Кајганџии, кој каков бизнис работи? Ајде да соработуваме!

Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Геодетски , катастарски работи - се' околу легализација , трансформација , упис на недвижности , физички делби , ажурирани подлоги ......
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Транспорт во македонија и надвор од неа до 5т :):) ако има заентресирани може соработка и секако попуст за сите членови (y)
За во Мк. камион до 6 метра? Дали правиш групни тури или треба цела тура да се закупи?
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
49
Поени од реакции
2
За во Мк. камион до 6 метра? Дали правиш групни тури или треба цела тура да се закупи?

7.20 е долг товарниот простор ти пратив порака јави ми се ке се договориме ;)
 
Член од
5 јануари 2010
Мислења
195
Поени од реакции
154
Site vidovi na vodoinstalaterski uslugi vodovod odvod sanitarija tus kabini dzakuzi hidrofori filtri za voda i se sto e povrzano so vodovod 24/7, isto taka vrsime celosno renoviranje na kupatila, celosna instalacija na vodovod i odvod vo novoizgradeni kukji i objekti priklucoci vo sahta i slicno,

Za soveti ne naplatuvame :)
 
Член од
3 март 2012
Мислења
25
Поени од реакции
5
ПЛОЧКАРИ
Со долгогодишно искуство работиме секаде во МК
лепење на сите врсти плочки, ставање изолација, извлекување кошуљице (подлоге) за паркет, ламинат.
zoki.st@live.com
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
ПЛОЧКАРИ
Со долгогодишно искуство работиме секаде во МК
лепење на сите врсти плочки, ставање изолација, извлекување кошуљице (подлоге) за паркет, ламинат.
zoki.st@live.com
Од каде можам да набавам перла плочки ми требаат за стан ќе опремувам и препорачај ми најдобар паркет ако знаеш некаде до 120 евра за квадрат , а плочките мислам дека се со работна рака 135 евра од квадрат пиши ми по пошта .
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
1.Osiguruvanja vo Svajcarija i osiguruvanja za Makedonski drzavjani koi patuvaat vo Svajcarija.
2.Finansii-Krediti, Leasing i tako dalje
3.Organiziranje na avionski, avtobuski i drugi prevozi za i od Makedonija.
4.Gradeznicka firma vo Svajcarija
5.Institut za cistenje na biroa i kuki vo Svajcarija
 
Член од
6 октомври 2012
Мислења
260
Поени од реакции
175
- IZRABOTKA NA MEBEl (kujni , spalni , komodi od iverica i medijapan)
- nastresnici , ogradi , letnikovci od drvo
- klupi i masi, za vo dvor ili terasa
- mestenje na laminat, patos..
- mestenje na vrata , prozori (drvo , garazna , metal , pvc..)
:):):):):)
- ELEKTRICARSKI RABOTI , postavuvanje i popravka na el.instalacija i osvetluvanje vo site objekti
info : dako_83ku@hotmail.com ili 078455678
 
Член од
24 август 2011
Мислења
511
Поени од реакции
807
Ми стига мотор ATV на пристаништето во Солун. Би сакал некој да отиде да го земе и да ми го донесе до дома, не ми се дава да се малтретирам со детали. Штопари?
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
541
Поени од реакции
284
Прави ли некој ФБ групи и страници за популаризација на некоја работа?
 
Член од
8 февруари 2013
Мислења
76
Поени од реакции
14
"Neznam i ne mozam" e naj lesnoto za da zapocnis svoj biznis. Neli e taa realnosta?
Temava sakam da ja diskutira sekoj koj ne se soglasuva kako mislata sto prethodno ja napisav.
Mozebi e navistina tesko da zapocnis svoj biznis , imas ogromni predizvici i iskusenia....Konkretno jas 4 godini potrosiv da otvoris inovativen i interesen biznis....ali ne sakam da zastanam tuka. Pa malcem bi bilo dobro da se diskutira i da si kazi sekoj sopstveno iskustvo.
 
Член од
31 мај 2012
Мислења
116
Поени од реакции
79
Svoj biznis si ima i prednosti i mani no sigurno e podobro od Neznam i nemozam ili Eeee da mozam, se shto se saka se moze
--- надополнето: 16 април 2013 во 23:59 ---
konkretno vo MK osven standardot shto ni e na mnogu losho nivo, i lugeto se nekako se plashat, a i mnogu ocekuvaat
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
А нели имаше нешто слично на ова, кој каков бизнис има или беше кој што работи??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom