Кога сте позадоволни?

Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
убаво и задоволно се чуствував кога се запишав на факултет а уште позадоволна ќе бидам кога ќе го завршам , горда сум што на тие што се окулу мене знаат имаат доверба и дека ако им требам за било која работа би пробала да им помогнам горда сум што учествував со работа во изградба на црква секако и моите родители (финансиски) а најзадоволна сум тоа што сум во врска со човекот што го сакам
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Па горд се чуствувам и во двата случаева ама мислам дека кога че му завршам на некому некоја работа се чуствувам погорд зачто во тој случај се поставувам како по мочен од него зашто јас сум му ја завршил работата што тој неможел да си ја заврши за себе
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Задоволен сум и во двата случаи, но некогаш за во вториот случај со помагање на некој друг може да не добиете едно фала за тоа па поради тоа што се зависи од човекот би рекол позадоволен сум кога ќе си завршам моја лична работа. Баш како сега во школо што ми беше проектната активност по матура. Пола од моите другари нивните проектни активности ги добија од роднини и пријатели и само се мачеа да си ги научат додека јас целиот зимски распуст си го потрошив на тоа и имав ставено толку многу информации од кои професорите сакаа да слушнат 20% за тоа. Сепак иако не успеав целиот проект да го предадам знам дека беше топ и темата па и содржината и фактите и затоа пак ќе си бидам задоволен за тоа.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Да додам сега кога завшуваше школската година мене оценките ми биа све катастрофа 2,3,4 и само две 5 катастрофа арно ама со малу оргенции сега поминав со девет петки и четири 4 незнам дал е за фалење ова ама си бев гор на себе зашто ништо не учев а поминав одличен
 
Член од
24 мај 2009
Мислења
131
Поени од реакции
6
Пред се...задоволна сум кога тоа што ќе го почнам, успевам да го завршам и тоа успешно! Сега...кога ќе направам нешто за себе, колку долго и да сум го чекала тоа, сепак ми треба некој за да му кажам и да се радувам пошто кога немам никој покрај себе во тој момент ќе си вриснам еднаш, два пати од среќа и после само си се смешкам кога ќе ми текне. Но...кога ќе завршам работа за некој друг и видам дека стварно му значи тоа и дека сум му помогнала задоволството е поголемо. Еве пр. другар со месеци собираше пари за веспа и требаше неговите да му додадат + некоја цифра ама му дадоа помалку и немаше шанси да ја купи и пошто знаев колку ја сонува веспата и имав во тој момент пари што не ги планирав за ништо во брзо време, му ги дадов и сега си ја брчи веспата!
:motor: И јас сум среќна што му помогнав и што кога тој е слободен...не се мрцварам по автобуси!:wink:
 
Член од
4 октомври 2009
Мислења
257
Поени од реакции
13
Zadovolna sum NAJVEKE koga ke zavrsam nekoja rabota za mene toa mi e nekako gordost sto sum sposobna da go storam toa sama,isto i za nekoj sto mnogu mi znaci sto go cenam koga ke mu zavrsam rabota sum srekna i mi e milo :wink::smir:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Презадоволна сум кога можам да направам нешто што ке направи разлика и ке значи во нечиј живот.Секако дека задоволство ми е и кога јас успешно ги заршувам сопствените работи, но тоа го сметам за обврска и го очекувам тоа од себе.
We make a living by what we get but we make a life by what we give:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom