Кое ви е омилено место за излегување и колку често го посетувате истото?

Член од
3 јуни 2007
Мислења
236
Поени од реакции
1
Pa sekoj covek ima bar 1 mesto koa najveke saka da go posetuva i da se druzi tokmu tamu .Pa koa e vaseto omileno mesto ?
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
Jazz Club i kafic Pasa... pa zavisi.. ponekogas 4-5 pati nedelno.. ponekogas i samo 1 nedelno..zavisi od obvrski
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дефинитвно кафичот “Friends“ кој се наоѓа карши Соборна.

Се случува по два пати дневно да отидам да пијам кафе,ама минимум еднаш дневно.

Го обожавам кафичот и атмосферата внатре и дефинитвно ми е омилен кафич.

А летно време често сум и во Либертас во Буњаковец.Убаво е летно време,пријатно е.

Овие два кафичи ми се стандард, особено првиот и никад не би ги сменила,особено првиот.:)
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Ааа па „Мон Ами„ дефинитивно! Таму сум минимум два пати неделно, после часови, за време на часови, пред часови, понекад и викенди, па после англиски, за време на англиски...секогаш имам време за кафенце во „Мон Ами„... супер атмосфера, сите се опуштени, домашна атмосфера, фини луѓе, фини келнерки, супер газдарица... Да живее „Мон Ами„ :kesa:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Ало ало....:je:
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Marakana, bar dva pati nedelno, a izleguvam tamu od 16 godini..moze treba da smenam:)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.882
Во последно време многу киснеме по кафани, зависи дали у дебар мало или кај пролече, на многу ракија, ама нема певаљки, порано повеќе имаше, сега ги омажија изгледа хихихи
А постојат и места од Дајмонд, Инферно, Пјаца, па се до Кастро, Миднајт, итн... едно сигурно не е :wink:
пиис
 

ReNaTa

-SHY- girl
Член од
1 декември 2007
Мислења
240
Поени од реакции
6
kafic "Chelsea" -najubavo mi e tamu. samo sto sega me nervira sto srusile eden zid.... i se se gleda vo drugiot "del"... cesto si idam tamu do 10 pati vo nedelata a nekogas i poveke
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Веќе подолго време омилен кафич ми е Блу кафе,тој што е одма до Фреш.Многу често одам таму,а понекогаш се случува и два пати во денот таму да им го испијам кафето.Онака релаксирачко место,без гласна музика,океј луѓе,добра атмосфера:kafence:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Веќе подолго време омилен кафич ми е Блу кафе,тој што е одма до Фреш.Многу често одам таму,а понекогаш се случува и два пати во денот таму да им го испијам кафето.Онака релаксирачко место,без гласна музика,океј луѓе,добра атмосфера:kafence:
Еј да бе , го заборавив Блу кафе.

Срам да ми е.:kesa:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Дефинитвно кафичот “Friends“ кој се наоѓа карши Соборна.

Се случува по два пати дневно да отидам да пијам кафе,ама минимум еднаш дневно.

Го обожавам кафичот и атмосферата внатре и дефинитвно ми е омилен кафич.

А летно време често сум и во Либертас во Буњаковец.Убаво е летно време,пријатно е.

Овие два кафичи ми се стандард, особено првиот и никад не би ги сменила,особено првиот.:)
па што не кажеш дека идеш натака..јас живеам кај соборна па ако не некој ден да се видиме:smir:
он топик сакам у пиаца...ахх..тивко музиче..ке си седнам покрај прозорот..загушливо светло...колаче со топло чоколадо..со друштво или дечко...мхмхм..прекрасно:pipi:
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Alka i Bastion

Alka i Bastio. mmmm vkusot na makijatoto vo bastion , vecernite iskacanki vo Alka.Ovie dva kafici koisto se naogaat vo debar.maalo na ul. LEninova se spored mene edni od podobrite kafici vo Skopjevo. Pretezno idat luge od centralnoto podracje i skoro sekogas ima opustena atmosvera . Jas sum redoven pacient na ovie dve mesta . Dali ima i nekoj sto kako mene e zavisnik od ovie dva kafici ?
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
19ката :>) BTW у Ср е па дојдете видете го кафичот на Горан Пандев е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom