Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
24 септември 2023
Мислења
759
Поени од реакции
1.180
Zatoa kladilnici ima na sekoj kjosh bidekji ne moze nikoj da e vo kjar... vo sprotivno ke zatvorea...
Мозокот е заебано да го натераш да ти размислува еј као ќе бркам сега минус и наместо плус пошто ќе размислуваш во таа насока наместо во спротивната и пак ќе ја ебиш работата :D

Со темпото со кое уплаќа Лестер и сумите кои ги става, јас сум сигурен дека да има некој друг да му уплаќа и овој без знаење му игра контра од неговите совети, досега ќе беше дебел ПЛУС во пари.

НЕ за друго, дека знае или не знае да се клади туку дека кладилниците си ги штелуваат границите и коефициентите до немајкаде, максимално се покриваат. Така да, ѓаволски тешко е во континуитет и во поголем распон да си плус константно.

Контра, вреди да се проба, но не да се размислува во таа насока.

Еве, можда глупо звучи, сите тука као нешто типуваме, еден да се најдеше паметен и да играше контра од тоа што го типуваме мислам дека досега дебел ќар ќе беше (пошто никој од нас не е дебел ќар, поќето се зијан, некои ни ќар ни зијан, некои мал ќар).

Од мене за вечерва:
Победа на фила, победа на Детриоит *(или искористување на хендикеп тука заради заштита) во некое комбо.

Тој што повеќе му се ризикува, може да додаде и победа на Кливленд и Далас.
Ne postoi recept za da se bide vo kjar, edinstveno ako imas epten mnogu jaka banka pa da mozes sekoj pad da go pokries so naredna kladba.
Jas sega cvrsto stegam zabi da iskuliram od sranjevo, ke uplakjam I ponatamu no samo za zabava na razumni poniski vlogovi.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
441
Поени од реакции
723
Kakov plus braca moi... 7 godini bev vo sportlife sekoj mesec ja pravev tetratkata za uplata i isplata... nejkam da kazuvam detali no vo prosek bese 2.7:1 prumet obicen den na 27000 uplata doaga 10000 isplata... odredeni meseci bwse daleku 3 i nesto sprema 1 i zboruvame za mewwcni vlogovi primer milion denari .. ok kladilnicata ima i rashodi, plati kirii danoci se se pokriva i e vo tezok plus....
Ovde vo Avsteija se twski pazienti koi igraat live celo vreme... koga ke go cujam Zemo igraj poluvreme slEdeci gol jedan ama ubedlivo zbotuva kako toj da e gazda na klubot...
TIE MI SE EDNI OD NAJGLUPITE LUGE, KOCKARI, KLOSARI.....ZNAe on segabbas vo poluvreme sleden gol ke padne ebati budalata.... site se na rabot na bankrot kako ja zimaat platata doagaat i za 3 dena mi baraat za kafe....
Discipliniran igras na spoetbetting igra najmnogu 20-30 tipovi na mesec so sovrsen bakn menajment i igra koga ima info.... a ne kako ovie impulsivni drva.... ne go vregam lugeto ama vo najgolem procent igra zivo i gubi non stop sekoj den.... kaj nas barem ke stavi 100 denari pregame ke pie kafe ppgolemiot krug na igraci se takvi ali ova ovde e teska drvetina koja najcesto ovde si ja leci bolkata so non stop dopamin....
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
20 години дискутирате на темава, сите имате искоцкано по еден пентхаус и уште правите стратегија како да бидете у плус и да бркате Х на екипа од средина на чемпионшип што игра тврд фудбал. Земете го Илз за пример како не треба и средете си го животот. Ликот секојдневно коцка пари со кои некој би почнал бизнис и би си создал сигурен приход на пари, ама не, така нема адреналин додека го чекаш Брадата у 5 сабајле да даде уште еден кош а он цела четврта четвртина на клупа пошто неговите водат 30 разлика.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.442
Поени од реакции
9.182
и уште правите стратегија како да бидете у плус и да бркате Х на екипа од средина на чемпионшип што игра тврд фудбал.
Пингај следно, не е проблем. Вака индиректно ко педерче малце глупо е брат.

Тоа е нешто што го напишав не за да се збогатиш ниту пак за да фрлиш „пентхаус“ на кладилници, да читаше *(уствари читаш само сакаш да се напрајш паметен) ќе прочиташе дека кладилницата ја играм од забава и повремено.

Тој што сериозно се занимава со ова или е мал плус или пак донекаде е минус. Тој што уплаќа импулсивно посекако е минус. Итн, итн итн... веќе катаљон пати апсолвирано на тема кладење.

И дај не трујте со муабет, ако не пушеше цигари сега ќе возеше мерцедес.
Тебе кај ти е фирмата или пентхаусот?
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
759
Поени од реакции
1.180
Pred nekoj den uplakjam 1000 evra na Klipersi protiv rezervistite na Denver i izgubija.
Sea ne ja uplativ protiv prvata postava i sekako pobedija :tapp:
20 години дискутирате на темава, сите имате искоцкано по еден пентхаус и уште правите стратегија како да бидете у плус и да бркате Х на екипа од средина на чемпионшип што игра тврд фудбал. Земете го Илз за пример како не треба и средете си го животот. Ликот секојдневно коцка пари со кои некој би почнал бизнис и би си создал сигурен приход на пари, ама не, така нема адреналин додека го чекаш Брадата у 5 сабајле да даде уште еден кош а он цела четврта четвртина на клупа пошто неговите водат 30 разлика.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Druze jas sum mnogu vo zijan toa sam si go kazuvam nema air od kladilnica.
Vo pravo si, namesto da razmisluvam za biznis jas kockam a voopshto neam potreba da kockam koga vo zivotot imam dovolno i odpovekje.
Mn sum zijan no ostanav delimicno zdrav prav, mora da se promenam nema da kockam povekje, eventualno vo situacija koga ke bidam poln kako brod, da se kladam na tenane. Kladilnica ne moze da se igra bez pari, tuku koga e poln dzebot opusteno I bez stres.
Автоматски споено мислење:

Screenshot_20231207-194532.png
Автоматски споено мислење:

Vecer Indiana - Baksi treba da e ogan na poeni, osnovnata granica e 257 a grkot go nudat na 34.5
 
Последно уредено:

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Олимпијакос евролига за победа, мислење?

женева 1 хокеј
шпанија 2 ракомет
шамбери 1 ракомет
брага 2 фудбал
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.522
Две изиграј +, третата играј ја контра, не бараме иделна ситуација тука.
Како и да е, нема некој класичен рецепт против кладилница во денешно време на долг рок поголема сума на пари да си ќар.
Јас на пример играм рол тикети или дабл-трипл... само секогаш почнувам со мала банка и тука ми е проблемот, пошто кладилницата ми е еден вид на забава, не сум ја играл за заработка. Доколку се посвети човек, можеби во некои поубави времиња и со подобра банка би бил профит.


@Tutor
Не, особено на екипа која не игра X натпревари во континуитет.
Имам порано пишувано за ова на темава и иако тие што со години се кладат се против, јас сум ЗА но на екипа која:
- е од пониска лига (Championship);
- последните 2 сезони има ист прв тренер и ист кондицион тренер;
- последните 2 сезони играла некои 12-15 нерешени натпревари (како минимум),
- последните 2 сезони има ист одбранбен и напаѓачки ред + голман.
Сума сумарум, екипа која игра трвд фудбал.

Така имаш шанса да добиеш на долг рок т.е. во рамикте на една сезона. Добивката секогаш ќе ти биде третина од влогот.

Главен проблем, сумата која треба да ја уплатиш и која ќе расте несомнено многу треба да ја разводниш по повеќе кладилници бидејќи после првиот пат кога ќе добиеш можно е да те ограничат во уплата кога ќе видат што правиш. Тоа особено важи за денешниот начин на онлајн уплати, буквално СЕ' следат.

Кога го играв тоа (одамна), после 6 коло влезе X, но го играв од почеток на сезона. Потоа ги спопукав парите на одмор и немаше смисла да продолжам со мала банка.
Сега, како што кажав погоре, играм со мала банка и чисто од забава, не го сфаќам сериозно.

За таков вид игра ти треба банка, нерви, еден куп кладилници и секако од почеток на сезона да почниш да уплаќаш екипа која ги исполнува условите од погоре.

Најбитно, пари што можиш/сакаш да ги прежалиш ако работата тргне по ѓаволите, а со кладилници секогаш е тоа опција.
Проблемот во бркањето Х на одреден тим,според мене, не е толку во тоа дека ќе промашиш после толку многу утакмици,туку во малиот ќар кога конечно ќе погодиш и чекањето доста време, башка стресот кој го добиваш за целиот тој период.
За одбирање тим лесно е, одбери си ја Ла Лига и некое тимче како Кадиз или Хетафе или рецептот кој ти го спомна, на пример Чемпионшип.Шансите Кадиз или Хетафе да не изиграат Х толку долг период е скоро невозможна мисија.
Ама за кој кур сето тоа, ако стартуваш со мала сума (а мораш со мала сума за да имаш буџет на долги стази).
Добивката ќе биде премала во однос на поминатото време и стресот, така да...:toe:
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.442
Поени од реакции
9.182
Проблемот во бркањето Х на одреден тим,според мене, не е толку во тоа дека ќе промашиш после толку многу утакмици,туку во малиот ќар кога конечно ќе погодиш и чекањето доста време, башка стресот кој го добиваш за целиот тој период.
За одбирање тим лесно е, одбери си ја Ла Лига и некое тимче како Кадиз или Хетафе или рецептот кој ти го спомна, на пример Чемпионшип.Шансите Кадиз или Хетафе да не изиграат Х толку долг период е скоро невозможна мисија.
Ама за кој кур сето тоа, ако стартуваш со мала сума (а мораш со мала сума за да имаш буџет на долги стази).
Добивката ќе биде премала во однос на поминатото време и стресот, така да...:toe:
Така е брат, тимот ќе го најдиш вака или така и ќе земиш да уплаќаш ама треба време, нерви, еден куп кладилници и на крај секогаш добивката е третина од уплатата. Никако не е за мала банка.
Тоа и на Тутор погоре му го кажав за да не се лажи со моментална добивка пошто може да ја нема, особено кај тим кој не изиграл нерешено како Манчестер.

Рачунај 1000 еур да уплатиш, 300 си ќар ама тие 1000 да ги уплатиш треба да најдиш неколку кладилници кои ќе ти примат уплата пошто во таа каде редовно се кладиш ќе те ограничат кога ќе те видат што правиш секое коло *(ова за онлајн кладилници, ама и секоја друга може да те ограничи - целта е тие да се ќар, не ти). Што правиме кога / ако треба да уплатиш 2к еур?

Можеби е решение за луѓе кои долго коцкаат и со големи суми. Ќе ја прежали на почеток на сезона и ќе си пиши ама од друга страна, некој што игра на големи суми сигурно уплаќа и на помали и тоа ќе го прави без разлика дали игра годишно со 10к еур или не.

Јас како рекреативен кладионичар кога играв одлучив да си трошам пари за на одмор, не за клаџа и затоа не продолжив на уште поголемите суми - и тоа ова пред години кога во локална клаџа не ограничуваа толку на уплати како сега што гледаат буквално на сè.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.707
Поени од реакции
2.998
Едно мало мислење за вас јаките кладионичари на темава, Манчестер Јунајтед 15 кола, нема нерешено :icon_lol: .... единствена екипа у првенство ... што мислите , вреди да се почне тука една мала или голема прогресија на X ? Хм ?
Vredi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom