Кајганџиска фудбалска пресметка! [пријавување]

Член од
11 април 2012
Мислења
4.312
Поени од реакции
4.732
Да не бараме преку леб погача, мислам дека поефтин термин од 100ден од човек во балон нема да најдеме. Ја мислам да си го вратиме во Блаже како што ни беше стариот термин од 16:00 саат.
Брат не е за парите бе, ништо нема да ти сменат 10-20 денари плус или минус во животот, неговиот однос е во прашање. Прво ни дава термин, па после извинете дечки неможе во тој кој ве ебе на други им е даден. Ама кога согледува дека тие други си играат со него и не го зарезуваат а ние му бевме редовни и кога вработените не му идеа епа ај сеа ќе им звонам на овие добри дечки се ќе пополнам со нив.
Искрено и мене ми одговара и терминот и локацијата и цената и се, ама неговиот однос е жими ку*ов.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.858
Поени од реакции
24.310
Брат не е за парите бе, ништо нема да ти сменат 10-20 денари плус или минус во животот, неговиот однос е во прашање. Прво ни дава термин, па после извинете дечки неможе во тој кој ве ебе на други им е даден. Ама кога согледува дека тие други си играат со него и не го зарезуваат а ние му бевме редовни и кога вработените не му идеа епа ај сеа ќе им звонам на овие добри дечки се ќе пополнам со нив.
Искрено и мене ми одговара и терминот и локацијата и цената и се, ама неговиот однос е жими ку*ов.
Не ни кажав дека ми е за парите, таман работа.
За неговиот однос се сложувам со тебе, за нигде му е и гомно човек е.
Минатиот пат коа игравме реков дека никад веќе нема да му играм таму, освен во терминот кој што си го имавме 16:00 саат во недела и баш ради терминот, локацијата и цената мислам дека треба да си останеме таму.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Ај и другите сеа кога ќе се пријавувате во 17:00 пишете успат за кој терен сте, за да знам до вечер да му кажам на човеков.
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.905
Да пишам и јас мое мислење пред пријавувањето. Иако Блаже е добро теренче, преку улица ми е и евтино е, сепак мојот глас оди за друг балон каде што нема да не' заебаваат со термините.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Баааги далеку е :D али па најдобар терен е според мене и времето си е погодено :) Сеа он што се изглупира така ебати клошарот :гомце: . Сигурно го ебаваат другите и сеа лижи газот кај нас :aplauz: .
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
59
Поени од реакции
9
jas ne mozam da dojdam ovoj vikned ama bi go izbral blaze da si ostane za ponataka.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
7. @TheWhiteMamba
Јас сум за Блаже да си остане.

Инаку дечки, ако не се пријавувате пошто е во Блаже и не ви се игра таму, кажете, да кажам воопшто да не ни го враќа терминот, пошто гледам некако малку луѓе се пријавиле.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.312
Поени од реакции
4.732
@TheWhiteMamba

Револтиран сум од неговиот педерски однос да ама на работа сум и оваа недела однапред најавив јас 2 недели пауза. Стварно е најпогоден теренот како локација, цена и време и би играл од наредна недела нормално кога ќе можам да доаѓам. А зашто другиве не се пријавуваат тоа незнам.
ПС ако се соберете и продолжиме да играме во блаже кажи му дека сега сме попуштиле ама друг пат нема

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom