Кај е условот за еден политичар да добие епитет на „патриот“?

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Во денешно време стана мода да си патриот,пред тоа гајстајбајтер или трајно иселен од Р:М
Којзнае што е следното патриот со БГ пасош?
Или.....социјалист по теркот на тито
Денес верник во бога утре верник во алах
А бре кога ќе сватите ве фарбааат како сакаат
Јухуу цел живот сум модерен лол. Ете што ти прави нарцисоизам.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
За 1.у право си
2. не си у право владата си прави реклама додуша и може сакаат стварно да го отворат прашањето ама на крај ќе заврши со некоја спогодба или така нешто
А на крај што ќе ни се археологија кога државава вака или онак се празни
Ова се сепак само претпоставки. Не може да тврдиме со сигурност со што ќе резултира отворањето на тие прашања.
Исто како што не може да не го цениме фактот дека за првпат се проблематизираат, и да негираме дека досега постоеше молк околу истите.
Важното е што се пројавува иницијатива.

А, археолошките ископувања и пронајдоци се далеку од безначајни, затоа што претставуваат важен аргумент, особено во спорот со Грција, и реално можат да помогнат во зацврстувањето на нашата позиција.

I, kako seto toa vlaga u kombinacija so ova?

Koj toa nesnovano mlati slama? Koj toa e neobjektiven?
Она што го изнесов во првичниот пост, е такоречи идеална, посакувана состојба, односно како навистина, во целина, би требало да дејствува некој што се нарекува патриот.
Затоа и реков дека во сегашнава ситуација недостасуваат некои крупни, конкретни, чекори.

Но, истовремено, како што веќе напишав, не смее, а да не се земе во предвид една поинаква клима околу патриотското чувство која тек сега се пројавува.
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Она што го изнесов во првичниот пост, е такоречи идеална, посакувана состојба, односно како навистина, во целина, би требало да дејствува некој што се нарекува патриот.
Затоа и реков дека во сегашнава ситуација недостасуваат некои крупни, конкретни, чекори.

Но, истовремено, како што веќе напишав, не смее, а да не се земе во предвид една поинаква клима околу патриотското чувство која тек сега се пројавува.
Ado muri, pocna da mi se dopagas ( da cujes da ne verujes :)).
Ne za drugo, nego oti si inat zenska. :)... I maestralno znaes da zamenis tezi ama seto toa da go spakuvas onaka na mnogu prevarantsko-eleganten nacin.... se so cel da teras inat do kraj, do bandas.

Inace, ova najiksreno, od se srce... ako ti kako makedonka ova sto go pravi segasnava vlada go ocenuvas kako patriotizam ( makar i pocetok na nesto nalik toa ) i so toa se zadovoluvas, te zalam, i tebe i site tie koi delat ist stav kako tebe. :toe:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Најлошото е што нема политичар што е патриот :tapp: тоа е...сите тие се луѓе кои сакаат само власт и пари!
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Inace, ova najiksreno, od se srce... ako ti kako makedonka ova sto go pravi segasnava vlada go ocenuvas kako patriotizam ( makar i pocetok na nesto nalik toa ) i so toa se zadovoluvas, te zalam, i tebe i site tie koi delat ist stav kako tebe. :toe:
Не се задоволувам од ова што го прави сегашнава влада, а и народот. Напротив, сметам дека сме уште далеку од состојба на вистински патриотски чекори, и истото ме гневи.

Во случајов, само забележувам мала промена, иницијација. Но, истовремено сметам дека е далеку од the real thing.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Patriot ili Predavnik Grujo si ja zavrshi rabotata... mu uspea da go podeli Makedonskiot narod na Komunjari i Vmrovci.
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Patriot ili Predavnik Grujo si ja zavrshi rabotata... mu uspea da go podeli Makedonskiot narod na Komunjari i Vmrovci.
Пред Грујо демек партии и поделби немаше бе самоубиствен....абе како идат избори вие го губите и тој малку разум што го имавте упм.....
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Patriot ili Predavnik Grujo si ja zavrshi rabotata... mu uspea da go podeli Makedonskiot narod na Komunjari i Vmrovci.
Да те е........ грујо, бранко и останата багра.

Не се тема овде конкретни личности и партии ... не можеш да се воздржиш и не се посереш......
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
за да се биде патриот треба да си ја сакаш татковината и да го покажеш тоа на дела:toe:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Не се тема овде конкретни личности и партии ... не можеш да се воздржиш и не се посереш......
vone,dali se osekjash kako glup ili si gi prespal izjavite na Grujo i na nekolku gradonachalnici na dpBne...se praish na udren kako da neznaesh koj gi prepoznava predavnicite,neli bre Grujo i dpBne gi znaat koi se t.e. tie ja praat podelbata na patrioti i predavnici.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
vone,dali se osekjash kako glup ili si gi prespal izjavite na Grujo i na nekolku gradonachalnici na dpBne...se praish na udren kako da neznaesh koj gi prepoznava predavnicite,neli bre Grujo i dpBne gi znaat koi se t.e. tie ja praat podelbata na patrioti i predavnici.
Пак овој старата песна!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Упорен и напорен си...со други зборови....неизлечив пациент.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom