Каролина Гочева

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.624
Поени од реакции
31.828
А таман помислив дека нема подосаден од мене во некој ,,фан клуб" бендовски, да речеме Редиохед кај шо ја дрвам по еднаш на ден, а некогаш ни тогаш. ...

И сфаќаш дека светот заминал у курац кога Pink Floyd темата да речеме има 30тина странички, а Каролина 186.

Каролина е Ок вокал, али карактер роскоп, барем од она шо се гледа низ медиуми.
Плус рече: Тоше беше најдобар машки вокал во Македонија, демек јас сум тука на врвот без конкуренција.
Абе абе..
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
И сфаќаш дека светот заминал у курац кога Pink Floyd темата да речеме има 30тина странички, а Каролина 186.
.
Па тоа е англиски бенд, ова е македонска пејачка, а живееме во Македонија. Добро е што Каролина има 186 страни, а не некоја друга ѕвездичка. Добро е и што Македонците го ценат квалитетот и на нашата и на странската сцена, а шундот веќе не просперира.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.624
Поени од реакции
31.828
Па тоа е англиски бенд, ова е македонска пејачка, а живееме во Македонија. Добро е што Каролина има 186 страни, а не некоја друга ѕвездичка. Добро е и што Македонците го ценат квалитетот и на нашата и на странската сцена, а шундот веќе не просперира.
Oди истиов муабет речи му го на Јован Јованов и сите пеачи и певаљки под негова продукција кои растураат со спотови по телевизија, па врати се да правиме муабет :)

Квалитетот е субјективна мера во глобала.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.507
Луѓе во нашава земја само неколку асални поп пеачи имаме..... Каролина, Калиопи, Тоше, Владо Јаневски и уште еден двајца што не ми текнуваат во моментов............. бар да не плукаме по нив :)
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
За дочекот на Новата 2014 г. Каролина ќе пее на плоштадот во Битола.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Каролина на Божиќниот концерт во Хрватска






Каролина на Шоу свих времена во Србија

 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Премиерот Никола Груевски е гостин во следната епизода од шоуто „Опуштено“ кое се емитува на првата програма на јавниот сервис. Друштво на Груевски му прави пејачката Каролина Гочева. со Тони Михајловски и Дејан Матиќ разговараат за обични нешта, не за политика. „Опуштено“ е на програмата на МТВ в четврток, втори јануари.

 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Премиерот Никола Груевски е гостин во следната епизода од шоуто „Опуштено“ кое се емитува на првата програма на јавниот сервис. Друштво на Груевски му прави пејачката Каролина Гочева. со Тони Михајловски и Дејан Матиќ разговараат за обични нешта, не за политика. „Опуштено“ е на програмата на МТВ в четврток, втори јануари.


:pos::pos::pos::pos::pos: Ауф комбинацијава е вински и лудило :pos: Баш ќе го гледам баш сакам да видам Тони како ќе го ремети на двосмислен начин гвујо :D
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
СО КАРОЛИНА И НА НОВА ГОДИНА
- Оние кои сакаат да ја слушнат во живо, ноќта на 31 декември Каролина ќе пее во родната Битола​
- За оние другите, на 31 декември во 20.40 часот на Алфа е најновото новогодишно издание на Шоу свих времена, снимено во Србија​
- На 1 јануари во 17.45 часот, Каролина ги пее песните од првиот етно албум во специјален концерт снимен од Алфа​
- На 2 јануари, Каролина е на гости во Опуштено заедно со премиерот Груевски​


СРЕЌНА НОВА ГОДИНА СО КАРОЛИНА
:vozbud:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Каролина, СРЕЌНА НОВА 2014 година
Ти посакуваме голем успех со Македонско девојче 2 и со концертите ,
ТВОИТЕ ФАНОВИ
:icon_mrgr: :icon_mrgr: :icon_mrgr: :icon_mrgr: :icon_mrgr: :icon_mrgr: :icon_mrgr: :icon_mrgr: :icon_mrgr: :icon_mrgr:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Спектакуларен дочек на Новата 2014 година во Битола

Прекрасна атмосфера, преполн плоштад и исклучителна забава понуди програмата со која Битола ја дочека Новата 2014 година на Плоштадот Магнолија. Атмосферата ја загреаа битолските групи: Х-бенд, Паркети и Памперси, публиката од срце ја насмеа комичарот Марјан Ѓоргиевски со својата стенд ап комедија, а никој не остана рамнодушен и на хумористично – сатиричен блок на Петар Горко и Соња Михајлова. За добрата забава се погрижија и Татјана Стефановска, Борче Наумовски и групата Мадригали.



Главната ѕвезда на вечерта, Каролина Гочева ја издигна атмосферата до максимум. Точно на полноќ Новата година на своите сограѓани им ја честита Градоначалникот на Општина Битола, д-р Владимир Талески, посакувајќи им многу здравје, среќни семејства и уште поуспешна 2014 година.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Каролина беше гостинка во новогодишниот специјал на српското „Show svih vremena„:
(прескокни на 12:50 минута). Пееше една српска песна „Колачичи„ :)

 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Утре во клубот ХО ексклузивно ќе имаат можност да го преслушаат новото музичко ремек дело на Каролина Македонско девојче 2,веќе преслушано само да замижеш и да слушаш. мој фаворит Кој да ми запее. И секако легендарната Ако згрешам нека изгорам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom