Каролина Гочева

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Каролина на одмор со Михаил
http://republika.mk/643965

Инаку сега прочитав на еден портал дека кратко одела и со Маленко, пред да се фати со Гроздан. Од каде сега ова? :unsure:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Каролина на одмор со Михаил
http://republika.mk/643965

Инаку сега прочитав на еден портал дека кратко одела и со Маленко, пред да се фати со Гроздан. Од каде сега ова? :unsure:
Тоа се глупости, во 1995г. после Скопски фестивал,Маленко изјави дека многу му се допаѓа Каролина и од таа изјава медиумите ги споија,кај ќе им се случувала таа нивна врска кога Каролина во тоа време сегде одеше со татко и, и после секое снимање или настап се враќање у Битола со татко и. Маленко по цел ден у базен у Скопје.Може и се допаѓал и на нејзе тој, али не било ништо.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Каролина ќе пее на питијатада во Велес која ќе се оддржува од 7ми до 9ти октомври.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Мислам дека доволно беше Питијади, Пивофестови итн. Време е за нешто ново.
Македонско девојче не успеа во балканските земји, причината е јасна - таму се слуша турбо фолк или класичен поп, а музиката на МД не е ни едно ни друго.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Жално што некако паузира од музикава и се посвети само на реклами и списанија за убавина/козметика. Памтам на времето кога бев дете правеше забавни песни кои и те како беа хитови. Треба и сега еден таков да направи:)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Тоа беа други времиња, музиката имаше цена, луѓето слушаа македонска музика. Денес веројатно си свесен дека нема македонска музика, нема естрада, нема желба за правење на било што. А за ново, ќе има на пролет.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Тоа беа други времиња, музиката имаше цена, луѓето слушаа македонска музика. Денес веројатно си свесен дека нема македонска музика, нема естрада, нема желба за правење на било што. А за ново, ќе има на пролет.
Само се надевам дека тоа новото ќе и биде повторно во некој фолк/етно стил како што се Две лири, Чалгиска, Кој да ми запее и некои други останати песни од албумот Македоснко девојче кои поминаа одлично.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.917
Поени од реакции
7.581
Честитки за нашите Каролина Гочева и Михаил Корубин! Да се живи, здрави, среќни и долговечни!

Вака пред некоја минута ми излезе пост од Авалон продукција со сликава


Дали тоа овој ја запросил Каролина а ?
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Опааа, @DIJAMANTE треба да части, Каролинчето ќе се мажи :D

Ајде со среќа нека им е!
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Па реално дојде време и Каролина да се омажи:D Со среќа нека и е!:)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Наскоро... многу наскоро... она што се чекаше... она кое го баравте....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom