Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Како да не го памтам, глупостите на Марик се такоречи незаборавни.
Епа Злате сега тоа е, покачија Синеплекс цените, нема веќе за 150 денари Вторник и Четврток, сега строго Вторник, што мислиш ти ќе чека Марик секој втор ден по саатипол на каса карти да земе. Којзнае што мајтап си праи таму со него персоналов, де карти му крадеа, сега и не му ги скенираат. Којзнае што следно ќе му се задеси...
Ич да не се секираш ти и другите за мене. Си одам јас често во Синеплекс и добро си ги знам работите. Глупостите ги тресете ти и Злате.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Многу цепидлачиш.
Не знам како тоа, за све нешто денес, се подразбира дека имаш смартфон. Да не е задолжителен со раѓање?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.330
Поени од реакции
4.895
Не знам како тоа, за све нешто денес, се подразбира дека имаш смартфон. Да не е задолжителен со раѓање?
Па ОПЦИОНАЛНО е.
Како што е опционално да отидеш на шалтер на WizzAir и да покажеш резервација од лет на телефон, останатите можат да мафтаат со А4 листови.
Мислам ја незнам што е полесно! Еве ја немам принтер дома. Кога ќе направам резервација за Cineplexx или Wizzair треба да барам интернет кафе-а со принтери? Да идам на работа? Да молам другари?
Што е задолжително принтер од раѓање или смартфон?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
исти курац е, не знам која ти е дилемата.
 
Ф

Флеш

Гостин
Која некултура имаат Албанците :confused: Бев у петокот .... У тек иде филмот ,овие извадиле телефон,галамат,сто пати излези и влези ..... Еден од редарите коа им се развика у темна сала,ајде надвор:icon_lol: А они Косовари ,среќа Албанец беше редарот да им плесне :bance:
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.330
Поени од реакции
4.895
исти курац е, не знам која ти е дилемата.
Jesus AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA каков карактер си!
Па ти пиша
Лол, како да го покажам мејлот, лаптоп да носам со мене?
полесно е да го испечатам мејлот или билетот
Алудирајќи дека помеѓу дигитална и печатена форма едното е полесно!!!!
Пишува ли таму- за да купите онлајн карта требе смартфон да имате?
и дека дека смартфон во 2019та е уред кој треба да се потенцира пошто само 5% од населението го имаат во државава

За кога ти ги конфронтирав аргументите дека печатена форма е покомпликуван начин затоа што не секој има принтер дома, меѓутоа секој има смартфон
тогаш е испадна дека "исти курац е"
Wow...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Jesus AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA каков карактер си!
Па ти пиша

Алудирајќи дека помеѓу дигитална и печатена форма едното е полесно!!!!

и дека дека смартфон во 2019та е уред кој треба да се потенцира пошто само 5% од населението го имаат во државава

За кога ти ги конфронтирав аргументите дека печатена форма е покомпликуван начин затоа што не секој има принтер дома, меѓутоа секој има смартфон
тогаш е испадна дека "исти курац е"
Wow...
Па исти курац бре, зарем за да купам карта онлајн морам да имам печатач или смартфон?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Ќе видат таму кој ја купил, ја ќе извадам лк и ќе покажам дека сум баш тој.
А како ќе видат таму кој ја купил? Ти стоиш пред влезот на салата, и чекаш да влезеш внатре, не си на каса. Тој што те пушта треба да носи компјутер со него, за да види, или треба да појде до благајните за да провери, а другите да чекаат додека да се врати?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom