Кајгана собиранки во природа (тури, рекреација, кампување, собирање чаеви....)

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Идеме ;)
Плус и @wiksa ќе дојде со снешковците :D

Уште некој за на Водно ?
@Doc Holliday, @NikolaMKD91, @The_Red1, @Клипче, @PurplePuma
Да ви признаам нешто може? Секако дека може.
Синоќа откако си легнав од телефон ја отворив темава. Ве читав и и те како ми беше криво што нема да можам да ви се приклучам. Причината е оправдана - полагам во вторник и премногу ке ми дојде пола ден да изгубам, башка после изморен, ненаспан од претходна вечер итн. Имав во план да предложам после испитите (16ти ми е претпоследен ама одговара) ако ви одговара да се собереме на пивце во парк, било кое време. :pipi:

За недела стварно не можам. Убаво да си поминете. :pipi:
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Да ви признаам нешто може? Секако дека може.
Синоќа откако си легнав од телефон ја отворив темава. Ве читав и и те како ми беше криво што нема да можам да ви се приклучам. Причината е оправдана - полагам во вторник и премногу ке ми дојде пола ден да изгубам, башка после изморен, ненаспан од претходна вечер итн. Имав во план да предложам после испитите (16ти ми е претпоследен ама одговара) ако ви одговара да се собереме на пивце во парк, било кое време. :pipi:

За недела стварно не можам. Убаво да си поминете. :pipi:
аааааааааааа, не, не може на 16-ти. труден сум па се пораѓам на 16-ти. али на 15-ти може ;)[DOUBLEPOST=1402102472][/DOUBLEPOST]
Ама како ги бирате деновиве човече... Секогаш кога не можам. Нареден викенд има шанси пак да се собирате (исклучиво за прошетка во природа :D)? :)
и ти си труден? ;)
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
аааааааааааа, не, не може на 16-ти. труден сум па се пораѓам на 16-ти. али на 15-ти може ;)[DOUBLEPOST=1402102472][/DOUBLEPOST]
и ти си труден? ;)
значи после 16ти :) може и 20ти, 21ви....од 16ти натака како ви одговара. :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.472
Поени од реакции
68.823
аааааааааааа, не, не може на 16-ти. труден сум па се пораѓам на 16-ти. али на 15-ти може ;)[DOUBLEPOST=1402102472][/DOUBLEPOST]
и ти си труден? ;)
Полагам во понеделник, али ајде ќе го проголтам тоа, ама денот ми е резервиран за бараж утакмица на локалниот фудбалски тим за влез во трета лига :icon_mrgr:
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
значи после 16ти :) може и 20ти, 21ви....од 16ти натака како ви одговара. :D
јас се заебавам, али ти ме шиеш. ти си студент и си мислиш дека сите сме студенти? :pos: дали помисли дена некои од нас можеби и работат? :свиркам: зошто мислиш дека одбираме ден недела? 15-ти, 22-ри, 29-ти, .......
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
јас се заебавам, али ти ме шиеш. ти си студент и си мислиш дека сите сме студенти? :pos: дали помисли дена некои од нас можеби и работат? :свиркам: зошто мислиш дека одбираме ден недела? 15-ти, 22-ри, 29-ти, .......
Хахахах не не, знам дека има форумџии кои не се студенти и плус со кооператива имаме разменето троа некој муабет (малце беше ама ипак) и затоа флексибилно се поставив. Од 16ти натака кога ви одговара, па може да е афтр ворк, петочно, пазарно, неделно. Тука све оставам на вас, само ден-два унапред да ми кажете за да си испланирам и јас, оти после испитна уште толку со кафиња се трујам дур се извидам со сите :D добро де, не мора да се пие само кафе ама така иде зборот. :)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Јас ќе идам со друштвото пеш до Средно, па таму ќе се најдеме. Have fun with sie bus though :D

Наместо тројца ќе бидеме двајца нажалост, трета особа има ангажмани, ќе ни се придружи во следна прилика :).
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.821
Поени од реакции
10.972
Исто и јас како Сторм. Него, финалето ко што гледам ќе се игра во 3 саат, нема шанса да не гледам, зашто дома ме чека армија Џоковисти, така да или евентуалниот пораз ќе го прифатам машки со сите нишани, или евентуалната победа... нека му ја мислат поразените де :D
Така да од овој аспект ми делува дека ќе дојдам со горенаведениот автобус, па после ако се задржуваме сам ќе се враќам, no problemo.
Него, уф љубопитен бев да го видам и осетам лансерот на Lu :X3:
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.306
Поени од реакции
4.717
Исто и јас како Сторм. Него, финалето ко што гледам ќе се игра во 3 саат, нема шанса да не гледам, зашто дома ме чека армија Џоковисти, така да или евентуалниот пораз ќе го прифатам машки со сите нишани, или евентуалната победа... нека му ја мислат поразените де :D
Така да од овој аспект ми делува дека ќе дојдам со горенаведениот автобус, па после ако се задржуваме сам ќе се враќам, no problemo.
Него, уф љубопитен бев да го видам и осетам лансерот на Lu :X3:
лансерот на Lu најубаво се осека од задна клупа, таа мокност како дополнителна килажа да ти додава. Кој се возел знае што зборам.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
лансерот на Lu најубаво се осека од задна клупа, таа мокност како дополнителна килажа да ти додава. Кој се возел знае што зборам.
+ Астра до тебе :D, ако те гледа како бисквита биди среќен, но ако те погледно како да си камен....не сакам да сум ти во кожа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom