Кајгана MTB/Cross Country клуб

Martinmkd

Roadie
Член од
20 мај 2009
Мислења
296
Поени од реакции
412
Одлична иницијатива! Ако во текот на летово се организирате за возење во Маврово и блиска/далечна околина, сакам да присуствувам и колку можам да се преправам дека сум водич :D:rolleyes:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846






Еве уште некое сликиче. Супер вожња направивме денес (особено офроудот), па следен пат очекуваме повеќе души :)
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Вредеше качувањето нагоре до Пантелемон (со 174 паузи нормално) ама спустот по козјите патеки беше врв!
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.455
Поени од реакции
20.224
Вредеше качувањето нагоре до Пантелемон (со 174 паузи нормално) ама спустот по козјите патеки беше врв!
мали дефекти :D а и реално гледано угорница цело време + 100 степени = 174 паузи. Инаку да спустот офроуд беше нешто невидено до сега само што немавме камера па да снимаме. Стазата не е за потценување, тесна стрмна, на некои делови карпи дрва кал :D и секоја чест на @КвикСилвер како ја извозе без страв од почеток до крај :D
 
Последно уредено:

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
ау ау ау ветувачка екипа браво продолжете така само следете ги стапките на квик поим за спустови е :D
 

Charon

Нинџа
Член од
31 октомври 2010
Мислења
428
Поени од реакции
1.104
Секој ден возите бе? :)

Оваа недела имате план нешто?
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Јас сум слободен оваа недела од ~9 саат натака, нема да можам порано. Сакате да ја пробаме таа Волково-Орман-Злокуќани или како и да е? Има некое интересно место кај што ќе можеме да седнеме?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Секој ден возите бе? :)

Оваа недела имате план нешто?
Па не баш, ова ни беше прва вожња. Јас во среда - четврток идам на одмор, така да може уште една до тогаш. Имаме фб чат, таму се договараме.
Јас сум слободен оваа недела од ~9 саат натака, нема да можам порано. Сакате да ја пробаме таа Волково-Орман-Злокуќани или како и да е? Има некое интересно место кај што ќе можеме да седнеме?
Во 9 е супер, таа тура е претежно рамен пат (аце ќе не јаде :D) али не сум ја возел, врска неам. Би требало да има интересни местенца, па ќе седнеме и на едно пиво по селцата.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Ако е прав пат, таман да набиеме кондиција, може и некој друг ќе се охрабри да дојде баш дека е лесна турата. Или да ја идеме таа до Марков Манастир, сеедно.

Па на тоа мислев дали има негде да седнеме пола саат-саат за пијачка or whatever. Не знам дали натаму поминуваме крај Скупи?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Абе зборите да се тргне околу 9 и уште да седнете некаде се мисли? Не бе другари времево е заникаде. Мн подобра опција е во 9 да се вратиме веќе.
Sent from летечи пингвин
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Абе зборите да се тргне околу 9 и уште да седнете некаде се мисли? Не бе другари времево е заникаде. Мн подобра опција е во 9 да се вратиме веќе.
Sent from летечи пингвин
За 9 сабајле збори. Најбоље е тогаш, дури и порано.
 
Последно уредено:
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
За 9 сабајле збори. Најбоље е тогаш, дури и порано.
Па тоа и јас реков де, мн порано да се тргне за во ( сабајле да се вратите/ме) после тоа на 740238950348 степени не се вози
 

Kajgana Shop

На врв Bottom