Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.092
Поени од реакции
2.146
Kriticen bese jas go imav na 21.5+ imase 21 poen pa so posledniot shut go dade 23 poeni i izleze od igra. Sabajlevo kako shlag na tortata i tiketot bese dobiten.
Ако некој од темава заслужил да фаќа, си ти.
Редовен си и со типови и прогнози.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.976
Поени од реакции
35.656
23 коша и тоа само за 25 минути игра, минута време повеќе од 2 четвртини.

Кога ќе биде 100% заздравен ќе нема граница испод 30.5, класичната шо ја имаше во Бруклин. Страшен играч.
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Igrajte si go Paul asistencii sekoja sega, so Booker, KD i ayton na pick n roll ke ima 12+ sekoja bez problem :)
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.206
Ja nastegav vo zivo Monako 169.5+ Screenshot_20230302-211843.png
Автоматски споено мислење:

Bea vo nalet i koga ja uplativ skroz zastanaa. Tesko da ja dade doprva
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.976
Поени од реакции
35.656
@izimanisnajper обрни внимание шо прави Бриџис во Бруклин. Момакот е прав шутер а границите му се движат околу 20.5 во просек. Од 7 пати што го играм 6 пати излезе, од кои на 4 утакмици префрли уште на полувреме.

Прашање на време е кога ќе ги дигнат границите на околу 24-25 коша.
Автоматски споено мислење:

Срамна минутажа добива Дурант, едвај пола утакмица. А и Феникс е прејак, пуца од секоја позиција и не е само на грбот на Дурант како што беше случај во Бруклин.
 
Последно уредено:
Член од
24 август 2020
Мислења
119
Поени од реакции
137
Vecerva bev svedok na apla namestena basket utakmica i toa prenosot vo zivo od FIBA odese na YouTube...
Ke ve zamolam gledajte go krajot na 4/4 i kazete dali ova ne e mesteno.
Patem vo moja polza bese, gi imav Costa Rica da pobedat, neverojatno krajot bese apla mestenka hahahahaha lelelele
Автоматски споено мислење:

Potocno poslednite 20 sekundi od 4/4 gledajte gi sto se slucuva...
Normalen tek na rabotite kako i na sekoja egal utakmica - nisto cudno ili pa mozda si ti zgresil linko i si pustil druga utakmica
 
Член од
10 ноември 2022
Мислења
299
Поени од реакции
880
Дечки некој ден да направиме дружба во живо да се собереме кладилничари во кафана од форумов,секој ден лапаме никако да се почестиме :cool:
Може после Ролан Гарос, или јас или @izimanisnajper ќе го платиме цехот во кафаната со парите од кладбата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom