Кое ви е омилено место за излегување и колку често го посетувате истото?

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Мезе Бар Сопотско

Ако успееш да најдеш место, тука се заседнува и со саати се мези и се слуша алтернативна музика во алтернативен амбиент.
Ова дефинитивно стана едно од моите поомилени места. Атмосферата е баш по моја мерка, ем мартинито го служат со маслинка.:)

Вака поомилено место немам баш, во последно време почесто одам во Картел...А од дискотеките ми е стандард: петок во Колосеум, и недела во Хард Рок. Топоини!
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Колосеум во четврток и сабота, журки до сабајле.
 

Тањушка

pretty mama
Член од
17 јануари 2006
Мислења
365
Поени од реакции
29
Ова дефинитивно стана едно од моите поомилени места. Атмосферата е баш по моја мерка, ем мартинито го служат со маслинка.:)
О, и по моја мерка. Мезе-бар Сопотско. Апсолутно најнајнајпријатното и најоригиналното место во градот со битолски шмек . Си нарачувам сирење од фурна, Т`гичка, ми пуштаат Едит Пјаф и ... :3:.

http://www.facebook.com/group.php?gid=6199618459

:cug:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Кафе бар, Ало-Ало, тука ми уживаат голем број на пријатели, другари, познаници, мене ми доаѓа како бренд, и не би го сменил,
Додека пред ноќните искачања, повторно во Ало - Ало , на лајт муабет ,амбиент, некоја чашка и лед, а Дискотеки, Колосеум дефинитивно, четврток, тогаш е најлабаво
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790
неколку места се, најчесто во бела кафичот или филип, кастро сум доста редовен, и се разбира во парк некако најчесто сум таму
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Glamour i Select-и ги посетувам многу често!!!
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Сопотско, добро мезе и музика...Бастион-кафе муабет и релаксиран амбиент...Миднајт-за пивце од нога и рокенрол за живце:)
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
Sopotsko.balet.juboks...i drugite se tajna :)
 

moskva_bojan

Kirk Hammett
Член од
28 јануари 2007
Мислења
470
Поени од реакции
3
парк дефинитивно најомилено место за излегување. идам секој викенд, а богами преку летово секој ден ке идам:)
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Парк и Тереза..
До пред 2 месеци негде идев на Тереза појше, сеа појше Парк.
Идам секој ден.. И ќе идам накај Парк и за некој 20тина мин пак.. Кој е за ајде :pipi:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дефинитвно кафичот “Friends“ кој се наоѓа карши Соборна.

Се случува по два пати дневно да отидам да пијам кафе,ама минимум еднаш дневно.

Го обожавам кафичот и атмосферата внатре и дефинитвно ми е омилен кафич.

А летно време често сум и во Либертас во Буњаковец.Убаво е летно време,пријатно е.

Овие два кафичи ми се стандард, особено првиот и никад не би ги сменила,особено првиот.:)
Има промени од тогаш коа сум го пишала ова.

Friends
си остана Friends.Дефинитвно мојот втор дом.

Од другиве,кафиќи во последно време често ги посетувам:

Пјаца
- карши ЈБТ *кога учев во ЈБТ не идев толку често,ама ете сеа зачестив,ипак ми е блиску,а и пријатно ми е,а и кикиритките се зараза.:)*

Irish Pub на кеј,кој поради алергијава моја од дрвава,го запостаив малце,ама во секој случај многу ми е убаво,пријатно,фино и убави моменти имав таму.Ми се случи и смешка таму.Идам со колешка на кафе,седнувам,доаѓа келнерот и ми се врти и вика : Добро,за тебе макијато знам,а за тебе? и и се врти на колешкава.:pos:

Чао во ГТЦ. Преку ден ептен ми е мерачки таму да седнам со другарките.Или после шопинг онака.Често сум таму во последно време.

Фонтана во Мавровка. Обавезно за време или по предавања си одиме таму,затоа што е одма преку улица од факултетот а и ефтино е,па и по двапати идеме некад.:)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.213
Поени од реакции
935
Во последно време ретко излегувам, а кога одам на кафе, обично тоа е во Хемингвеј или Ла Луна (во Рамстор). Mногу ги сакам овие две места :)
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
У R6 :pos2: не не не во влае може да има кафич со такво име :)
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Јас често кај нас си одам во tullamore супер местенце пријатни луѓе едноставно си се чуствувам како дома...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom