Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

А

Анноун

Гостин
Има што да гледаш али не е по твој вкус :D
За Оз слично. Воопшто не ни очекував од филмот ама трејлерот кога го видов во кино и те како ме разубеди

Иначе ти беше тој што ја хејташе Мила Кунис? Или некој друг беше?

Како и да е Мила Кунис во 3Д (y)
Не сум бил јас . Јас за глумица освен за К.С и А.Н немам лош збор кажано .

Нема бе драгонски избор . Дај Хард ли да одам да го гледам , кога само негативни критики има ? Ивица и Марица не можам да се замислам како го гледам во кино некако. :pos: Цртан никогаш нема да гледам во кино исто . Тоа е :(

п.с е сега искрено кажано , планирам потајно да му отидам уште еднаш на Хобитот :cool:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Не сум бил јас . Јас за глумица освен за К.С и А.Н немам лош збор кажано .

Нема бе драгонски избор . Дај Хард ли да одам да го гледам , кога само негативни критики има ? Ивица и Марица не можам да се замислам како го гледам во кино некако. :pos: Цртан никогаш нема да гледам во кино исто . Тоа е :(

п.с е сега искрено кажано , планирам потајно да му отидам уште еднаш на Хобитот :cool:
Која е К.С. ?

За вкусови не се расправа а и башка не знам кои ги имаш гледано.
Јас од овие во 2013 немам гледано ниеден за да можам да ти препорачам :) Изглеј го Лајф оф пај уште еднаш пред Оскарите ако го немаш веќе гледано во кино :)
 
А

Анноун

Гостин
Која е К.С. ?

За вкусови не се расправа а и башка не знам кои ги имаш гледано.
Јас од овие во 2013 немам гледано ниеден за да можам да ти препорачам :) Изглеј го Лајф оф пај уште еднаш пред Оскарите ако го немаш веќе гледано во кино :)
Го гледав во кино лајф оф пи , пред да почне он го видов трејлерот за Оз :)

К.С не знаеш која е ? Де бре , најплатената глумица па и ти , на вампирот женската :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Го гледав во кино лајф оф пи , пред да почне он го видов трејлерот за Оз :)

К.С не знаеш која е ? Де бре , најплатената глумица па и ти , на вампирот женската :D
ooooooh that K.C.

Stupid me веќе спомна дека го имаш гледано Л.Оф.П во кино.

И пази ко за чудо мене не ми е омразена К.С. мислам дека ептен премногу ја хејтаат.

едит:иако и имам гледано само 1 филм и тоа не беше твајлајт така да .. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Неофицијално изгледа Iron Man 3 ќе го има од 2ри Мај-ден пред Американската премиера.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
World War Z ми е филмот што нај го очекувам од блокбастериве :vozbud:
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Ќе има доста блокбастери годинава за гледање во кино. Wold War Z, Man of Steel, Iron Man 3, The Hobbit 2, Star Trek: Into Darkness, Pacific Rim, Oblivion, After Earth, The Wolverine итн.

Само останува да се надеваме дека нема да бидеме приморани да ги гледаме на торенти поради неспособноста на нашиве кина.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Аfter Earth... meh.
Инаку од овие сто посто ќе ги даваат Iron Man 3 и The Wolverine. Најверојатно и другите ама овие сто посто ќе ги даваат.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Од ФБ страната на Милениум

По оскаровската ноќ, „оскаровец“ и на репертоарот на кино Милениум. Од четврток Љубов (Amour) во режија на Michael Haneke на репертоарот на кино Милениум. Но тоа не е единствениот новитет.
Од четврток го најавуваме и филмот Хичкок (Hitchcock) во режија на Sacha Gervasi, со Anthony Hopkins, Helen Mirren, Scarlett Johansson во главните улоги.
Детали, односно термините за прикажување, очекувајте ги во текот на утрешниот ден.
И уште една најава... во четврток продолжува акцијата „Среќен ден во Милениум“ во соработка со дневниот весник Вест.
Возбудливо, возбудливо!!!
 
А

Анноун

Гостин
Од 28ми и Хичкок во Синеплекс :)

Таман прво Хичкок , па Оз-чето за недела дена . Фино фино.
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
Од 28ми и Хичкок во Синеплекс :)

Таман прво Хичкок , па Оз-чето за недела дена . Фино фино.
Неможев да чекам за кино и го глеав Хичкок на тор. Доста забавен, мене лично многу ми се свиѓаше како е претставен ликот од страна на Ентони Хопкинс, иако има многу мрчење по форуми и сајтови. (Демек не личел, не бил таков) А што се однесува до Оз, и јас сум уште еден од тие што ги навлече трејлерот. Се надевам нема на крај да испадне трејлерот подобар од филмот. (ЏК)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Frankenweenie 3D кој што прво беше преведен Франкенвини сега ќе биде преведен како Моето најмило чудовиште 3Д.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
hansel i gretel prevod na filmot ivica i marica...vo filmot JOVANCHE I MARIKA.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom