Каролина Гочева

Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
А не знам зошто сите мислите само на мажење,сигурно нешто им се случило па прекинале.А ако и беше за мажење досега одамна ќе се богато омажеше и ќе имаше авиони и камиони,али очигледно нејзе тоа не и треба за да биде среќна.
Па зошто не фати дечко што не е толку имотен, туку секој кој од кој побогат, ете она е пример дека во парите не е среќата
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Па зошто не фати дечко што не е толку имотен, туку секој кој од кој побогат, ете она е пример дека во парите не е среќата
Се извинувам а некој од дечковците и бил богат ,кој бил богат те молам ,еден сопственик на бутик и менаџер на клуб се поим за богати во Македонија,да ти се пљукнам во земјата со вакви богаташи.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Се извинувам а некој од дечковците и бил богат ,кој бил богат те молам ,еден сопственик на бутик и менаџер на клуб се поим за богати во Македонија,да ти се пљукнам во земјата со вакви богаташи.
Сигурно бил побогат од некој кој работи во некој супермаркет или работи на градежните работи на разубавувањето на градот Скопје или пак евентуално некој кој работи во некоја фирма (или еве банка) за нешто +100Е од просечната плата, да не се лажеме не се некакви богаташи ама сепак за наши услови се добро ситуирани :)
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Сигурно бил побогат од некој кој работи во некој супермаркет или работи на градежните работи на разубавувањето на градот Скопје или пак евентуално некој кој работи во некоја фирма (или еве банка) за нешто +100Е од просечната плата, да не се лажеме не се некакви богаташи ама сепак за наши услови се добро ситуирани :)
Статистиката вели дека ако си од Македонија многу е поголема веројатноста да си најдеш партнер од Македонија во однос на партнер од Тајван ,преведено многу е поголема веројатноста да најде некој од кругот каде се движи и работи неголи некој што работи во некој супермаркет ,на разубавување на Скопје или во некоја банка ,кај да ги најде бе таквите, она ли да ги брка ,а и да најде таков пак ке го слушаме истиот муабет само во обратен правец ,кај го нашла и такви работи
Значи го читав вчера во Вест муабетот со Верица Пандиловска ,за тоа колку пари се вртат во Бугарија ,Каролина да и беше до пари сега на велико ќе правеше кариера во Бугарија ,бидејќи тие ептен се запнати по неа ,ама нејзе очигледно не и требаат повеќе пари од пари за албум и за да се облече
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Сигурно бил побогат од некој кој работи во некој супермаркет или работи на градежните работи на разубавувањето на градот Скопје или пак евентуално некој кој работи во некоја фирма (или еве банка) за нешто +100Е од просечната плата, да не се лажеме не се некакви богаташи ама сепак за наши услови се добро ситуирани :)
Премногу сте смешни со тие глупи споредби,па како ќе се чуствува дечко кој заработува 100Е со девојка што зема 2000Е од настап,секој бара покрај себе некој достоен за него,некој на некое негово ниво во спротивно секогаш ќе се сомнева зошто е со него.
А и Каролина е добро ситуирана,има доволно пари за некој добар живот во Македонија далеку над македонските стандарди btw пред две години им плати луксузен одмор на своите другарки на Хвар,па можеш да замислиш колку пари се тоа.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Премногу сте смешни со тие глупи споредби,па како ќе се чуствува дечко кој заработува 100Е со девојка што зема 2000Е од настап,секој бара покрај себе некој достоен за него,некој на некое негово ниво во спротивно секогаш ќе се сомнева зошто е со него.
А и Каролина е добро ситуирана,има доволно пари за некој добар живот во Македонија далеку над македонските стандарди btw пред две години им плати луксузен одмор на своите другарки на Хвар,па можеш да замислиш колку пари се тоа.
А мене уште посмешни ми се коментарите, дека приватниот живот сака да го скрие од јавноста, дека ете не може да најде среќа во љубовта итн итн а ете ја на насловна секогаш кога ќе има вакво нешто, па животот пишува романи и слично трескате глупости на велико. Стварно отекувате со вакви работи за приватниот живот на некој си, си имаме сите ние проблеми кешки да ни дошло до проблемите на Каролина, па да ја тешиме сега душо ќе си најдеш друг (подостоен за тебе читај побогат), ова треба да биде во каде што се вицовите и крстозборките, малку да се насмееме, тоа што треба за нејзе да го пишува е каде имала концерт, колку луѓе собрала итн
 
R

Rock me Amadeus

Гостин
Eпа додека сите ја напаѓате,јас ќе ја одбранам.
1.Ко прво, мислам дека е добра пејачка. Можда нема глас со голем распон, ниту пак некоја голема сила на истиот,но сигурно е дека има контрола врз нејзиниот глас, и знае добро да ги испее песните на концерт што и се од албумот.
2.Тело има,тоа сигурно
3.За фаца...мене ми се свиѓа,а вие шо сакате викате.
4.Карактер....

/ме пребарува во кој подфорум се наоѓа....

Музика?..... Дали вие слушате нечија музика по карактер? Дали нема да ги слушам новиве песни на мадона дека сега она е баба(ете и за лик)... Дали ако Рајана и го земеше дечкото на Бијонсе(ор самтинг) вие ќе ја замразевте Амбрела(ова важи за тие шо ја сакаат песната :) )...

Е сега кога навлегов у карактер...да прашам колку вие го знаете карактерот на Каролина освен интервјуата што укажуваат на едно големо ништо? Да,рекла дека тоше е најдобар машки вокал, а ете едногласно сите викаат дека Тоше е најдобриот вокал,а не машки. Ама затоа пак можда и рекла?... Како можете вие некој моќен длабок силен машки глас да споредувате со високите ноти што ќе ги испее женска? Мислам нормално е машкиот и женскиот глас да се разликуваат и да пеат други скали :smir:

Е сега концерти, си се облекуе пристојно, пее колку шо може да пее..... ќе каже 3-4 збора и толку. Ете, не го слушате нејзиниот глас многу надвор од песните, и едноставно не може толку лесно да се поврзе со публиката... и на крај следуе "ко Тоше".... треба сериозно да размислите да правите било каква споредба со Тоше(тој беше ангелот на Македонија, и тоа ќе остане уште долго време)...
Според мене она севкупно е една од најдобрите женски вокали у Македонија(а и онака едвај 3 дали имаме) и извини ме штаки, ама кажи ми ти ако Каролинчево е просечна пејачка, кои се сите тие надпросечни Македонски пеачки за кои ќе вреди да се отвори тема...
Kaliopi.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
А мене уште посмешни ми се коментарите, дека приватниот живот сака да го скрие од јавноста, дека ете не може да најде среќа во љубовта итн итн а ете ја на насловна секогаш кога ќе има вакво нешто, па животот пишува романи и слично трескате глупости на велико. Стварно отекувате со вакви работи за приватниот живот на некој си, си имаме сите ние проблеми кешки да ни дошло до проблемите на Каролина, па да ја тешиме сега душо ќе си најдеш друг (подостоен за тебе читај побогат), ова треба да биде во каде што се вицовите и крстозборките, малку да се насмееме, тоа што треба за нејзе да го пишува е каде имала концерт, колку луѓе собрала итн
Па не се весниците во нејзина сопственост па да се става на насловна страна ,таква е политиката на некои весници (Вест ,Вечер ) да пишуваат за вакви работи ,Дневник и Утрински сигурно нема да објавуваат вакви работи.И не знам зошто ја правиш работата ко да е нон стоп во весници со приватниот живот,ако не ти се чита не читај и не коментирај и решавај си ги сопствените проблеми ,она не прави проблем од своите раскинувања ,туку новинарите по углед на светот сакаат да пишуваат за приватните работи на познатите личности
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
А мене уште посмешни ми се коментарите, дека приватниот живот сака да го скрие од јавноста, дека ете не може да најде среќа во љубовта итн итн а ете ја на насловна секогаш кога ќе има вакво нешто, па животот пишува романи и слично трескате глупости на велико. Стварно отекувате со вакви работи за приватниот живот на некој си, си имаме сите ние проблеми кешки да ни дошло до проблемите на Каролина, па да ја тешиме сега душо ќе си најдеш друг (подостоен за тебе читај побогат), ова треба да биде во каде што се вицовите и крстозборките, малку да се насмееме, тоа што треба за нејзе да го пишува е каде имала концерт, колку луѓе собрала итн
Каролина не бара да пишуваат за нејзиниот приватен живот,затоа и зборува за него,премалку зборува за својата приватност,а она што пишуваат новинарите,тоа е она што го дознале од страна,не по барање на Каролина,не излегла таа на телевизија за да зборува за својата приватност ама баш никогаш.
А и што читате вие ако не ве интересира нејзината приватност па и било чија.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Што сте смешни, па во една прилика Кристина Арнаудова мислам дека беше кога изјави дека ако сакаш да те има по весници треба само да им се јавиш на новинарите во весниците, така да овие муабети дека она сака приватност ви паѓаат во вода
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Што сте смешни, па во една прилика Кристина Арнаудова мислам дека беше кога изјави дека ако сакаш да те има по весници треба само да им се јавиш на новинарите во весниците, така да овие муабети дека она сака приватност ви паѓаат во вода
Да ,можеби за пејачките како Кристина Арнаудова ,кој нигде ги нема ниту со песни ниту со настапи
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Што сте смешни, па во една прилика Кристина Арнаудова мислам дека беше кога изјави дека ако сакаш да те има по весници треба само да им се јавиш на новинарите во весниците, така да овие муабети дека она сака приватност ви паѓаат во вода
А ти ги читаш ли изјавите на Каролина дека нема коментар за приватниот живот,ако некој се јавува на новинарите и ќе раскажува што и како било,нема да стои дека дознале од блиски луѓе околу Каролина,туку ќе стои дека Каролина им кажала.
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
47
Поени од реакции
3
Леле и статистики почнавте да употребувате за одбрана...А иначе кој може на новинарите да им каже или она или дечко и нема од кој друг да се дознае сигурно не ја следи нејзе ЦИА. И сеа не и идело со дечко и , па нема да иде сигурно има нешто што не му одговарало.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Леле и статистики почнавте да употребувате за одбрана...А иначе кој може на новинарите да им каже или она или дечко и нема од кој друг да се дознае сигурно не ја следи нејзе ЦИА. И сеа не и идело со дечко и , па нема да иде сигурно има нешто што не му одговарало.
Статистиката вели дека ако си од Македонија многу е поголема веројатноста да си најдеш партнер од Македонија во однос на партнер од Тајван
Никаква статистика не е ова ,ова е животен факт.А сега кога не знаете ни коментари да читате и освен површното размислување секакво подлабоко размислување ви е премногу комплексно,ја што да правам:tapp:
Наидов на еден коментар на хрватски форум ,дека луѓето од овие простори имаат оглупено десетократно ,јас мислам дека беа благи ,само десеткратно:pos:
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
47
Поени од реакции
3
Значи за да оправдаш користиш некои факти што немаат везе со темава, а иначе верувај не си толку памтетен/на како што си се замислуваш, па да ми објаснуваш подлабоко или површно размислување, а иначе ако ги читаш хрватските форуми значи и ти си отупен/а така да излишно е да мериш памет тука со 90 % од темава. Низ цела тема само ги изнесуваш позитивните работи, а чим некој нема исто мислење со тебе навредуваш и ја менуваш темата...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom