Книги кои НЕ би ги препорачале

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Site teski sranja na Og Mandino i site onie banalni, debilni priracnici i sovetnici! I ic ne sakam da plukam po nasive avtori ama Bozin Pavlovski style:pov:
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
"СВетата Крв и Светиот грал" од Мајкл Бејцент,Ричард Ли и Хенри Линколн.
Не би ја препорачала на оние кои сакаат поедноставни книги.Бара целосна концентрација,многу помнење на имиња,места...целосно контроверзна...не дека верувам во она што го прави црквата али само сакам да напоменам дека е контроверзна.И на самата корица одназад пишува дека е една од најконтроверзните книги на светот...

и не би ја препорачала
Декодиран Кодот на Да Винчи-Еми В.
Критики на глупостите(според писателката и многу други кои се согласуваат дека тоа се глупости) што ги тропал Ден Браун во "Кодот на Да Винчи".Интелектуалката сакала да направи убава реплика,и успеала во тоа... за мене книгата е шит.
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
Шагринска кожа - изобилува со непотребни описи нпр кога на 2 страни се опишува изгледот на танчарката - сосем беспотребно и треба да се враќаш страна-две за да дознаеш што се случува всушност.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
241
Поени од реакции
5
Шехерезада заминува на запад од Џин Сасон за разлика од првиот роман кој и беше многу добар оваа е живо с**ње
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Барав на форумот нешто за Горски венец на некој да не му текнало да напише 2-3 збора и ми се отвори само оваа тема :vozbud::vozbud::vozbud:

Значи дефинитивно најглупа,најдосадна и книга што не би ја препорачала е таа!Нема никаква содржина книгата,ама ете мора да се чита :toe:
 
Член од
11 ноември 2008
Мислења
47
Поени од реакции
2
Шагринска кожа - изобилува со непотребни описи нпр кога на 2 страни се опишува изгледот на танчарката - сосем беспотребно и треба да се враќаш страна-две за да дознаеш што се случува всушност.
Се сложвам...Цел месец пробвам да ја прочитам и некако не ми ојт,не можам ни да седнам онака појќе од десет страни да прочитам :nesvest: ПОГЛУПА КНИГА АМИН
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Се сложвам...Цел месец пробвам да ја прочитам и некако не ми ојт,не можам ни да седнам онака појќе од десет страни да прочитам :nesvest: ПОГЛУПА КНИГА АМИН
Можеби има претерано Балзак со описите но книгата има феноменална поука. Ќе си поставиш во себе 100 прашања за шагринската кожа. Дефинитивно книгава вредии треба да се прочита според мене.

Јас не ги препорачувам Смрт во Венеција од Томас Ман, колку дебилна книга е тоа чудо.

И книгите на Ог Мандино се глупост. Ја читав Најголемиот трговец на светот и тоа е книга за 10ти век. Па уште напишале на крајот од оваа книга учат и најголемите компании. Да да секако.
А и сите книги гарант му се со сличен стил и тематика и на крај памет да ми текне да ги читам.
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Јас... мн одамна, решив да читам книги, да видам што е и тоа чудо.. и ја прочитав „зоки поки“..мн досадна книга...
таа не ја препорачувам
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Jas ne bi gi preporacal site knigi koi nemaat vo sebe filozofska crta.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.613
Поени од реакции
52.464
Господарот на прстените не ми се допаднаа
ги имам трите веќе 2 години и ниедна немам прочитано
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Господарот на прстените не ми се допаднаа
ги имам трите веќе 2 години и ниедна немам прочитано
Ако ги немаш прочитано како можеш да кажеш дека не ти се допаѓаат, јас моментално ја читам првата и засега супер е... шо му фали.

А не би ја препорачал “Александар Македонски“-Жан Расин (досадна драма...)
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
375
Поени од реакции
24
Не ја препорачувам ВУЈКО ВАЊА.Многу е досадна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom