Карлинг, Сочи 2014

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
8.895
Поени од реакции
4.832
Ова е повеќе спорт од што бокс, кик бокс, мма и се слично е спорт. Ако спорт е нешто со што треба да го „убиеш“ противникот, тогаш зошто ова да не е, каде што неам појма што се прави.
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
2.738
Поени од реакции
2.767
Јас гледам т.с почесто гледав порано сега слабо поради обрврски, навивам за Норвешка и се надевам дека ќе освојат медал на олимпијадава.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.770
Поени од реакции
11.865
Не е многу интересен спортов, т.е. не е ништо посебно.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.682
Поени од реакции
20.149
Како можи женскиот дел од спортов да не ти биде интересен? :rolleyes:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.547
Поени од реакции
20.970
Ако има како во Лондон, стримови од сите спортови, веројатно како Стрелаштво ќе ми биде хит спортов. :D
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.062
Поени од реакции
13.862
play.mrt.com.mk/epg/linear/8436 - тука моментално може да го гледате мечот Шведска - Велика Британија, само што заврши четвртиот енд (на стримот, бааѓи им касне.), изедначен е резултатот.
Во живо е 4-3 за Шведска.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.682
Поени од реакции
20.149
Сабајле гледав Канада - Германија и германциве сами се победија во последниот енд :(
 
C

Crazy Diamond

Гостин
Да не знае некој како се вика еден сличен спорт на ова? Се игра на нешо као теписон и тие куглите (топките) се помали.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.062
Поени од реакции
13.862
Бочање. На хрватски. На наше нема назив. Се игра претежно во Далмација.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.062
Поени од реакции
13.862
Русија - Кина играат возбудлив натпревар.
Најубавата кај Русија (во овој спорт нема најдобра, има само најубава :)) ), Ана Сидорова во шестиот енд направи кикс во последниот обид, со што им даде шанса на Кина за два поени во тој енд, нормално го искористија.
Моментално е седмиот енд. Резултатот е 3-3.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.062
Поени од реакции
13.862
Дојдовме до крајот на овој турнир.
Во полуфиналето во женска конкуренција ќе играат В.Британија - Канада и Шведска - Швајцарија.
Во конкуренција кај мажите полуфиналните двојки ги сочинуваат Шведска - В.Британија и Канада - Кина.
На програмата овие мечеви се утре, прво на мразот ќе излезат девојките во 11 часот, а од 16 часот и мажите.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.628
Поени од реакции
5.675
Дојдовме до крајот на овој турнир.
Во полуфиналето во женска конкуренција ќе играат В.Британија - Канада и Шведска - Швајцарија.
Во конкуренција кај мажите полуфиналните двојки ги сочинуваат Шведска - В.Британија и Канада - Кина.
На програмата овие мечеви се утре, прво на мразот ќе излезат девојките во 11 часот, а од 16 часот и мажите.
на мтв зошто нема?:(
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.062
Поени од реакции
13.862
Најверојатно не им е познат спортот/атрактивен за пренесување.

Бај д веј, денес е женското финале, и мечот за бронза.
В. Британија во мечот за бронза беше поуспешна од Швајцарија со 6-5.
Моментално во финалето играат Шведска - Канада, води Канада во 8 енд со 4-3.
www.sochi2014.com/en/curling-women-s-gold-medal-game
.
 
На врв Bottom