Квалификации за европските натпреварувања

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003
Дно екипа е Ренџерс,три чуке немаат.Оваа година ни трето место нема да бидат во домашната лига.
е богами, трето ќе бидат[DOUBLEPOST=1499360916][/DOUBLEPOST]
Цела лига им е дно,не е толку јак Селтик колку што другите се отепани,минатата година ако не се лажам изгубија од келнери и полицајци од Гибралтар на гости ...
Минатата година Ренџерс не ни беа во Европа.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.326
Шкендија-Хелсинки многу веројатно во второ коло.
Работнички изгледа со Динамо Минск....шо знам, Работнички имаат шанса со Динамо секако. Хелсинки имаат предност против Шкендија, ама не ја исклучувам шансата на Шкендија.

Исто пнемав пишано али оптимист сум и за Вардар. Не знам зошто али се некако ми иде дека конечно ќе се помине тоа прво (технички второ) коло :D

Мислам дека тоа што Динамо,Хелсинки и Малме имаат активна сезона повеќе им е хендикеп отколку јака страна, баш поголеми се шансите вака да кикснат, додека нашиве сакаат нејќат мораат исклучиво на тие мечеви да се сконцентрираат

Минатата година Ренџерс не ни беа во Европа.
За Селтик се однесуваше коментарот.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003
ок, ја мислев дека збори за Ренџерс, а Селтик само го спомна
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Шкендија-Хелсинки многу веројатно во второ коло.
Работнички изгледа со Динамо Минск....шо знам, Работнички имаат шанса со Динамо секако. Хелсинки имаат предност против Шкендија, ама не ја исклучувам шансата на Шкендија.

Исто пнемав пишано али оптимист сум и за Вардар. Не знам зошто али се некако ми иде дека конечно ќе се помине тоа прво (технички второ) коло :D

Мислам дека тоа што Динамо,Хелсинки и Малме имаат активна сезона повеќе им е хендикеп отколку јака страна, баш поголеми се шансите вака да кикснат, додека нашиве сакаат нејќат мораат исклучиво на тие мечеви да се сконцентрираат


За Селтик се однесуваше коментарот.
Kako Helsinki ima prednost nad Skendija!?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
динамо минск ги имам гледано минативе недели и се во слаба форма.Шкендија хелсинки е 60-40 за хјк
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
динамо минск ги имам гледано минативе недели и се во слаба форма.Шкендија хелсинки е 60-40 за хјк
Ептен слабо играа со оние од Фарски Острови.Првиот натпревар кружеа безвезно,а првиот гол им беше евро гол со пета во скок..Денес победија со играч помалце и дадоа два гола од два шута в гол.:eek::kruna:

Шкендија имаат добри шанси.

Работнички шест гола :eek:(y)

На Сараево не им признаа чист гол,ама ептен беше тешко за проценка.Само што влезе топката,голманот ја извади.Потоа промашија пенал,ама еве сега имаат играч повеќе.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Ептен слабо играа со оние од Фарски Острови.Првиот натпревар кружеа безвезно,а првиот гол им беше евро гол со пета во скок..Денес победија со играч помалце и дадоа два гола од два шута в гол.:eek::kruna:

Шкендија имаат добри шанси.

Работнички шест гола :eek:(y)

На Сараево не им признаа чист гол,ама ептен беше тешко за проценка.Само што влезе топката,голманот ја извади.Потоа промашија пенал,ама еве сега имаат играч повеќе.
Не, офсајд беше се удри од играч на Сараево затоа не свирна чист гол
Иначе се кладев у живо и не е могуче како не го дадоа тој трет гол, уште па на крај изгубија на пенали.:eek::ROFLMAO:
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.218
Поени од реакции
4.964
Финалистите од купот со "идентични" резултати во првото коло. 7:0 и 0:7 :ROFLMAO:
Шо се палиш бе бадијала незнам, џабе провоцираш само...
Кој и да падни македонски тим со Лех ќе го јади, Лех редовен учесник во Европа, ние еднаш излегваме на 10 години, плус тие оваа сезона имаат големи амбиции да играат и во групи, трето нивниот тим вреди 50м, а нашиот тим 200 денари.

Ако некој не ги гледал двете утакмици, а гледа само резултат, ќе си мисли не торпедирале двете утакмици, а не беше така, таму примивме 4 гола, три по грешка на голманот и еден непостоечки пенал, од 7 вкупно примени гола 5 ни се примени од прекини, тука ние слаба страна. Од двете утакмици сума сумарум Пелистер заслужи да дај 2 гола, а нереално прими 7. Сепак Лех Познан е светлосни години пред нас, најјакиот можен противник од групата според коефициент во Европа ни падна, то е то, со оваа екипа тој е максимумот.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
динамо минск ги имам гледано минативе недели и се во слаба форма.Шкендија хелсинки е 60-40 за хјк
Знајш дека Шкендија има поскап тим од ХЈК?..ги направивте ХЈК небаре Стеауа Букурешт се а нив целиот тим 4 милиони едвај вреди..ќе тепа лесно Шкендија во Струмица што ќе му биди доволно да оди во трето коло
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.693
Знајш дека Шкендија има поскап тим од ХЈК?..ги направивте ХЈК небаре Стеауа Букурешт се а нив целиот тим 4 милиони едвај вреди..ќе тепа лесно Шкендија во Струмица што ќе му биди доволно да оди во трето коло
А мислам дека и Хелсинки даде 1-2 играчи пред почетокот на сезонава, ама не сум 100% сигурен. Онака додека листав трансфери мислам ми влегоа двајца во око дека си отишле од ХЈК.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Знајш дека Шкендија има поскап тим од ХЈК?..ги направивте ХЈК небаре Стеауа Букурешт се а нив целиот тим 4 милиони едвај вреди..ќе тепа лесно Шкендија во Струмица што ќе му биди доволно да оди во трето коло
Ti be stvarno prema transfermarkt sporeduvas koj kogo ke tepa???:D:D:D

I ja bi dal prednost na Shkendija, mada pojma nemam HJK kako igra i so igraci imaat:icon_mrgr:, ali mi se svigja kako Shkendija igra.(y)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ti be stvarno prema transfermarkt sporeduvas koj kogo ke tepa???:D:D:D

I ja bi dal prednost na Shkendija, mada pojma nemam HJK kako igra i so igraci imaat:icon_mrgr:, ali mi se svigja kako Shkendija igra.(y)
Како бе да не споредувам од трансфер маркт?..знајш колку е битна цената на играчите за овие послаби и поаматерски екипи?..да се работи за Евертон,Слета Виго или Фиорентина не ни ги гледам на трансфер маркт ама кај овие сиромашните клубови игра огромна улога цената на фудбалерите...можиш и самиот да видиш дека 90% поскапиот тим поминува понатаму,она со Ренџерс е еднаш на 20 случаеви а кај другите 19 се знае дека кај шо буши парата таму е факторот.

Е сега Шкендија реално е околу 3 и нешто милиони поскап тим но тоа не мора да значи ништо бидејќи не е некоја голема разлика,но факт е дека Шкендија играат добар фудбал и се солидна екипа за Балкански услови..додека Финците не се ништо посебно,малски фудбал како кај нас играат
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Како бе да не споредувам од трансфер маркт?..знајш колку е битна цената на играчите за овие послаби и поаматерски екипи?..да се работи за Евертон,Слета Виго или Фиорентина не ни ги гледам на трансфер маркт ама кај овие сиромашните клубови игра огромна улога цената на фудбалерите...можиш и самиот да видиш дека 90% поскапиот тим поминува понатаму,она со Ренџерс е еднаш на 20 случаеви а кај другите 19 се знае дека кај шо буши парата таму е факторот.

Е сега Шкендија реално е околу 3 и нешто милиони поскап тим но тоа не мора да значи ништо бидејќи не е некоја голема разлика,но факт е дека Шкендија играат добар фудбал и се солидна екипа за Балкански услови..додека Финците не се ништо посебно,малски фудбал како кај нас играат
Abe Dzoni da otvoris rezultati.com ke najdes eden kup timovi so pomala vrednost koi idat dalje u 2 pretkolo mesto ovie so pogolema...
Rangers ti e 23 miliona a ebeniot Progres 1 i pol. Sprema tebe bi trebalo da zavrsi ukupen rezultat 23-1 za Rengers, ali na kraj zavrsi 2-1 za ovie od Luksemburg.:pos:
Transermarkt uopste ne e merodaven za ovie boranija ligi kao sto sme nie, cisto kladionicarski ti kazuvam da ne se vodis po transfermarkt, kolku so znaeme ja i ti kolku vredat igracite u nekoj Litvanski klub tolku i oni.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Abe Dzoni da otvoris rezultati.com ke najdes eden kup timovi so pomala vrednost koi idat dalje u 2 pretkolo mesto ovie so pogolema...
Rangers ti e 23 miliona a ebeniot Progres 1 i pol. Sprema tebe bi trebalo da zavrsi ukupen rezultat 23-1 za Rengers, ali na kraj zavrsi 2-1 za ovie od Luksemburg.:pos:
Transermarkt uopste ne e merodaven za ovie boranija ligi kao sto sme nie, cisto kladionicarski ti kazuvam da ne se vodis po transfermarkt, kolku so znaeme ja i ti kolku vredat igracite u nekoj Litvanski klub tolku i oni.
Не треба да се води чоек по трансфермаркт..се сложвам со тоа,ама сепак ти даваат некаква престава за клубот што играчи играат во него и некогаш знаат да помогнат во зависност од ситуацијата...е сега за Ренџерс искрено не ме зачуди бидејќи Шкотите/Ирците се тотално неписмени за фудбал,тие и 300 милиони да вредат пак можат од некоја бош екипа да испаднат..немаат никаков концепт освен лупање на топката и надевајќи се дека некој ќе погоди еврогол или со гла...

Во држави како Русија,Турција,Украина или Грција каде што се игра поорганизиран и посмирен фудбал за разлика од Шкотска или Ирска вакви изненадувања се еднаш на илјада години..тешко да се случи такво нешто да испаднат од аматери
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Не треба да се води чоек по трансфермаркт..се сложвам со тоа,ама сепак ти даваат некаква престава за клубот што играчи играат во него и некогаш знаат да помогнат во зависност од ситуацијата...е сега за Ренџерс искрено не ме зачуди бидејќи Шкотите/Ирците се тотално неписмени за фудбал,тие и 300 милиони да вредат пак можат од некоја бош екипа да испаднат..немаат никаков концепт освен лупање на топката и надевајќи се дека некој ќе погоди еврогол или со гла...

Во држави како Русија,Турција,Украина или Грција каде што се игра поорганизиран и посмирен фудбал за разлика од Шкотска или Ирска вакви изненадувања се еднаш на илјада години..тешко да се случи такво нешто да испаднат од аматери
Па затоа они почињаат 3 и 4 коло бе Џонка.:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom