Карлинг, Сочи 2014

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.805
Поени од реакции
7.421
Навистина бил интересен спортов, Германците добро ги кратеа само крајовите на ендовите и не беше досадно со паузите и тајмаутите измеѓу.
Финалето го гледав, во деветиот енд згрешија Швеѓанките и Канада заслужено си го лапна златото, 6:3 конечен резултат.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.692
Поени од реакции
15.599
Kанаѓаните владеат со спортот, злато и во машка конкуренција, во финалето беа подобри од В.Британија и тоа убедливо со 9-3.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom