Квалификации за европските натпреварувања

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.062
Поени од реакции
84.663
А уствари никој не приметува дека е грешна темава за пишувањње, ама нема везе :ROFLMAO:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.062
Поени од реакции
84.663
Овој пат заслужено!! :)
Па и првиот пат беше заслужено не играа плејоф нити имаше Лига на Нации тогаш. беа една од првите две екипи во групат (освен ако немало некои контроверзни одлуки што не ги памтам, а ваљда ги референцираш)
 
Член од
23 август 2020
Мислења
260
Поени од реакции
428
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.891
Поени од реакции
3.416
Па и првиот пат беше заслужено не играа плејоф нити имаше Лига на Нации тогаш. беа една од првите две екипи во групат (освен ако немало некои контроверзни одлуки што не ги памтам, а ваљда ги референцираш)
Па очигледно не ги памтиш.
 
B

Beck's

Гостин
Ceska deklasirana vecerva, se gleda i efektot na Sylvinho na klupata koj nudi ubav i efektiven fudbal za razlika od predhodnite italjanci na klupata.
:ojeaa:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.062
Поени од реакции
84.663
Па очигледно не ги памтиш.
Не бе стварно, кажи на што мислиш, не ми мења ништо ова, не сум албанец нема да се навредам :D
Единствено нешто контроверзно што памтам у последниве години за некоја земја да кажам дека не се пласирала заслужено би била Франција кога Анри играше со рака против Ирска.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.891
Поени од реакции
3.416
Не бе стварно, кажи на што мислиш, не ми мења ништо ова, не сум албанец нема да се навредам :D
Единствено нешто контроверзно што памтам у последниве години за некоја земја да кажам дека не се пласирала заслужено би била Франција кога Анри играше со рака против Ирска.
Искрено ми е гајле дали ќе се навредиш или не.
Ај бидејќи не ти текнува, а ти текнува на Анри што играл со рака против Ирска, утакмицата меѓу Србија и Албанија и дронот. Незаслужено е од аспект што двете репрезентации требаа да бидат казнети и утакмицата да не се рачуна како одиграна (како Ерменија и Азербејџан во квалификациите за ЕП 2008) или требаше да се доигра пред празен терен. Одлуките отидоа и на грб на Данска која би била втора во таа група.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.062
Поени од реакции
84.663
Искрено ми е гајле дали ќе се навредиш или не.
Ај бидејќи не ти текнува, а ти текнува на Анри што играл со рака против Ирска, утакмицата меѓу Србија и Албанија и дронот. Незаслужено е од аспект што двете репрезентации требаа да бидат казнети и утакмицата да не се рачуна како одиграна (како Ерменија и Азербејџан во квалификациите за ЕП 2008) или требаше да се доигра пред празен терен. Одлуките отидоа и на грб на Данска која би била втора во таа група.
А ок, се сфаќаме онда, мислев тоа со дронот беше постара работа и сум заборавил дека во тие квалификации беше тоа. Ок, ти ја гледам логиката зошто тоа би ставило дамка, мене паметот ми отиде на спортски работи како поништени голови/пенали/картони или нешто такво, мислев нешто такво дека референцираш :)
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.079
Поени од реакции
1.429
Искрено ми е гајле дали ќе се навредиш или не.
Ај бидејќи не ти текнува, а ти текнува на Анри што играл со рака против Ирска, утакмицата меѓу Србија и Албанија и дронот. Незаслужено е од аспект што двете репрезентации требаа да бидат казнети и утакмицата да не се рачуна како одиграна (како Ерменија и Азербејџан во квалификациите за ЕП 2008) или требаше да се доигра пред празен терен. Одлуките отидоа и на грб на Данска која би била втора во таа група.
abe kako e mozhno tolku budalli da bidete, stvarno ne ve razberam.
Igracite na Albanija edvaj spasija glava, ti sakash da se igra ushte ednash utakmaciva. Leee
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.891
Поени од реакции
3.416
abe kako e mozhno tolku budalli da bidete, stvarno ne ve razberam.
Igracite na Albanija edvaj spasija glava, ti sakash da se igra ushte ednash utakmaciva. Leee
Не сакам јас ништо. Ниту едните, ниту другите ме интересираат. Не мораше да се доигра. Едноставно беше дека ако ја казнат едната репка, требаше да ја казнат и другата и нема после замарања и глупости и дронови летање над фудбалери. И толку, се сече тоа од корен и кај едни и кај други.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.079
Поени од реакции
1.429
Не сакам јас ништо. Ниту едните, ниту другите ме интересираат. Не мораше да се доигра. Едноставно беше дека ако ја казнат едната репка, требаше да ја казнат и другата и нема после замарања и глупости и дронови летање над фудбалери. И толку, се сече тоа од корен и кај едни и кај други.
Pa kako e mozhno da se kazni Albanija za slaba organizicija vo Beograd ?! Shto ako utre istoto ke go napravi eden Serbin, so istoto samo za da se kazni Albanija ? Imate be malku logika ?!
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.891
Поени од реакции
3.416
Pa kako e mozhno da se kazni Albanija za slaba organizicija vo Beograd ?! Shto ako utre istoto ke go napravi eden Serbin, so istoto samo za da se kazni Albanija ? Imate be malku logika ?!
Точно дека Србија требаше да биде казнета за нередите (гледано така требаше и Албанија да биде казнета за дуелот со Македонија кога се фрлаа бакљи врз навивачите, или Италија за дуелот со Србија кога ги пушти навивачите да фрлаат бакљи по терен). Ама кој го носеше дронот со мапата? Кој зеде да се тепа да ја брани мапата на сред терен? Немој сега во стил на жртва, ќе изгубеле глава, ќе било вака, ќе било така. Со која цел се носи таква парола, па уште и дрон да лета толку ниско на терен?? Еве и Ерменија истото го правеше со дрон пред еден месец и тие требаа да бидат казнети.
Па и ја грциве не ги сакам, па не би се радувал или оправдувал некој наш да лета дрон со знаме од голема Македонија која го вклучува егејскиот дел. Веј го знамето на граница, на сред плажа, сред центар ако ти се може. Пре би да се радувам да ги победиме таму на сред Атина или на стадионот на ПАОК во последна минута за да може после тие од курот да си каснат.
 

Kajgana Shop

На врв