Кога сте нервозни кој Ви е крив?

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Кога сум нервозна многу кратко ми трае нервозата, максимум половина час ми траела досега и за тоа време крива сум си самата на себеси. Си се пцујам себеси, си ги велам веќе клише фразите од типот на „што ми требаше сега ова“, „што ме тераше пиратот да го направам ова“, „да можам да го вратам времето сега“ и слични фрази.
Ретко се нервирам, имам големо трпение, но кога ќе ми пукне филмот, подобро никој да не е околу мене затоа што кажувам работи какви што треба и какви што не треба.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Мора некој да е виновен барем за мене,јас никогаш не сум нервозен сам од себе,секогаш ќе се најде некој специјалец со коефициент на интелегенција како температура во Сибир да ме изнервира со неговото знаење и искуство...
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
105
Поени од реакции
37
Кога сум нервозна ми е крив цел свет околу мене.
Во тој момент ми доаѓа да искршам се и да побегнам од сите.
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
уф...сите ми се криви...
 
B

Blacks

Гостин
Кога сум нервозен... хммм. Ја наоѓам кривицата во се и сешто. Тогаш сум најголемиот филозоф. Светот ми е крив.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
кога сум угејман мониторот највише го јаде:pos2: а обично сите ми се криви кој поише кој помалце
 

Јанушка

брлива
Член од
11 јуни 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Е кога сум нервозна се терам у 10 лепе п.м.:devil2: и тешко на оние што се околу мене... до душа најмногу си го добива оној што ме изнервирал, ама мора да ме трпат и оние другите...не трае долго само 5 минути отприлика, ама многу зависи и колку и за што ме изнервирале...може да трае и мноооогу подолго.:smir:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Не сум таков чоек што нервозата ја исфрла на други луге околу него...Јас нервозата ја чувам во мене и кога ке го видам тој што ме има изнервирано му се ставам одма во АКЦИЈА:violent1::devil2:
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
2
Кога сум нервозна онака од ништо, само период, тогаш сите ми се криви. Постојано се дерам, се карам и се ама буквално се ме нервира. Најчесто во тие моменти седам и молчам, но се нешто ме нервира се додека не ми дојде преку глава ( а тогаш во такви моменти многу лесно се ми доаѓа преку глава) и почнувам да викам и да се карам. Некогаш може и за ништо да фатам да се дерам на некој и така.

Но, ако сум нервозна поради некој кој предизвикал да сум нервозна тогаш тој ми е крив и седам мирна и се карам само со тој ако ми пререче, останатите ги оставам на мир.:smir:
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
238
Поени од реакции
37
Не се нервирам многу често за све и сешто.Али кога сум нервозен све ми смета сите ме нервираат(бар така мислам) и иам навика да кршам све пред себе ма и од страна :pos:
 
L

lubenakov

Гостин
Koga sum nervozen kriv mi e toj sto me napravil nervozen.... I samo nego mozam da go uteram u P.M.
 

TheGamer

аут оф мај мајнд...
Член од
11 јуни 2009
Мислења
265
Поени од реакции
8
најчесто се нервирам пред копмјутер а крив ми е windowsot ( или некој вирус у него :toe: )
ретко некоја личност да ме изнервира ама пробувам да останам смирен...
 

^The Cherry^

Proof Of Perfection
Член од
4 јануари 2009
Мислења
163
Поени од реакции
1
Па најчесто истурам на тој што ми е крив. А најчесто не зборувам, не одоварам на ниедно прашање и зборувам се' негативно...

П.С ама за среќа лутината и нервозата брзо ми минат... :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom