Кисела вода

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.921
Поени од реакции
12.411
Јас живеам во Кисела Вода од раѓање и никогаш ги немало, но во последниве година дена работите се сменија. Се шетаат слободно и никој ништо не им вика(а и што може). Не е тајна дека имаат изнакупувано станови кои ги издаваат под кирија. Како порано, така и сега во Кисела Вода не живеат ш.иптари, но шетаат по кафичи и бутици, се пикаат под нокт. СДСМ најверојатно, не дај Боже ќе победи во втор круг. Ќе ги поправи улиците, тротоарите и слично, но затоа жителите на КВ ќе платат казна, а тоа е како што кажав мултиетничка Општина. Да победи Јохан, дај Боже нема да биде така, можеби нема да се грижи премногу за канализации курци палци, ама затоа ш.иптар нема да смее да стапне.
Добро бе луѓе дали сте нормални? Ви фали некоја жичка, што е проблемов?
Значи ти порадо би живеел во етнички чиста општина во која владее хаос ( нема ни еден слободен тротоар во цела општина, секој се паркира кај ќе му текне, улиците се крш, ѓубре има НАСЕКАДЕ, да не почнувам за згради и урбана мафија, значи Кисела Вода е најкрш општина во цело Скопје ), него ли во мултикултурна општина кај што овие работи би се довеле во ред?
Па плачете за по еден стап жими се.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Може подетално да објасниш како тоа Јохан ќе ги спречи шипците да не стапнат во КВ ?
Ќе ги тепа по улица ? Ќе организира народни стражи? Ќе донесе некој закон ? Еве мене не ми е јасно тоа...
Во Кисела Вода живеат многу млади луѓе и многу Комити и сл. кои ќе имаат право и муда да барем во КВ им прават проблеми на шипците, да ги тепаат и сл.
Може подетално да објасниш и каде тоа изнакупиле станови? Кај тоа се шетаат по бутици и секаде се пикаат ? :pos:
Ќе ти сликнам и за највеќе 7 дена ќе ти пратам.
Ќе ти сликнам и за највеќе 7 дена ќе ти пратам. Имаат купено станови што ги издаваат под кирија, твое си е дали ќе веруваш или не. Уствари каде живееш?
Добро бе луѓе дали сте нормални? Ви фали некоја жичка, што е проблемов?
Значи ти порадо би живеел во етнички чиста општина во која владее хаос ( нема ни еден слободен тротоар во цела општина, секој се паркира кај ќе му текне, улиците се крш, ѓубре има НАСЕКАДЕ, да не почнувам за згради и урбана мафија, значи Кисела Вода е најкрш општина во цело Скопје ), него ли во мултикултурна општина кај што овие работи би се довеле во ред?
Па плачете за по еден стап жими се.
Или не живееш во КВ или си дојдена од провинција. Мене не ми смета да живеам во мултиетничка населба, на пример Чаир каде што имам стан и често сум таму. Таму мене не ми смета ни булки ни кечиња ни ништо слично, бидејки сум свесен дека друго нема ништо да видам. Кисела Вода отсекогаш била веројатно најетнички чистата Општина во Скопје, затоа ми смета што почнаа да се шетаат, а по кратко и да се населуваат. И на крај и краева бар за мене КВ е една од најубавите населби во градов, што знам можеби е тоа така бидејки тука сум навикнат...
П.С. Немој да ми се налутиш за првата реченица :)
 
A

Avenger99

Гостин
Во Кисела Вода живеат многу млади луѓе и многу Комити и сл. кои ќе имаат право и муда да барем во КВ им прават проблеми на шипците, да ги тепаат и сл.

Ќе ти сликнам и за највеќе 7 дена ќе ти пратам.
Ќе ти сликнам и за највеќе 7 дена ќе ти пратам. Имаат купено станови што ги издаваат под кирија, твое си е дали ќе веруваш или не. Уствари каде живееш?

Или не живееш во КВ или си дојдена од провинција. Мене не ми смета да живеам во мултиетничка населба, на пример Чаир каде што имам стан и често сум таму. Таму мене не ми смета ни булки ни кечиња ни ништо слично, бидејки сум свесен дека друго нема ништо да видам. Кисела Вода отсекогаш била веројатно најетнички чистата Општина во Скопје, затоа ми смета што почнаа да се шетаат, а по кратко и да се населуваат. И на крај и краева бар за мене КВ е една од најубавите населби во градов, што знам можеби е тоа така бидејки тука сум навикнат...
П.С. Немој да ми се налутиш за првата реченица :)
Лупаш и само глупости лупаш.. Очигледно не си ја познаваш општината, ајде кажи ми каде поточно имаат купено станови? Ќе ми сликнеш? Немораш, за 2 дена доаѓам пак таму, можеш ти од кај сакаш да ми сликнеш. К.Вода е веројатно најчистата етнички населба во урбано Скопје .
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.921
Поени од реакции
12.411
Во Кисела Вода живеат многу млади луѓе и многу Комити и сл. кои ќе имаат право и муда да барем во КВ им прават проблеми на шипците, да ги тепаат и сл.

Или не живееш во КВ или си дојдена од провинција. Мене не ми смета да живеам во мултиетничка населба, на пример Чаир каде што имам стан и често сум таму. Таму мене не ми смета ни булки ни кечиња ни ништо слично, бидејки сум свесен дека друго нема ништо да видам. Кисела Вода отсекогаш била веројатно најетнички чистата Општина во Скопје, затоа ми смета што почнаа да се шетаат, а по кратко и да се населуваат. И на крај и краева бар за мене КВ е една од најубавите населби во градов, што знам можеби е тоа така бидејки тука сум навикнат...
П.С. Немој да ми се налутиш за првата реченица :)
Болдот .... дали си нормален човече со вакво размислување? Таман ќе помисли човек сме се мрднале од мртва точка, this happens.

Не знам каква врска има фактот што сум била од провинција со целава ситуација кога живеам во населбава веќе 2 години, ама ајде. Колку да се тропне нешто.
Од сите населби што сум живеела низ Скопје, К.В е најкрш населба. Нема никаква инфраструктура, се е некако градено како на грешка. Сообраќајот е хаос човече, нема паркинг простор, нема тротоар слободен, за ѓубрето да не почнувам. Топ е што си ја сакаш општината ама биди малце реален. Можам да ти набројам минимум 10 места кои се заградени за градежна изведба и стојат така со години. Неасфалтирани, нерегулирани улици колку сакаш!
Али да не те боли за тоа, се додека населбата ти е етнички чиста, те заболе бе за овие работи! Па утре задутре нека престанат и со одржување на канализацијата, па на првиот поголем дожд може и да се удавиш во гомна, али сепак тоа ќе се етнички чисти гомна.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Не му треба улица, тротоар, канализација, па ни вода не му треба битно чиста да е општината. Сакал само Македонци да го дишат ѓубрето низ општината. :pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И Јохан не е некој кој што би се продал, особено не на мрсните, а и е доста богат исто така.
Не трескај глупости бе, тој им потпиша за да ги ослободи, не бил некој што би се продал. Ако си некаде осмолетка - почеток на средно во ред е да имаш вакво мислење ама да си повозрасен и ова да го тврдиш...
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Не сте од Кисела Вода штом вака зборите...
 
A

Avenger99

Гостин
Не сте од Кисела Вода штом вака зборите...
А можеш да ми кажеш како тоа Јохан ќе ја брани К.Вода ? Ќе стои на рампа со калаш и ќе забранува движење на муслимани заедно со неговата администрација од општина К.Вода?:facepalm: Немогуче сте бе понекогаш, абе 10 годинишно дете веќе не размислува вака. И уште еднаш те прашувам, посочи ми, каде тоа албанци купувале станови во К.Вода?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.758
А можеш да ми кажеш како тоа Јохан ќе ја брани К.Вода ? Ќе стои на рампа со калаш и ќе забранува движење на муслимани заедно со неговата администрација од општина К.Вода?:facepalm: Немогуче сте бе понекогаш, абе 10 годинишно дете веќе не размислува вака. И уште еднаш те прашувам, посочи ми, каде тоа албанци купувале станови во К.Вода?
Не е можно да нема новодојдени шошони при толкаво Студеничани.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
А можеш да ми кажеш како тоа Јохан ќе ја брани К.Вода ? Ќе стои на рампа со калаш и ќе забранува движење на муслимани заедно со неговата администрација од општина К.Вода?:facepalm: Немогуче сте бе понекогаш, абе 10 годинишно дете веќе не размислува вака. И уште еднаш те прашувам, посочи ми, каде тоа албанци купувале станови во К.Вода?
Неможам да тврдам, ама веќе некое време така се шушкаат муабети. И не ме цитирај веќе, како и да е ти(вие) ќе си останете на вашето, јас на моето :) А за Јохан веќе кажав како ќе ја “брани“ Општината...
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
591
Поени од реакции
508
Проблемот со демократијата што право на глас се дава без поминат наједноставен тест за интелигенција. Така и пациентите погоре можат да дробат глупости и некој ќе прочита а можеби и поверува.
1. Јохан Тарчуловски не е од Кисела Вода.
2. Ниту има познавања од било која област што се однесува на локалната самоуправа и што би помогнало во решавањето на многуте натрупани проблеми.
3. Тој го навреди народот што живее во Кисела Вода и ја продлабочи поделбата што е злосторство само за себе.

Пред да скокнат дежурните штабски стаорци, незнам колку е квалификуван неговиот против-кандидат, ама луѓето гласаат за помалото зло.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не сте од Кисела Вода штом вака зборите...
Не сум ама сум од слична ваква општина - етнички хомогена со цигански начин на справување со урбана мафија, ѓубришта и неинвестирање во инфраструктура.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Не сте од Кисела Вода штом вака зборите...
Те разбирам брат, сакаш само Македонци да кршат коли по дупките, да дишат ѓубришта, да се гушат итн... Што има Албанци да ти се мешаат во гушењето.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Не сум ама сум од слична ваква општина - етнички хомогена со цигански начин на справување со урбана мафија, ѓубришта и неинвестирање во инфраструктура.
Може ако не е тајна да ми кажеш кој е таа општина? Претпоставувам дека е некаде Источна Македонија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom