Кое годишно време?

Кое годишно време ви прави да се чувствувате најубаво?


  • Вкупно гласачи
    660

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Leto... Zimo em e ladno, koa idam da skijam (sto ne se desava taka cesto) pak se potam... U leto barem znam na sto sum... celo vreme se potam... :)
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
vo leto mene mi e najubavo neznam zosto, mrazam da nosam kapa i sal... :)
 

osicka

ЅвЕрЧе
Член од
12 декември 2005
Мислења
312
Поени од реакции
4
Leto da se pecam na sonce ko guster
 

GarDiaN

ФудБалЕрчЕ
Член од
16 февруари 2006
Мислења
465
Поени од реакции
19
ja si glasav esen zatoa se poocigledno deka esenta se poveke lici na leto
se potoplo i potoplo e pa taka vecerta e ladnicka kolku tolku pa mozam da uzivam inace letoto e pretoplo odvaj spijam a za proletta sum neutrralen :)
 

dav

Администратор по заслуга
Член од
24 јуни 2006
Мислења
577
Поени од реакции
1
зима е најдобро обожавам да скијам а не како во лето да се потам и да не можам глава да извадам од дома
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Ја највише сакам пролет или есен..таман е, не е ни многу топло, ни многу ладно...за со дуксерче да се шеткаш супер е :)...незнам...
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Па лето и зима ми се фејворитс или да е ланоооо или да е топлооо :baeh:
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
SITE!!!

Site godisni vreminja gi sakam. Site se ubavi na svoj nacin.
Prolet-zatoa sto se se raga na mama cvekinjata togas i cvetaat i cela kuka ubavo mirisa :)
Leto-bidejki ne odime na skolo,odmori,setanje
Esen-gi obozavam boite vo esen, dozdot i grozjeto
Zima-se e belo, go sakam studot,sakam sneg, i skijanje
 
Член од
28 април 2006
Мислења
326
Поени од реакции
3
prolet mene mi e najubavo se se raga kao na primer nova ljubov i taka slicno
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
јас се мислев помеѓу пролетта и есента,ама сепак пролетта е фаворитот..затоа што кај есента ја сакам само раната есен,доцната е многу врнежлива,влажна...а пролетта ја сакам цела :).Зимата ми е многу носталгична,сива,иако има посебна блескава убавина кога има снег ама од тој крцкавиот,не од кашавиот:).Летото..премногу е жешко...дефинитивно пролет!
 

Jovana15

...
Член од
6 јули 2006
Мислења
134
Поени од реакции
0
Пролет: Моето омилено годишно време..Ни е многу топло,ни е многу ладно,,Природа,,Сонце..Цвеќиња..Летен дожд..Ситни капки..Ладен сок..Овошни дрва..Милина!

Лето: Не го сакам многу..Горештни..Многу топло..Иако има природа..Освежителни овошја..Иако има летни дождови..Оваа година беа силни..Ух

Есен: Убаво годишно време..Ситни дождови..Убави бои..Златна,црвена,кафеава.Суви листа од паднати дрва..Одиш по нив и тие ти крцкаат под нозе..Милина,,Ти роси над глава..Убави капки ситни ко солза..Ни ладно,ни топло..

Зима: Премногу снег..Преладно..Шалови капи ракавици..Мразам!! Убаво е ако газиш под снегот кои се топи под твоите нозе ..Но мразам кога ќе се замрзне некое место па ќе има многу лед..Иако убавите ладни снегулки паѓаат по тебе..

ДЕФИНИТВНО ЗИМА И ПРОЛЕТ МИ СЕ ДОПАЃААТ НАЈВЕЌЕ!!
 
Член од
18 јули 2006
Мислења
118
Поени од реакции
1
Prolet e najdobro poradi toa sto ne e mnogu toplo (kako sega), i ne e mnogu ladno (kako sto bese zimava)
 

marga_k

HONEY
Член од
6 март 2006
Мислења
347
Поени од реакции
5
Najubava e proletta ako e vistinska prolet, sto navistina se pomalku ja ima.Inaku sekoe godisno vreme si ima svoja ubavina.I zima bela pa sa setas so ljubeniot dodeka snegot krcka(kako sto napisa thief)i esen vrnezliva a ti slusas kako zvonat olucite zaedno so ljubeniot,i leto, pa novi poznanstva odmori ,more...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom