Кајгана психолог

Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.355
Проблемот е што човек не е остров сам за себе.
Значи не ти е сеедно и не сакаш да си сам. Затоа и ти реков да ја промениш перцепцијата и да им дадеш шанса на некои луѓе, но претходно да ги анализираш добро.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
Значи не ти е сеедно и не сакаш да си сам. Затоа и ти реков да ја промениш перцепцијата и да им дадеш шанса на некои луѓе, но претходно да ги анализираш добро.
Епа тоа така во мојот случај не би можело да профункционира. Во секој случај глупости.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.646
Поени од реакции
13.104
Епа тоа така во мојот случај не би можело да профункционира. Во секој случај глупости.
Во твојот случај - човекот Е остров сам за себе.
Секој си има свој случај. Се` е релативно. И до некаде егзистенционалистички.
Запамти го овој последен израз.
 
Член од
1 април 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ми дојде една идеја за вакво нешто.
Пример еве смечано ви е од се нема кај да се испукате да си кажите шо како , оти, зошто , треба да се искажите онака да си ја олесните душата малку , па еве една таква тема.

Слободни пишувајте за вашиот живот, па некој вака од добрите и колку толку паметни членови, можи ќе ви кажи некој збор, нешто онака колку да ви е полесно.

Е па ајде бујрумте да не има денес некој да се испука :)

Слободена е тастатурата опуштете се и како на психолог кажете си :kajg:
Pa da se otvori dushata bas kako na intimna psiho sesija.Eve psihicki sum opteretena bidejki neprijavena rab i ne mozam da si ja zemam platata za fevruari a eve prvi april e so da praam puknav
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Znaes sto me nervira vo celava situacija vo drzavava? Site se krijat pod paravanot na patriotizam a vsushnost se borat da si gi zadrzat ukradenite pari i da kradat uste. Nikoj ne go zabole za narodot, za vistinata, za da se napravi normalna drzava i da se zivee normalno. Pogolema koncentracija na kradci na m2 nema na svetot. Moralnite vrednosti izvrteni. Kvazi shkolstvo sudstvo....kvazi patrioti, kvazi lugje. Ne mi prodavajte ni patriotizam ni bajki za uspesnost, ni lazni ubavini...Kolektivna svesnost nula, kolektiven moral -100.
Nema potencijal za drzava. I ne se lutete. Ako nad 20 godini ne vi bea dovolni da profunkcionira drzavata znaci nema potencijal za nezavisna drzava. Ne se krivi ni albanci ni turci ni amerikanci....
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Ајде за помош. Чуствувам одбивност кон сите луѓе. Одбивноста започна одкако пријателите почнаа да ми завидуваат на успехот и да се дружат со мене само кога имаат потреба за некоја бесплатна услуга или кога јас ја плаќам сметката. Нормално ги прекинував контактите со користољубните, но тоа идеше така споро што на крај се навикнав да бидам сам и сега воопшто немам потреба и чуство да се дружам со други луѓе или да испаѓам. И што сега понатаму. Дали пред време сум завршил со животот?
Денес реално нема другари ко порано сеа се од корист ако имаат се со тебе инаку кој те врти. Вистински пријатели ќе си ги познаеш на мака само и никако поинаку. Би ти препорачал да ги прочиташ Белата долина и Кој го украде моето сиренце? Во Белата долина ќе најдеш одговор на твоето прашање дали човек може сам? Јас на пример имам доста познаници , но само 5 ми се другари во вистинска смисла на зборот. Биди така и кога ќе најдеш човек кој ќе ти биде пријател пази да не го избркаш состравот и скептицизмот.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Во денешно време да имаш 5 вистински другари е големо богатство, а уште поголемо е ако во партнерката си го пронајдеш најдобриот другар.


Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Ајде за помош. Чуствувам одбивност кон сите луѓе. Одбивноста започна одкако пријателите почнаа да ми завидуваат на успехот и да се дружат со мене само кога имаат потреба за некоја бесплатна услуга или кога јас ја плаќам сметката. Нормално ги прекинував контактите со користољубните, но тоа идеше така споро што на крај се навикнав да бидам сам и сега воопшто немам потреба и чуство да се дружам со други луѓе или да испаѓам. И што сега понатаму. Дали пред време сум завршил со животот?
На денешно време со целава оваа технологија и вмреженост и не е чудно што не ти недостасува човечки контакт, сите сме постојано 24/7 поврзани преку социјалните мрежи и форумите, јас одкако почнав активно да четувам со пријателките веќе немам мотивација како порано да речеме пред 10 години кога не бев на фб за да искочам на кафе, и да направам муабет, сега се е на фб, ќе си сварам кафе и си четувам на фб. Скроз нормална појава.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
На денешно време со целава оваа технологија и вмреженост и не е чудно што не ти недостасува човечки контакт, сите сме постојано 24/7 поврзани преку социјалните мрежи и форумите, јас одкако почнав активно да четувам со пријателките веќе немам мотивација како порано да речеме пред 10 години кога не бев на фб за да искочам на кафе, и да направам муабет, сега се е на фб, ќе си сварам кафе и си четувам на фб. Скроз нормална појава.
Уште да можеше електроните да се јадат и пијат. Штета,
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Уште да можеше електроните да се јадат и пијат. Штета,
Да ама не е до толку дојдено еве јас се сеќавам само до пред 7 години излегував 2-3 пати неделно на кафе со другарки, и со колешки, но тогаш на фацебук сеуште не беа сите, сега сите имаат профили и дружењето во живо е сведено на минимум, сега дали излегувам на 3 недели или на месец еднаш на кафе, зошто секој за секој знае кај бил со кој секакви информации има на фацебук веќе нема ни кого да озборуваме што се вика во живо, се е кажано и не е интересно хехе, што знам ама ете мене мие тој филинг, веќ видено неинтересно и затоа и јас сум така со малце дружба во живо, повеќе на чет на фб и на форумиве, и со домашните што пијам кафе, ама тоа не го рачунам за дружба ете, иако е.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
Да ама не е до толку дојдено еве јас се сеќавам само до пред 7 години излегував 2-3 пати неделно на кафе со другарки, и со колешки, но тогаш на фацебук сеуште не беа сите, сега сите имаат профили и дружењето во живо е сведено на минимум, сега дали излегувам на 3 недели или на месец еднаш на кафе, зошто секој за секој знае кај бил со кој секакви информации има на фацебук веќе нема ни кого да озборуваме што се вика во живо, се е кажано и не е интересно хехе, што знам ама ете мене мие тој филинг, веќ видено неинтересно и затоа и јас сум така со малце дружба во живо, повеќе на чет на фб и на форумиве, и со домашните што пијам кафе, ама тоа не го рачунам за дружба ете, иако е.
Е баш си нефер...тие дома не се рачунаат :)
Навистина чудна ситуација, и дали си среќна со ваков начин на живот?
Дали си во брак, долга врска?
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Е баш си нефер...тие дома не се рачунаат :)
Навистина чудна ситуација, и дали си среќна со ваков начин на живот?
Дали си во брак, долга врска?
Епа сега среќна или не тоа е модус вивенди, сите така живеат, сите ја плаќаме цената на современото живеење и напреднатата технологија, во споредба со да речеме 10-20 години.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
Епа сега среќна или не тоа е модус вивенди, сите така живеат, сите ја плаќаме цената на современото живеење и напреднатата технологија, во споредба со да речеме 10-20 години.
Сепак ако некој ти рече ајде да го промениме животот и да бидеме различни...?
Да или Не
 

Kajgana Shop

На врв Bottom