Каролина Гочева

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Би те прашал ти што имаш постигнато во твојот живот? дали некогаш си размислил дали имаш приближно доживеано некое искуство, успех како нејзините, има толку шетано, видено,запознавано луѓе...што не само ти, него многу други кои завидуваат на туѓиот успех, може да сонуваат и во меѓувреме од зад компјутер да навредуваат затоа што не можат како Каролина да си го организираат својот живот
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Би те прашал ти што имаш постигнато во твојот живот? дали некогаш си размислил дали имаш приближно доживеано некое искуство, успех како нејзините, има толку шетано, видено,запознавано луѓе...што не само ти, него многу други кои завидуваат на туѓиот успех, може да сонуваат и во меѓувреме од зад компјутер да навредуваат затоа што не можат како Каролина да си го организираат својот живот
A ti sakash da kazish deka tvojot zivot e' i go ziveesh po terkot na Kurolinche? Daj molimte predstavi ni se podobro mozda preeska te gledav na MTV vo Isselenichki Djubox pa izgleda ne te pepoznav :S
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Никогаш не сум рекла дека сум постигнала нешто како КАРОЛИНА, али барем не ги навредувам сите пејачки имиња, сите јавни фаци, затоа што тоа е нивна работа...колку толку, секој вреди и затоа никого не навредувам по форумиве и по темиве, а кого можам и ќе го пофалам или искритикувам доколку е потребно
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Никогаш не сум рекла дека сум постигнала нешто како КАРОЛИНА, али барем не ги навредувам сите пејачки имиња, сите јавни фаци, затоа што тоа е нивна работа...колку толку, секој вреди и затоа никого не навредувам по форумиве и по темиве, а кого можам и ќе го пофалам или искритикувам доколку е потребно
E pa radi toa sho se javni faci non stop treba da znaat deka se target za kritiki i pofalbi.Takada tebe ic neka ne te tangira moeto mislenje za Kurolinche.Koga edni bitolchani nemaat pozitivno mislenje,shto ostana za ostatokot.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
од следниот албум, кој ќе ја врати Каролина во поп водите, очекувам повторно нешто супер, навистина се испроба , не знам што следно да очекувам од неа
Хм, многу добро прашање. Јас сакам некои нови по денс песни, како Хипокрит. Каролина изјави на Телма пред некој ден дека се уште разгледуваат можни песни и размислуваат околу потенцијалниот музички стил, но ништо конкретно. Еднаш прочитав дека можно е да соработува и со авторката Александра Милутинович (чинам дека е од Босна или Србија не знам точно) што и ја напиша Кад те нема за на Ферас радискиот фестивал за во Белград. А и во Опуштено со Дино Мерлин си разменија идеи за можен дует. :) Во принцип очекувам побрзи песни, помалку балади.
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
0
Искрено многу сте ми смешни да не речам трагични,дел од вас само плукате а дел од вас пак сте сексуално исфрустрирани аман више со тие не издржани коментари . А што се однесува до тоа што некој си исфрустриран битолчанец не ја сака не значи дека цела Битола исто мисли,тоа е само од пуста љубомора и завист.
Што се однесува до новиот албум ќе соработува со Весна Малинова,Пере и Франц од Нокаут,Александра Милутиновиќ,Арсен Дедиќ,Бора Чорба, а албумот ќе го отвори со балада од некој бугарски композитор.Инаку ова се дел од авторите може ќе има некој други автори.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Бади, Од каде знаеш за ова:?
БРАВО каролинка, со Бора, Арсен дедиќ? БРАВО БРАВО, одлична е
па со Весна секогаш соработуива, Весна прави извонредни препеви на текстови
сепак за еден нов албум кој ќе ја врати како БУМ, според мене треба брза песна како што беше со Љубов под облаците , потоа со Се лажам себе
али ќе видиме каква ќе биде и баладата, сигурно нешто супер

а за исфрустрираните Битолчани, сексуално загрозени, не коментирам, многу е ниско и невкусно, нема логика да се дискутира со нешто што нема аргументи, него само комплекси и навреди без никаква основа

Во сабота сите на концерт, јас неделава купувам карти, одвај чекам
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Бади, Од каде знаеш за ова:?
БРАВО каролинка, со Бора, Арсен дедиќ? БРАВО БРАВО, одлична е
па со Весна секогаш соработуива, Весна прави извонредни препеви на текстови
сепак за еден нов албум кој ќе ја врати како БУМ, според мене треба брза песна како што беше со Љубов под облаците , потоа со Се лажам себе
али ќе видиме каква ќе биде и баладата, сигурно нешто супер

а за исфрустрираните Битолчани, сексуално загрозени, не коментирам, многу е ниско и невкусно, нема логика да се дискутира со нешто што нема аргументи, него само комплекси и навреди без никаква основа

Во сабота сите на концерт, јас неделава купувам карти, одвај чекам
Можеби се распродадени влезниците :)
Инаку јас би сакал да одам, ама баш овој викенд и не можам, зафатен сум. Баш жалам, следниот пат.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Sakash nekoj ziletite vo vena da si gi zakopa? :)))))
Ваљда на Каролина ќе идат луѓе кои не ја слушаат музиката само пошо се депресивни и им треба песна на која ќе се изнаплачат, туку луѓе кои ја ценат музиката која таа ја направи со својот последен албум...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Јас иома и да плачам и да пеам, и да уживам, и да се восхитувам, али има и на столче да се качам за Пролет лето есен зима
распродадени? нема шанси, тогаш утре ќе купам
а колку само не дфават гратиси по телевизии, а баш гледам дека за Елена има на секоја втора емисија гратиси, како алва ги даваат
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Јас иома и да плачам и да пеам, и да уживам, и да се восхитувам, али има и на столче да се качам за Пролет лето есен зима
распродадени? нема шанси, тогаш утре ќе купам
а колку само не дфават гратиси по телевизии, а баш гледам дека за Елена има на секоја втора емисија гратиси, како алва ги даваат
па очигледно ќе даваат кога никој не сака да и' купи.
а башка (идам малце оф топик) ме интересира како елена тоа прави концерт, а нема за промоција некој албум. хммм :raz:
 
Член од
11 ноември 2005
Мислења
316
Поени од реакции
6
право да ви кажам, откако раскинавме не ме интересира повеќе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom