Кога некој ве копира...

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
Ме нервирааааааа !!! Неможам да поднесам кога ќе си купам нешто и кога наредниот ден ќе се појави некоја во истото,а претходно ме прашала од кај ми е :nerv::nerv::nerv: ... Незнам како можат така,неможам да ги сфатам бе ! Не ми смета ова само ако на пр. имам иста облека со моите најдобри другарки,пошо ионака со нив се делам,ама со овие другиве...:nerv::nerv::nerv:

Се согласувам со Тина...:):pipi:
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
аууф нешто што ептенски ме нервира е кога планирам нешто да си купам или да шијам ... (тоа е нешто на кое му се радувам како мало дете) ... и кога ке и кажам на некоја блиска личност и следниот ден да ја видам така облечена
... е тогаш ми иде да пукнам од мака и нервоза ....
или пак коа ке си купам нешто ... и опс после мене блиска личност - другарка/братучетка или слично ми се избацуе со истата блуза али друга боја :nerv:


ми се има случено вакво нешто ... кога бев 4(одд) или 5(одд) не знам точно ... знам дека требаше да идам со моите на свадба ... и имавме пријатели со две керкички (близначки) 1 година поголеми од мене кои требаше со нас да дојдат ... и мајка ми живи радости и кажа на мајка им што планираме да носиме и им ги покажа и сукњичките и блузите и се ...и после 10 дена (на венчавката) ги гледам тие двете сестри исто како мене облечени .... ама буквално се исто.. освен бојата ... е тогаш попиздев ептен и од тогаш па наваму гледам на никого да не му кажувам што ке носам за да не испадне вака пак !
 

MacuShh. x3

Zver (xx
Член од
1 април 2009
Мислења
33
Поени од реакции
1
Ме нервира,, ептен.. ама ме смирува тоа шо на некој начин ме обожава чим ме копира :pipi: :pos2::pos2: ..

Не го оправдуам копирањето
-- РОДЕН СИ КАКО ОРИГИНАЛ,, НЕМОЈ ДА ДОЗМОЛИШ ДА ЗАВРШИШ КАКО КОПИЈА! << моја порака до сите копирачи .. и трудите се малце оригналност да го еееееемм :toe: ...

како и да е .. мразам копирачи ..
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Ако ме копира некој тогаш се заебал ептен. Затоа се облакам грозно за да ме копираат и после и тие да бидат грозни.

Озбилно - нешто како горе (моето) напишаното али поблага верзија на сељачизам.
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Ако некоја ме копира, нека ме копира. Значи дека сум подобра од неа, покреативна, и тогаш знам дека би сторила се за да е јас. Таквите ги сожалувам, и ги оставам да си живеат во илузии и во љубомора. Не ми се никаков фактор во животот, што да им правам.
 
Член од
31 март 2009
Мислења
30
Поени од реакции
3
Порано ми беше гајле..ама сеа не ми е..зш глупо е да се шетам со другарка у иста облека..веќе ако купува нешто како моето барем нека не го купува у иста боја..а ако толку и се свиѓа тоа шо го имам..ќе и го дадам да го носи 1-2пати да се порадува..=)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
205
Поени од реакции
13
Не се замарам дали некој ме копира или не..
Ако ме копира тоа значи дека нема свое лично 'јас' а тоа не е мој проблем туку на личноста која се решила да ме копира...:toe:
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
иам една другарка.. неможам да ја поднесам.. ко сенка ми е.. ептем и е мака коа ќе купам нешо шо не е од охрид и шо не мојт и таја да го купит. страшно.. просто , да не знајш дал да плачиш или да се смејш:smir:
 
Член од
3 јануари 2009
Мислења
190
Поени од реакции
1
Е нека копира де.Што ако купил некој иста блуза како мене ако ме прашал пред тоа од каде сум ја земал.Ништо не ми пречи тоа,изгледа зошто и јас понекогаш копирам. :baeh: Ми се има и мене десено да копирам,па зошто и да ми пречи и некој друг да копира.Е сега не е убаво секогаш да се копира од некој друг,ај да се деси неколку пати не е проблем,али скоро секогаш тоа да се случува е глупаво веќе.Со тоа само се докажува дека тој што копира едноставно нема вкус,и не знае да избере.You can copy me,but u can't clone me you ugly bitches :duel: (смешна ми е оваа реченица,затоа ја напишав) :smir:
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
458
Поени од реакции
10
Леле еј.

6 страни од егоцентрични ,разгалени 16-17 годишни шмизли.Два поста прочитаф и ме фркна глаа.

Вака ,не е крај на светот ако некој купи блуза ко вашата.Само за момент да претпоставиме дека може да се случи нешто неверојатно во стилот на ,им се свиѓала блузата.Ова може да дојде како шок на накој али целиот факинг универз не се врти оклу вас.

Значи заклучок ,има поголеми проблеми во животот на еден човек од тоа дали некој друг купил блуза ко вашата.


И после ми викаат не било етички да ги бесиме шмизлите на плоштад.:tapp:
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
486
Кога некој ме копира тоа значи дека имам изградено стил кој е препознатлив за мене и кој на некој му се допаѓа па затоа и го копира. Значи не се нервирам, меѓутоа малку неудобно ми е ако имаме облечено исто парче облека во исто време. Сакам да кажам дека може да си купи парче облека како моето, но сепак да го носи тогаш кога јас не го носам или обратно. Ама бидејќи тоа не е можно ќе си одиме како во административно-централистичкиот систем кога сите имале иста облека :)
 
П

Паган-др

Гостин
До сега не сум приметил некој да ме копира, ама и да ме копира тоа значи дека сепак некој гледа од мене. :)
Ќе ми биде можеби криво само затоа што тој што ме копира нема свои идеи, не дека мене ме копира.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Па не би можел да кажам дека има многу луѓе кои ме копираат, но знам двајца кои секогаш гледаат да го имаат она кое го имам јас. Сметам дека имам до некаде изградено некој стил, меѓутоа не ми пречи ако некој сака да го има истиот стил како мене. Едноставно тоа ми дава на знаење дека она кое сум го избрал јас е навистина добро штом некој сака да го има истото.
Секој во животот си имал некоја слика за тоа како сака да изгледа. Мило ќе ми биде ако некој ми даде јасно до знаење дека можеби некому јас сум му таа слика:smir:
 

**Mila**

...Love is blind...
Член од
24 мај 2009
Мислења
42
Поени од реакции
0
Јас сакам да сум оригинална и многу ми е глупо кога некој ме копира па почнува да ме нервира:nesvest:
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
Не обрнувам многу внимание кој сака нека копира кој сака....Ако некоја ме копира значи му се свиѓа нешто кај мене па го позејмува хе хе хе не гледам лошо на ова....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom