Кајганџиска фудбалска пресметка! [пријавување]

Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Колку саат?Каде? :D[DOUBLEPOST=1445171837][/DOUBLEPOST]Против форца и оби,а? Одлично :D
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
@King Kai Да не ти се брани денеска од 17:00 во ГУЦ? :D
Сега уклучувам форум за прв пат денес. :) И да видев навреме, не можам, имав мала незгода минатиот викенд, си го дислоцирав рамото, не правам ништо физички периодов.
Добро е, барем сте се собрале.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.862
Поени од реакции
24.330
@Vuxan мајсторе зашто не дојде бе?
Откажи друг пат на време бе брат, а не да не оставиш на цедило со играч мање па да се снаоѓаме ние.
Не е океј.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Изигравте ли? Ми останавте во мисла..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
59
Поени од реакции
9
@Vuxan мајсторе зашто не дојде бе?
Откажи друг пат на време бе брат, а не да не оставиш на цедило со играч мање па да се снаоѓаме ние.
Не е океј.
izvini a kako toa ve ostaviv na cedilo, koga se otkaza terminot za vo 4?
A nigde ne sum potvrdil deka kje dojdam za od 5 vo guc.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.862
Поени од реакции
24.330
izvini a kako toa ve ostaviv na cedilo, koga se otkaza terminot za vo 4?
A nigde ne sum potvrdil deka kje dojdam za od 5 vo guc.
Зашто уште од вчера од 15:00 се праеше муабетот дека ќе се игра во ГУЦ од 17:00.
Ти никаде не кажа дека ќе дојдеш, ама никаде не кажа и дека нема да дојдеш.
200 пати си тагнат, али или не си видел или си немал време не е битно.
Ради тоа што си се пријавил за терминот од 16:00 сите те рачинавме дека ќе играш од 17:00 бидејќи ти нигде не напиша дека нема да играш.
Нема везе, батали ај.
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
59
Поени од реакции
9
abe brat se e toa ok ama ne sum videl i bashka ako ne sum potvrdil ne mozete da me rachunate, znam kakvi sve ne raboti se deshavale zatoa i koga sam neshto baram, baram ubava potvrda za da ne dojde do nedorazbiranje. Ne deka ja sakam vas ili bili koj da zaebam.....
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Овој ми рече дека ако сакаме уште од оваа недела може да си го вратиме терминот, му реков до утре ќе кажам, изјаснете се :D
 
C

Castiel

Гостин
Ако не ни праи далавери и стварно го чува за нас нека си остане терминот во блаже
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.317
Поени од реакции
4.742
Изгледа дечкиве пак почнаа да подзаебуваат па ајде дај овие сигурица ми се да си ги викнам?
Мене така ми личи работава, кажи му нека спушти и цена за фрките што ни ги направи ако не ке си продолжиме речи му да си играме на другово место што ни го дадоа тој термин. Што сме му ние бе дечки на повик што пополнуваат дупки?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.862
Поени од реакции
24.330
Изгледа дечкиве пак почнаа да подзаебуваат па ајде дај овие сигурица ми се да си ги викнам?
Мене така ми личи работава, кажи му нека спушти и цена за фрките што ни ги направи ако не ке си продолжиме речи му да си играме на другово место што ни го дадоа тој термин. Што сме му ние бе дечки на повик што пополнуваат дупки?
Да не бараме преку леб погача, мислам дека поефтин термин од 100ден од човек во балон нема да најдеме. Ја мислам да си го вратиме во Блаже како што ни беше стариот термин од 16:00 саат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom