Каролина Гочева

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Каролина во дует со Вукашин Брајич на Босанскиот избор за Евросонг

 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Вечерва во Бекстејџ во 18 и 40 премиерно ќе биде прикажан најновиот спот на Каролина за "За година две" изработен од Томато.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.420
Поени од реакции
7.772
Не ме импресионираше нешто посебно спотов. Изгледа се у некоја креативна криза Томато продукција. Како и да е, останувам на ставот дека ова е една од најдобрите песни на Каролина.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
многу лош спот, како некоја Power Point презентација е.... баш штета, песнава е една од најдобрите на Каролина....
Aј бе... да му цркни на комшијата козата, зборате само колку да се најдите во муабет. Не драпај, во спотот се намачил некој да смисли прикаска...
 
Член од
1 октомври 2007
Мислења
57
Поени од реакции
2
Aј бе... да му цркни на комшијата козата, зборате само колку да се најдите во муабет. Не драпај, во спотот се намачил некој да смисли прикаска...

во овој спот има приказна???? :pos2:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не ми се допаѓа воопшто спотот, а песната како што реков претходно е СОВРШЕНА. Најдобро нешто од Каролина. Текст, глас, музика... едноставно е совршено.
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Песнава заслужуваше подобар спот, овој изгледа мизерно. Можеби решиле да не трошат пари и да направат спот колку да се каже дека е направен.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Гласајте за Каролина на Балканските музички награди во категоријата „Најдобар видеоклип на Балканот за 2009 год.„ за спотот „Крај„.

http://balkanika.tv/vote/mk/

 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Бившиот на Благица Павловска - зет на Каролина Гочева ?


На телевизија слушнав за тоа, кој знае повеќе, нека пише.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Бившиот на Благица Павловска - зет на Каролина Гочева ?


На телевизија слушнав за тоа, кој знае повеќе, нека пише.
Не е ни време ни место да се коментира за ова,посебно не за приватен живот на роднини и пријателе на Каролина.
Мислам дека и Каролина за самата себе не сака да зборува,а па не за некој друг кој првин не ни јавна личност.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Бившиот на Благица Павловска - зет на Каролина Гочева ?



На телевизија слушнав за тоа, кој знае повеќе, нека пише.
Прва брачеда на Каролина одела со типацов,нон-стоп на фејсбук виселе и на крај заедно биле, барем така прочитав во Крема пред една недела.
Дечково па и нема некој вкус за женски :)
Фејсбук и све е можно.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
ПОП ЅВЕЗДАТА РАБОТИ НА НОВИОТ АЛБУМ ВО САРАЕВО

Каролина снима кај Дино Мерлин

Во студиото каде што работи Дино Мерлин во Сараево, Каролина Гочева снима неколку песни за новиот албум, кој треба да излезе оваа пролет.
Поп-ѕвездата веќе цела недела интензивно работи во студиото "Лонг плеј" на Махир Сарихоџиќ, кој е член на бендот на Дино Мерлин и негов продуцент. Со Сарихоџиќ, Каролина веќе сними неколку хитови од претходниот поп албум "Во заборав". Освен со Махир, Каролина работи и со уште неколку познати балкански продуценти.
Следниот албум ќе биде шести на поп ѕвездата.

______________________________________


Изведбата на хуманитарниот концерт посветен на жртвите во Хаити.

Каролина - Мy love is your Love

 

Kajgana Shop

На врв Bottom