Кајгана собиранки во природа (тури, рекреација, кампување, собирање чаеви....)

L

Lu

Гостин
@wiksa абе тебе роденден ти било бе битанго една, слабо да се пофалиш xD
Се пофали дур седевме на маса (јас ионака од претходно знаев), ама беше многу тивок со фалењето, па ете некои не го слушнаа :D

Одличен помин, одлична дружба дечки, и како што веќе кажа @kooperativa ова треба да се повтори ;)
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Кога сме веќе кај фотките, некој нека ги стави фотките од Поскокот :)
дааааааааааааа брееее, забравив дека го сликнав .......... али @Acid има ли можност да се закачи клип (ја снимав змијата), а да не користам YT? следен пат казнени ако не се носи камера, ебати моб, ..........
поскок.jpg параглајдери.jpg
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.472
дааааааааааааа брееее, забравив дека го сликнав .......... али @Acid има ли можност да се закачи клип (ја снимав змијата), а да не користам YT? следен пат казнени ако не се носи камера, ебати моб, ..........
Дропбокс директно од мобилен.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Сите заминавте, јас и придружбата останавме подолго :D. Цел ден еј! Севкупно, од 7 до 7 часот (19 h.) :D, нозе ми паднаа, едвај си дојдов дома.

Мора да се повтори пак и тоа со нови предизвици! :P
 
S

StormRage

Гостин
Него, уф љубопитен бев да го видам и осетам лансерот на Lu :X3:
dood you missed a hell of a ride :D мислам @Lu ги скрши сите стереотипи за женски возач, опасно го гази то лансерот :D ќе ја предизвикам на трка некогаш :D

иначе да, ај сеа вака при здрава свест, сјебано колено и barely moving parts, исто, закон помин. Ако сте за следен пат до матка може да се оди и од долу пешки на пример :D али за враќање не знам, посебно не по козјите патеки :cautious:

и @arakenx шахот не игран остана...
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
dood you missed a hell of a ride :D мислам @Lu ги скрши сите стереотипи за женски возач, опасно го гази то лансерот :D ќе ја предизвикам на трка некогаш :D

иначе да, ај сеа вака при здрава свест, сјебано колено и barely moving parts, исто, закон помин. Ако сте за следен пат до матка може да се оди и од долу пешки на пример :D али за враќање не знам, посебно не по козјите патеки :cautious:

и @arakenx шахот не игран остана...
Ne e do mene....:(:(

Sent from my E16i using Tapatalk 2
 
L

Lu

Гостин
dood you missed a hell of a ride :D мислам @Lu ги скрши сите стереотипи за женски возач, опасно го гази то лансерот :D ќе ја предизвикам на трка некогаш :D

иначе да, ај сеа вака при здрава свест, сјебано колено и barely moving parts, исто, закон помин. Ако сте за следен пат до матка може да се оди и од долу пешки на пример :D али за враќање не знам, посебно не по козјите патеки :cautious:

и @arakenx шахот не игран остана...
Ама ме испофали :) ... а за трка, во секое време :D
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
dood you missed a hell of a ride :D мислам @Lu ги скрши сите стереотипи за женски возач, опасно го гази то лансерот :D ќе ја предизвикам на трка некогаш :D

иначе да, ај сеа вака при здрава свест, сјебано колено и barely moving parts, исто, закон помин. Ако сте за следен пат до матка може да се оди и од долу пешки на пример :D али за враќање не знам, посебно не по козјите патеки :cautious:

и @arakenx шахот не игран остана...
абе, арен си ти? апче пиен си? :pos: од матка со бус се враќаме. али од доле до матка сигурно НЕ. доволно е од крстот до матка.
ајде следна недела?
пријавување?
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
абе, арен си ти? апче пиен си? :pos: од матка со бус се враќаме. али од доле до матка сигурно НЕ. доволно е од крстот до матка.
ајде следна недела?
пријавување?
.... јас уште од сега да кажам дека во Недела имам некои обврски и нема да можам да ве дружам :(
дефинитивно ќе знам за сигурно Петок или Сабота
доколку има некоја промена во план
 

Kajgana Shop

На врв Bottom