Кајгана миленичиња

Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559




Еве уште две слики од кученцето мое :) фото сесија му направив
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Eiii ГеГо бе и јас имав вакво...Бретан Шпаниел да не беше? :) Ама многу одамна, ми го отру комшијата :cry:
Не истарски гонич е .... ловџиско е ама од лов , л нема моено :)
 

Jan|4ka

Luda Devojka
Член од
21 август 2007
Мислења
34
Поени од реакции
0
Iam ma4or..skroz crn e i se vika 0gi:) l love him:pipi:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Пред кратко време добивме и второ маче, само што го чува другар ми, и го крстивме Вале (со меко “л“), во чест на теткицата од Сендвич Барот кај што веќе со месеци се исхрануваме. :pipi:
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Imeto Bruno jas licno go odbrav i toa uste odamna. Mi teknuva deka prvpat koga go slusnav bev kaj baba mi i dedo mi i tamu imase edno kuce so imeto Bruno i mene odma mi se zasviga mnogu,pa zatoa koga go dobiv kuceto moe ne se dvoumev voopsto za imeto. A sekogas vo sekavanje ke mi ostane papagalceto Riki!
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
176
Поени од реакции
49
Mojot macor se vika Mali, a imeto go dobi na mnogu smesen nacin. Bevme na veterinar da prasame sto e maceto dali zensko ili masko zatoa sto koga go najdovme bese 5 nedeli star a i crno -bel e pa ne se gledase dobro, veterinarot ni kaza deka e zensko i nie go krstivme Tiger Lily ili Lily na skrateno(zatoa sto bese mnogu besno i se napagjase sto se dvizi) arno ama posle nekoe vreme primetiv deka ima dve topcinja pozadi i taka nasata macka ispadna macor, taka da slicno na Lily ni bese Mali, pa taka se vika sega.

A majka mi do den denes se zeza i me prasuva kako e Kanti , demek taka trebal da se vika deka nadvor sme go nasle.

A mojata vtora macka, koja ja zemavme za Mali da ima drustvo se vika Princess ili Pufkica nagaleno, mesana e so perser pa koga ja zemavme bese kako topce so dolgi vlakna i so plavi ocinja i sekogas sedese na pernica i gledase odozgora pa zatoa Princess, i imeto i odgovara super podobro nema da najdevme.
 
B

By Me

Гостин
Gizmo- od gremlini
mjau- od pokemon(a i deka moze sam da si go kaze imeto :) )
zane- po edna komsivka- kurva
 
F

filmadzijka

Гостин
Сите ние што чуваме миленици, скоро секогаш имаме смешни ситуации со нашите миленичиња.
За жал, најоткачените моменти се случуваат неочекувано и пребрзо за да се сликнат.
Но, доколку успеете некој таков миг да уловите, повелете на темава :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom