Поени од реакции
9.340
Очигледно не се согласувам со тоа што го кажа дека материјата е “сосем различна*” на различни површини!
Второ, било која материја, на било која површина, прави систем! И така и ја набљудуваме..
Ама тоа не ги менува законите на физиката..

*под ова подразбирам дека не мислеше само на структурна промена на истата материја.
Ете на црвено знаме се сетив од ова.

Ти кажува некои реферати за квантна физика што појма немаш за што се работи и онака тераш на заебанција демек знаеш, измислуваш нешто глупости да се посмеете и тој да ти се запне демек сега ќе те заебам ќе те усрамам.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.428
Поени од реакции
3.134
Има една стара народна-Филозофите,интелектуалците и поетите умираат со удрвени курови..хехе (мала шала малку Оф топик)
На темава..Ред флег ми е кога ќе покуша да прави МАЈМУН од мене,а ја тазе еволуиран во ЧОВЕК..да не кажам сеуште свеж..
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.294
Ете на црвено знаме се сетив од ова.

Ти кажува некои реферати за квантна физика што појма немаш за што се работи и онака тераш на заебанција демек знаеш, измислуваш нешто глупости да се посмеете и тој да ти се запне демек сега ќе те заебам ќе те усрамам.
Остај сега кој на кого кажува…

Втора работа, ти појма немаш што имам завршено, и можда(сигурно) сум доктор за физика за тебе…

Ако ти не можеш во една реченица да го сложиш твојот одговор, тоа повеќе ми кажува ти колку разбираш… и не мора да е ни квантна физика! (Ако веќе разликуваш, моето прашање бееше/е сосем класично)
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.430
Поени од реакции
9.340
Остај сега кој на кого кажува…

Втора работа, ти појма немаш што имам завршено, и можда(сигурно) сум доктор за физика за тебе…

Ако ти не можеш во една реченица да го сложиш твојот одговор, тоа повеќе ми кажува ти колку разбираш… и не мора да е ни квантна физика! (Ако веќе разликуваш, моето прашање бееше/е сосем класично)
Дечко, не мора да ти кажува нешто постот, немам јас појма од физика, па ни квантна. Со дечкото се зезав и тоа е, толку. Може разбираш физика, ама сарказам потешко. А за тоа што си знаел и доктор си бил за мене во врска со физиката, што да ти кажам не знам? Ајде, бравоо еј супер.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.294
Дечко, не мора да ти кажува нешто постот, немам јас појма од физика, па ни квантна. Со дечкото се зезав и тоа е, толку. Може разбираш физика, ама сарказам потешко. А за тоа што си знаел и доктор си бил за мене во врска со физиката, што да ти кажам не знам? Ајде, бравоо еј супер.
Океј..
Ете научив да разликувам и сарказам денеска..
Тенк ју :cuc:
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.424
Поени од реакции
4.254
Хммм...веганизам и кучиња. Првото е секта второто е наивност.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
991
Поени од реакции
650

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.430
Поени од реакции
9.340
Не да вози шлепер, туку да не биде дебела/огромна како шлепер... Или попознато кај народот Дебела како КАЦА. :)

Тоа му е ред флег на дечкото.
Аааа. Сфатив. Е ако де тој послаб да не е. Мене не ми сметаат дебели луѓе, сега што викаш шлепер апла и болест е тоа, ама така дебељуцкасти не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom