Кајгана Креатива

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
asdfgh.JPG

Спремно за да го краси ѕидот во собата на дечко ми. Мојата замисла беше една да е, ама откако ја нацртав му направив поише варијанти и тој сакаше овие да ги искомбинирам. :)
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.113
Прегледај го приврзокот 73400

Спремно за да го краси ѕидот во собата на дечко ми. Мојата замисла беше една да е, ама откако ја нацртав му направив поише варијанти и тој сакаше овие да ги искомбинирам. :)

Ова џоа Енди Ворхол во постпостпостмодернистичка верзија.
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Ова џоа Енди Ворхол во постпостпостмодернистичка верзија.
Негова желба беше да ги вклопам така, да беше за мој ѕид само четвртата ќе ја ставев.:)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Picture 1105.jpg . Picture 1106.jpg . Picture 1108.jpg
бев денес во подрум,и да не ми текнеше да го пуштам стариот искрин грамафон а со тоа и да ги побарам старите добри плочи од Лео,Мишо,Кичо,Мики,Боба,Чоби и Индекси,
.... где сам оно стао другови, а да и пази таму во оние неколку големи плочи со име ЛП.да ти биле ставени-сокриени овие мој слики повеќе од 35 години,...шта сам оно јтео да кажем другови, а да точно некаде пред 35 години и сум ги нацртал овие слики од тој еден и единствем маршал.Не знам ни сам која мотивација сум имал тогаш да како млад и потрошам толку време на нив.Една од причините е и што тогаш немало КАЈГАНА.
Знам дека имам уште неколку вакви и тоа пак со тој истиот маршалот. И тоа со иста техника, на дрво со пирограв.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Член од
13 септември 2012
Мислења
59
Поени од реакции
8
Форумџики потребна ми е вашата помош :) Сакам сама да ги подготвувам бомбоните за свадба , ја имам замислено китенката,но би сакала да добијам совет од каде можам да ги набавам бомбоните кои би биле во форма на срце и по пристапна цена. Ви благодарам однапред :D

@Олимпија прекрасна изработка, ја разбуди креативноста во мене :)
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Прегледај го приврзокот 79196.Прегледај го приврзокот 79197.Прегледај го приврзокот 79199
бев денес во подрум,и да не ми текнеше да го пуштам стариот искрин грамафон а со тоа и да ги побарам старите добри плочи од Лео,Мишо,Кичо,Мики,Боба,Чоби и Индекси,
.... где сам оно стао другови, а да и пази таму во оние неколку големи плочи со име ЛП.да ти биле ставени-сокриени овие мој слики повеќе од 35 години,...шта сам оно јтео да кажем другови, а да точно некаде пред 35 години и сум ги нацртал овие слики од тој еден и единствем маршал.Не знам ни сам која мотивација сум имал тогаш да како млад и потрошам толку време на нив.Една од причините е и што тогаш немало КАЈГАНА.
Знам дека имам уште неколку вакви и тоа пак со тој истиот маршалот. И тоа со иста техника, на дрво со пирограв.
Зошто на сите твои постови,се што ќе напишеш се се сведува само на едно?Како да си живеел до 1987 година,и некои лоши момци те хибернираат, и се будиш во 2012 година.Исто како да живееш паралелно во две времиња,две држави.Сигурно твојот подрум ти е поголем и од твојот стан,кога чуваш толкаво богатство во него,ама како да не си бил свесен за тоа 35 години?Единствено објаснување е тоа со хибернацијата.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Јас мислам дека сум многу креативна :D Имам правено многу работи, веќе не ми ни текнува што се`. Во принцип се нафаќам и сакам да правам се` што ми се свиѓа (најчесто ги наоѓам на Pinterest) и ако не ме мрзи :noze:. Мислам дека да ги имам сите алатки и материјали би правела многу повеќе.
Пред да се откажам од јавање, со мајка ми рачно правевме розети за коњите. Немам сега слика зашто многу одамна беше и во Македонија ми се останати.
Најново нешто е скарата што си ја преобразив во саксија :D Си се пофалив во ДК.
Наредно на список ми капакот од скарата.
Најмерак ми е кога ќе рециклирам нешто наместо да го фрлам :X3:
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Амм ај да се пофалам и јас. :D
My one and only digital painting

Малце смотано што си носев и маичка испринтана со ова, ама битно реакциите беа позитивни :D
t-shirt.JPG
 

Kajgana Shop

На врв Bottom