Кајгана гитаристи

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
е а да те прашам нешто........што е тоа интерфејс или stealth plug нешто оти некој ми каза за да поврзам гитарата со компјутерот треба да оди прво во интерфејс....????што е тоа има ли да се купи во музичка продавница????
Stealth Plug е ти кабел со кој можеш гитарата да ја поврзеш на USB порт (1/4” jack to USB кабел) за да го избегнеш доцнењето и шуштењето на Amplitube.
П.С. Јас лично го немам ова испробано. :)
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
http://www.zzounds.com/item--THKMIMD662
Ти е типичен интерфејс, стандард за луѓе што се занимаваат со снимање како хоби. Мислам дека работи исто како stealth plug-от само што има повеќе канали.
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
99
Поени од реакции
3

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Баш ова незнам дали го има. Ти од каде си? Ако си од Скопје можеш у трговски да прашаш во Цики, или во Артист кај соборна.
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Еве ако ве интересира мојата аждаја...

Epiphone Les Paul Standard



ПС.Ако ве чуди што е тоа кај потенциометрите....Тоа била глупавата рефлекција на глупавата неонка за која и јас се чудев до пред некој момент што е...:smir::smir:
Добра гитара имаш, еден мој другар има ваква и имав прилика да свирам на неа:smir:
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Еве ако ве интересира мојата аждаја...

Epiphone Les Paul Standard



ПС.Ако ве чуди што е тоа кај потенциометрите....Тоа била глупавата рефлекција на глупавата неонка за која и јас се чудев до пред некој момент што е...:smir::smir:
Уште еден EMG 81 на bridge да туриш и коска ќе биде...:smir:
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Абре се мислев јас да ставам ЕМГ 81 на бриџ позиција..инаку ме нервираат активниве магнети поради ебаната батерија, а башка и не се скоро воопшто динамични,само го цедат максимунот...планирам DiMarzio D Activator да ставам доле..а за нек пикап ќе видиме..:smir:
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
99
Поени од реакции
3
Баш ова незнам дали го има. Ти од каде си? Ако си од Скопје можеш у трговски да прашаш во Цики, или во Артист кај соборна.
лоша работа =...од Струмица сум....маму му јебем...човек не може песна у вие времина да снима(мислам обичен човек како мене)за хоби...некоја друга суѓестија....:toe:

Добра гитара имаш, еден мој другар има ваква и имав прилика да свирам на неа:smir:

е ај погледни нагоре на темава и види дали ти е познато нешо со овие Stealth plug ili interface пошо си од Струмица дали ти е познато....и дали има некаде да се купи нешо такво?????
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
епа некој пат коа ќе идеш накај Скопје или некаде ако идеш накај странство тоа прво на памет да ти е. Иначе шо толку луѓе се палат по ЕМГ? По тапа магнет неам видено, динамика никаква...сакаш аутпут поголем - земи си X2N или оние на SD како беа Invader или нешо така. Ептен ако сакаш активен SD Blackouts или оние на Мустејн Live Wires мислам беа се добри.
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
е ај погледни нагоре на темава и види дали ти е познато нешо со овие Stealth plug ili interface пошо си од Струмица дали ти е познато....и дали има некаде да се купи нешо такво?????
Не сум сретнала тука, ама ако решиш да нарачаш немој пак да се излажеш од АХЕ, оди од јамаха подобро или контактирај со Денис(човек шо оди по роба од Бугарија, нема дукан ама ептен добра роба носи и набавува шо сакаш). Не дека имам нешо против АХЕ ама човекот е стварно откачи закачи, не е сериозен и незнаеш на шо си кај него:)
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
99
Поени од реакции
3
Не сум сретнала тука, ама ако решиш да нарачаш немој пак да се излажеш од АХЕ, оди од јамаха подобро или контактирај со Денис(човек шо оди по роба од Бугарија, нема дукан ама ептен добра роба носи и набавува шо сакаш). Не дека имам нешо против АХЕ ама човекот е стварно откачи закачи, не е сериозен и незнаеш на шо си кај него:)
аха...епа ќе видам....а тој Денис кај се наоѓа..мислам како да го најдам ако сакам нешо...
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
аха...епа ќе видам....а тој Денис кај се наоѓа..мислам како да го најдам ако сакам нешо...
Епа ја го глеам секој ден пошто го држи оркестарот во нашето школо, телефон не му знам ама мсн би можела да се распрашам и да ти дадам ако ти треба.
 

antitalent

idiotizam i renesansa....
Член од
22 јануари 2009
Мислења
182
Поени од реакции
6
епа некој пат коа ќе идеш накај Скопје или некаде ако идеш накај странство тоа прво на памет да ти е. Иначе шо толку луѓе се палат по ЕМГ? По тапа магнет неам видено, динамика никаква...сакаш аутпут поголем - земи си X2N или оние на SD како беа Invader или нешо така. Ептен ако сакаш активен SD Blackouts или оние на Мустејн Live Wires мислам беа се добри.
emg aktivnite magneti se mn dobri za da izvadat tapa gitara...toes zvukot da ne go vadat od drvoto tuku od zicite samo a tuka 90%od lugjevo imaat tapa gitari i gledaat da izvadat maksimum so mozat a toa e emg...a ako imas asalno drvo ondak emg aktivn moes u kanta da gi dzitnes 50 pati bolje ke ti izvadi svuk so pasivni odkolku so aktivni e za toa e tolku tuka baran emg....
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Абре зависи што подразбираш под добар звук....не е се у аутпутот...Јас на пример многу внимавам и на динамиката...а динамиката кај активен магнет е = 0

Еи и има ли некој било какво искуство со DiMarzio D ActivatorX бриџ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom