Карактерот во очите?

Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Jaс сум од Демир Хисар, и ми иди една жена (од Болницата за душевни болести таканаречена Лудница) застанува до мене и вика:

Курвински очи имаш ти...
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Mac)) напиша:
Оние со плави и зелени демек многу лажеле...така вика една другарка :)
Ја како што знам не лажат туку со нив не можело да се прави муабет,се губиш во нивниот поглед и веќе забораваш што сакаш да кажеш!
Глеаш срцка зашто ја и ти не се разбираме!:vozbud:
Ај забегавме!
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Mickey_k напиша:
Мислам дка бојата на очите нема многу влијане за разлика од погледот. Каков поглед имаш таков и си. Можеш да го искарактеризираш некого според него. А за бојата на очите незнам дека може да влиае.
Tuka se slozuvam. Od pogledot mozes da go odredis karakterot barem malku (poveke). A edinstveno shto znam (ne znam dali e medicinski tocno) e deka tie so posvetli oci, imaat ponekvalitetni oci.
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Абе знам јас се, за тоа што покажуваат очите и на кој начин.
Муабетот ми беше, дали и бојата можеби, го покажува карактерот.

Читав негде, дека и такви испитувања се прават,па затоа и ве прашав,заедно да откриеме,има ли бојата врска со карактерот и ако има каква е таа?

Инаку, јас имам светло кафени очи.Темпераментно едно створење,галамџија невиден.Уживам да се смеам,дружељубива сум,комуникативна.Со саати се занесувам во интересен разговор.Знам да избувнам и грди зборови да кажам,но знам и да се извинам.Плачка сум,кога сакам-сакам до крај на живот.Кога нејќам,не кажувам.Се задлабочувам во мислите,анализирам постапки,мои и туѓи,откривам,истражувам,многу читам,зборам на телефон по цел ден....

Има ова врска со бојата на очите,а???:)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
А шо прајме ак имаш рецимо едно кафеаво а едно зелено око :raz: ?
Тогаш си мултикарактер или ..
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
Јас пак имам сини очи:)
Темпераментна, тврдоглава, мора се да биде по мое, зборам по телефон по цел ден, обожавам плажа, песок, вода, и се што е поврзано со летото, лесно сум избувлива, и лесно некој може да ме изнервира, на моменти сум многу груба на зборови, и често и да грешам тешко ми е да се извинам, ако се извинам тоа го правам одоколу, а директно никогаш, друго што да кажам, па тоа е, ако ми текне уште нешто ќе пишам...:)
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Јас имам кафени очи и сум најнормален.. не сум лош, то е најбитно
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Моите очи се машани... зависи од светлото :) еднаш плави еднаш зелени... или нешто измеѓу ....

А добар сум јас... многу мирно дете :)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
Зелени ми се очите и не верувам баш дека објаснуваат некоја карактерна црта.
Не се чувствувам ништо поспецифична од останатите...:nesum:
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
walker_girl напиша:
Зелени ми се очите и не верувам баш дека објаснуваат некоја карактерна црта.
Не се чувствувам ништо поспецифична од останатите...:nesum:
ја имам кафеави и не се пронаогам баш во горе наведените објаснивања, така да го делам истото мислење со валкерче
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Ok, epa togash iam temno kafeni ochi.....elegantna, sakam da bidam, valjda sum. Mistichna, samo za onie koi ne me znaat :)
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
tocno imam zeleni oci i neobicna sum i specificna...ednostavno lugeto ne me svakaat i neznaaat sto sakam...dobro,i ja neznam sto sakam nekogas ali mnogu sum problematicna...sekogas nesto mi fali
 

~MadaGascAR~

Yeah..Whatever...
Член од
23 јули 2006
Мислења
90
Поени од реакции
1
pa bibike imame ista boja na oci a i tvojot opis na karakterot bajagi se sovpaga so ona sto jas bi go rekla za sebe si! moze ima vrska...
kako i da e, koga se zapoznavam so nekogo ja gledam dlabocinata na pogleedot, sjajot vo ocite so bi rekle, a ne tolku bojata! Mozes mn da vidis vo tugite oci kolku poveke go poznavas covekot, tolku podobro!
Primer porano koga ke dojdev domatazna, iznervirana, a ne sakav da zboram so moite doma za toa, znaev da zastanam pred vrata i da se smejam, zezam( dobra glumica sum) a majka mi samo sto ke me videse po ocite( pogledot) znaese deka ne e se ko so treba..
gi prepoznavam i ja s drugarkite taka ponekogas..Pogledot izdava!!!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Имам зелени очи и воопшто не наоѓам слични карактеристики со луѓето кои имаат исти такви. Очите како очи и разните погледи знаат да кажат многу, ама бојата не верувам.
Најверојатно испитале се луѓево, па ајде сега и од бојата на очите ќе проценуваме нечиј карактер.:toe:
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Имам кафеаво со примеса на зелено очи и по принцип сум многу комуникативен, пријателски настроен, без пардон, галамам многу, секогаш позитивен, додуша се нервирам од ситници ама брзо ми мине нервоза.[/quote]I jas imam kafeavi so primesa na zeleno i ako veruvate ist sum vo karakter so Mickey K znaci ima nesto:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom