Каролина Гочева

Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Значи за да оправдаш користиш некои факти што немаат везе со темава, а иначе верувај не си толку памтетен/на како што си се замислуваш, па да ми објаснуваш подлабоко или површно размислување, а иначе ако ги читаш хрватските форуми значи и ти си отупен/а така да излишно е да мериш памет тука со 90 % од темава. Низ цела тема само ги изнесуваш позитивните работи, а чим некој нема исто мислење со тебе навредуваш и ја менуваш темата...
Никого јас не оправдувам ,бидејќи воопшто нема потреба од тоа ,никој ништо лошо не направил, а тоа што го напишав итекако има везе со темата ,бидејќи животен факт е дека е поголема веројатноста да бидеш во врска со оние што се во твојата околина на движење ,така да тоа е одговорот на прашањето на Chemical Angel,нема што тебе јас да ти објаснувам што е подлабоко размислување бидејќи гледам дека нема многу простор за тоа ,и не разбрав како има врска тоа што читам хрватски форуми со твојот заклучок дека сум отупена ,не гледам никаква логичка поврзаност,инаку јас не сум таа што носи вести или изнесува позитивни работи за Каролина туку се спротиставувам на оние што пишуваат глупости кој немаат врска со здравиот разум ,можеш да се вреѓаш колку сакаш можеби си се пронашол во напишаното,не знам како мислите дека е во ред вие да напаѓате ,а некој кога ќе се сврти кон вас одма плачење,од каде ви е правото вие само да напаѓате
 
Член од
14 мај 2011
Мислења
374
Поени од реакции
388
ако и беше за мажење досега одамна ќе се богато омажеше и ќе имаше авиони и камиони,али очигледно нејзе тоа не и треба за да биде среќна.
Mene retko mi izgleda srekjna, vsusnost nikogas,. Se nekako na sila kako da se maci kolku-tolku dostoinstveno da gi izdrzi mediumite. Za peenje - sekoja cest. Za harizma - edvaj dvojka.
Mi e zal za devojceto.
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
47
Поени од реакции
3
Никого јас не оправдувам ,бидејќи воопшто нема потреба од тоа ,никој ништо лошо не направил, а тоа што го напишав итекако има везе со темата ,бидејќи животен факт е дека е поголема веројатноста да бидеш во врска со оние што се во твојата околина на движење ,така да тоа е одговорот на прашањето на Chemical Angel,нема што тебе јас да ти објаснувам што е подлабоко размислување бидејќи гледам дека нема многу простор за тоа ,и не разбрав како има врска тоа што читам хрватски форуми со твојот заклучок дека сум отупена ,не гледам никаква логичка поврзаност,инаку јас не сум таа што носи вести или изнесува позитивни работи за Каролина туку се спротиставувам на оние што пишуваат глупости кој немаат врска со здравиот разум ,можеш да се вреѓаш колку сакаш можеби си се пронашол во напишаното,не знам како мислите дека е во ред вие да напаѓате ,а некој кога ќе се сврти кон вас одма плачење,од каде ви е правото вие само да напаѓате
Аха тоа дека е поверојатно да бидеш со некој што е во твојата околина е точно, да ама сепак постои и љубов на прв поглед освен незнам може ти не веруваш во тоа, а иначе Каролина не иде со просечни и сигурно е тоа дека се побогати од нејзе, а не како некој што верува дека биле на исто рамниште значи она си преферира поимотни дечки Факт. А логичката поврзаност ако не си ја сфатила тогаш може да посетиш некој час по Логика за да ти стане јасно. Значи вака ти заклучи дека информацијата на хрватскиот форум е веродостојна за да класифицираш дека народите што живеат овде се позатупени десеткратно односно тоа е нечие мислење.. а ти веруваш во него затоа што така ти одговара..а иначе за вреѓањето тоа не е твој проблем кој вреѓал кој кажал позитивно тоа е нечие мислење и сигурно ти неможе да влијаеш да го промени, како што и на тебе не ти го промениле.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Аха тоа дека е поверојатно да бидеш со некој што е во твојата околина е точно, да ама сепак постои и љубов на прв поглед освен незнам може ти не веруваш во тоа, а иначе Каролина не иде со просечни и сигурно е тоа дека се побогати од нејзе, а не како некој што верува дека биле на исто рамниште значи она си преферира поимотни дечки Факт. А логичката поврзаност ако не си ја сфатила тогаш може да посетиш некој час по Логика за да ти стане јасно. Значи вака ти заклучи дека информацијата на хрватскиот форум е веродостојна за да класифицираш дека народите што живеат овде се позатупени десеткратно односно тоа е нечие мислење.. а ти веруваш во него затоа што така ти одговара..а иначе за вреѓањето тоа не е твој проблем кој вреѓал кој кажал позитивно тоа е нечие мислење и сигурно ти неможе да влијаеш да го промени, како што и на тебе не ти го промениле.
Ох мори мајко и што ако постои љубов на прв поглед ,јас прашав во моите коментари дали треба она да ги брка дечковците , неколку пати во интервјуата кажала дека не и приоѓаат многу припадниците од машкиот пол,што е чест случај кај успешните и познати жени,така да нејзиниот избор се сведува на оние кои ќе и пријдат ,а најчесто се тоа поимотни дечковци ,бидејќи сакале да признаете или не финансиската состојба кај мажите е еден од најголемите фактори за зголемена самодоверба .
А што се однесува до логика ,да,јас сум за тоа да се воведат часови по логика во школите ,би било добро да има ,за да почнат луѓето да почнат да го користат мозокот за функцијата за која е даден -размислување ,а не само да голтаат све што им се сервира
А за ова дека сме отупени десеткратно немам намера да спорам ,секој сам нека си процени
А за вреѓањето ете пак не се разбравме ко да пишуваме на два различни јазика,јас говорев во мојот коментар за твоето вреѓање поради напишаното во мојот коментар ,а не за напаѓањето(не знам зошто го користиш терминот вреѓање за Каролина ,за што ја вреѓаш)
Изгледа дека многу е битно во државава дали Каролина ќе се мажи ,предлагам расправа за тоа на следната седница на владата
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
47
Поени од реакции
3
Па некад ако треба и она ќе брка што има везе, а да зголемена самодоверба затоа што и она ги гледа како успешни осамостоени. Медиумите пишуваат за поголема читаност не е тоа нешто лошо, што ако пишале за нејзе дека раскинала, па они пишуваат и коа се фатила. А за овде ипак е ова форум кај што секој може да си пише нешто во врска со неа. Ама и она е јавна личност е , а за изборот на дечковци мислам дека праи некои утки.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Па некад ако треба и она ќе брка што има везе, а да зголемена самодоверба затоа што и она ги гледа како успешни осамостоени. Медиумите пишуваат за поголема читаност не е тоа нешто лошо, што ако пишале за нејзе дека раскинала, па они пишуваат и коа се фатила. А за овде ипак е ова форум кај што секој може да си пише нешто во врска со неа. Ама и она е јавна личност е , а за изборот на дечковци мислам дека праи некои утки.
Па има везе како нема везе ,бидејќи она е интровертна ,срамежлива личност ,а таквите чекаат некој друг да им пријде,а никој не рече дека не може да пишувате за неа, туку вашите коментари премногу звучат како осуда ,а барем тоа за што сега дискутираме (раскинување) не може и не треба да биде предмет на осудување.Не ви се мешам јас во вашите видувања дека направила утки или како што претходно кажа некој дека не им изгледала среќно ,тоа се видувања од ваша перспектива,јас се спротиставив на коментарите кои содржеа доза на осуда ,никој не знае за друг како му е во неговите чевли ,јавна личност е и тоа носи колку позитивни толку и негативни работи,тешко е да се ставиме на нејзино место и да мудруваме бидејќи не сме јавни личности и не го познаваме тој живот ,не е лесно нон стоп да бидеш под лупата на јавноста и постојано да внимаваш на секоја твоја постапка и чекор
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Па има везе како нема везе ,бидејќи она е интровертна ,срамежлива личност ,а таквите чекаат некој друг да им пријде,а никој не рече дека не може да пишувате за неа, туку вашите коментари премногу звучат како осуда ,а барем тоа за што сега дискутираме (раскинување) не може и не треба да биде предмет на осудување.Не ви се мешам јас во вашите видувања дека направила утки или како што претходно кажа некој дека не им изгледала среќно ,тоа се видувања од ваша перспектива,јас се спротиставив на коментарите кои содржеа доза на осуда ,никој не знае за друг како му е во неговите чевли ,јавна личност е и тоа носи колку позитивни толку и негативни работи,тешко е да се ставиме на нејзино место и да мудруваме бидејќи не сме јавни личности и не го познаваме тој живот ,не е лесно нон стоп да бидеш под лупата на јавноста и постојано да внимаваш на секоја твоја постапка и чекор
А да пушташе тужби Каролина за клевети на весниците, па никој да не се осмелува да пишува за нејзе а со тоа и да не и суди што направила, вака тоа што сте барале тоа и ќе сркате
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
А да пушташе тужби Каролина за клевети на весниците, па никој да не се осмелува да пишува за нејзе а со тоа и да не и суди што направила, вака тоа што сте барале тоа и ќе сркате
целата топка ја промаши:cuc:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
целата топка ја промаши:cuc:
Мислам дека ти си ја промашила, пејачка не збори нејзиниот приватен живот туку професионален, тие што зборуваат со нивниот приватен живот по весници ги нарекуваат старлети, на пример, Париз, Ким итн бидејќи по ништо не ги знаеш освен по тоа со кој е и како и било, дали дундата и е тасма или има две три влакна у косо.
Или можеби се лажам може е тренд денес приватниот живот да е побитен од професионалниот, ама затоа и тренд е ретро стилот, бидејќи на луѓето им е збогтисано
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Мислам дека ти си ја промашила, пејачка не збори нејзиниот приватен живот туку професионален, тие што зборуваат со нивниот приватен живот по весници ги нарекуваат старлети, на пример, Париз, Ким итн бидејќи по ништо не ги знаеш освен по тоа со кој е и како и било, дали дундата и е тасма или има две три влакна у косо.
Или можеби се лажам може е тренд денес приватниот живот да е побитен од професионалниот, ама затоа и тренд е ретро стилот, бидејќи на луѓето им е збогтисано
Да ,да ја промаши цела топка.
Приватниот живот на познатите секогаш бил интересен за весниците бидејќи имаат рубрика забава која треба да ја пополнат ,овде и во светот ,значи таквата ситуација постои одсекогаш,нови се само старлетите кој НЕМААТ професија и зборат само за својот приватен живот бидејќи немаат професионален ,меѓутоа новинарите одсекогаш пишувале за приватниот живот на популарните спортисти ,глумци ,пејачи и др ова не од вчера,Каролина не збори за својот приватен живот ,тоа што ја потврдила веста за раскинувањето не е зборување за приватниот живот ,па и Калиопи го потврди разводот кога ја контактираа новинарите ,зборување за приватниот живот е постоење на списанија од типот на Хело ,Старс (како на пример во Србија а и сегде ги има овие весници освен кај нас) во кој има наслови :Исповед за нашата љубов,Нашето прво заедничко лето,Моето прво дете,исповест за мојот развод кај нас нема вакви списанија ,кај нас нешто во дневните весници ако се напише некој текст од два реда, константно следење на животот на познатите не постои.Али очигледно било какво известување во Македонија за популарните народот го иритира ,изгледа имаме низок степен на толерантност кон познатите ,може и затоа немаме ѕвеѕди бидејќи ѕвеѕда е медиумски производ
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
47
Поени од реакции
3
точно е тоа дека нема списанија од рангот на Хело Старс ама па и ние неаме толку ѕвезди за да се пишува така да доволно е ова што сега постои, а Каролина си збори за приватниот живот иако она го тврди спротивното, па кој иначе ги кажува деталите или се е од нагаѓање. Бидејќи таа не е постојано активна музички , на пр вади албум што знам еве еднаш годишно и после тоа се губи ја нема ни на настапи ни на концерти, не зборам за настап во некое дискотекче или пред 100 души. И затоа медиумите си вадат наслови со неа како раскинала, фатила незнам и се пуштале ова она, и после ќе речат принцезата ...хах
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
точно е тоа дека нема списанија од рангот на Хело Старс ама па и ние неаме толку ѕвезди за да се пишува така да доволно е ова што сега постои, а Каролина си збори за приватниот живот иако она го тврди спротивното, па кој иначе ги кажува деталите или се е од нагаѓање. Бидејќи таа не е постојано активна музички , на пр вади албум што знам еве еднаш годишно и после тоа се губи ја нема ни на настапи ни на концерти, не зборам за настап во некое дискотекче или пред 100 души. И затоа медиумите си вадат наслови со неа како раскинала, фатила незнам и се пуштале ова она, и после ќе речат принцезата ...хах
Изгледа дека го испушти делот кога напишав дека ѕвеѕдата е медиумски производ ,ако медиумите се доволно моќни тие можат да направат ѕвеѕда од секого ,зар реалити ѕвеѕдите и старлетите не се потврда за тоа ,кај нас работата е дека немаме моќни медиуми ,а не дека немаме луѓе кои имаат потенцијал (по талент ,изглед )да бидат ѕвеѕди.
Во врска со линкот што ти го постави, а кој ја испровоцира целава дискусија Каролина веќе некое време не била во врска со дечково, значи не е работава дека раскинала вчера, а веќе денеска е веста во весник,иако и тоа не би ме чудело имајќи ги в предвид колку се развиени денешниве средства за комуникација и колку брзо веста се шири во денешново време на интернет ,мобилни ,facebook ,Каролина и дечкото не живееат во некој изолиран свет па да не може никакви вести да дојдат од нив ,тие имаат пријатели ,роднини ,некој ќе каже и веста се движи понатаму .Е сега ако ширењето на веста ја комплицираш ,ја поедноставуваш работата на новинарите демек ништо они не прават туку чекаат сами вестите да им дојдат "седи лебу да те јадам ",тие што се занимаваат со забавните рубрики уште на почетокот на работата си создаваат мрежа на врски бидејќи таа им е основна за добивање на информации,провери на Милица Џаровски facebook профилот ,не знам онаа од Вечер како се вика ама цела естрада ја имаат,ова е вака секаде во светот ,само кај нас целата работа е на едно многу пониско ниво
--- надополнето: Sep 7, 2011 11:00 AM ---
А да и Каролина имаше настапи на Струшки поетски вечери,во Охрид ,пееше на самитот на претседатели во Охрид ,за сево ова пишуваше по весници
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
47
Поени од реакции
3
Е сеа не живееле во изолиран свет па зар роднина ќе издаде или најдобар пријател па ако е така Каролина нема да има другарки и роднини зашо она си знае на кого кажува, види ако сака Каролина некоја информација да не искочи во јавност нема да искочи. Значи има некои работи што не треба да се знаат и не искачаат во јавност.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Е сеа не живееле во изолиран свет па зар роднина ќе издаде или најдобар пријател па ако е така Каролина нема да има другарки и роднини зашо она си знае на кого кажува, види ако сака Каролина некоја информација да не искочи во јавност нема да искочи. Значи има некои работи што не треба да се знаат и не искачаат во јавност.
А што е толку страшно во тоа што она или он кажал/а на своите дека веќе не се заедно и некој од нивните пријатели или роднини кажал понатаму дека не се веќе заедно,не се работи за кривичен прекршок па некој да ја "издаде" станува збор за обично раскинување
еве прочитај како е тоа во Хрватска
http://www.24sata.hr/show/l-nizetic-i-iva-vise-nisu-skupa-kraj-veze-dosao-je-prirodno-233702
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
47
Поени од реакции
3
Па добро ја не реков дека е срамота да се каже тоа, туку дека Каролина самата си кажува претпоставувам на новинар со кој си соработува, а иначе роднината или пријателот дали ќе каже тоа зависи од личноста.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom