Капки

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Морав да пробам Acid имајте на ум дека ова ми е првпат и дека не сум на исто ниво како вас останатите ама се трудам :)

untitled-5 by DeviAngelMKD, on Flickr​
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
mOJ MAL PRIDONES KON TEMATA
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 17:21 ---
nother one :))))a
Аа, убаво, особено првата... Со вино капеше? :)
Башка, се гледа дека имаш убава капалка... Да не користиш дозер за инфузија? :)
 
Член од
16 јули 2011
Мислења
189
Поени од реакции
120
Аа, убаво, особено првата... Со вино капеше? :)
Башка, се гледа дека имаш убава капалка... Да не користиш дозер за инфузија? :)
Uf da ti priznaam najcesno jas poslednava godina zabegav malku po taa rabota :)))
Malku sum knap so vreme zaradi drugi obvrski,megjutoa slikite se so dosta fina oprema napraveni.Tecnosta(vodata de) e oboena so prehrambena boja a momentot na okinuvanje na blicot e so time delay .Prasaj se sto te interesira ke se obidam da ti objasnam:)
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 20:08 ---
Inaku kako ideja za domasen proekt za zimskite (citaj dosadni ) denovi onie koi gi interesira slikanje na kapki i sl....zirnete ova pa ako nekoj go interesira ke diskutirame....
http://www.hiviz.com/kits/tpg-du.htm
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Член од
16 јули 2011
Мислења
189
Поени од реакции
120
Vo sustina iako mozebi izgleda komplicirano ne e!
A baska neprocenlivo e cuvstvoto koga na aptekarkata ke i pobaras set za transfuzija ,a ona prasue dali pacientot ima vekje kanela....
Ne ma pa ti za kapkite mi e....a da ok :facepalm:
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Мора еден блиц и макро објектив да се купува :D
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Прво би сакал да купам блиц, и да научам како функционира и како се активира. Не планирам за почеток да давам многу пари за блиц, ми треба нешто најобично, мануелно и едноставно, за ваков тип на фотографија. Би сакал да слушнам ваши мислења.

@Ацид, може и нова тема за блицеви и нивното функционирање да се отвори во врска со ова ;)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Прво би сакал да купам блиц, и да научам како функционира и како се активира. Не планирам за почеток да давам многу пари за блиц, ми треба нешто најобично, мануелно и едноставно, за ваков тип на фотографија. Би сакал да слушнам ваши мислења.

@Ацид, може и нова тема за блицеви и нивното функционирање да се отвори во врска со ова ;)
Има тема за блицеви друже, али во Фото берза е, зошто најчесто се дискутира за нивната цена - не за употребата :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom