Кога би биле Бог на еден ден, што би направиле?

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Би го сменил насловот на темата од `ако би биле` во `кога би биле`.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
eheee, hipoteticko i nevozmozno... ali posto e taka postaveno prasanjeto, bi napravil raj od zemjava, angeli od lugeto, vili od zenite, ubaini bez kraj ama gospod znae bolje.
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
51
Поени од реакции
0
ке ги издадам сите тајни т.е. работите кои сега ни се мистерии и нејасни..значи би ви кажала се за да нема недоразбирања и да не се чудите поќе како изгледал господ ако воопшто постоел, кај живее со кој, има деца, родители..
и најважно ке слезев тука на земјата да живеам и ке бев педер ( нормално дека нема да го остаам дечкото) :vozbud:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Доста беше. Ќе ми се заебаваат мене шест милијарди мочковци дека поседувањето пиштол е исправно. I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger...
Бог е мртов, Ниче... Ниче е мртов, Бог. :baeh:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Ја да променам мислење на оваа тема. Еднаш реков би праел рестарт и слично ама би се вратило другипт ден се исто така да би си направил за следниот ден се да ми биде како што сакам мене другите нека си гледаат проблеми.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
прво би направил да бидам бог на неограничено а после се останато. ќе направам бескласно општество кај што сите ќе бидат еднакви и нема да има криминал. и ќе направам сите да веруваат само во мене така да нема веќе ЏИХАТ и КРСТОНОСНИ војни! хахаха
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.422
Поени од реакции
22.032
Ќе направам да нема војни, да нема глад, сите да бидеме здрави едноставно РАЈ
 
Член од
11 декември 2007
Мислења
116
Поени од реакции
2
Ќе го убијам вистинскиот бог и ќе нема кој да ми го одземе божеството. :icon_bigg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom