Капки

Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Ping @zoran2008 :) Пиши нешто ако можеш за блицот, каков е, како го користиш и слично. Благодарам!
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
141
Поени од реакции
29
Додека татко ми дојде јас да ти помогнам :) Користиме 430ex, јачината му варира од 1/24 до 1/64, додека пред него стои плексиглас кој ја распрснува светлината.Тој е поврзан со уредот кој го има на страницата поназад со чија помош го регулираме каснењето на блицот. :)
 
Член од
16 јули 2011
Мислења
189
Поени од реакции
120
A da prasam nekoj zainteresiran za uredot za "kapenje" vakvi fotki da ne ima? Sobiram pari za nov objektiv :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.348
Член од
16 јули 2011
Мислења
189
Поени од реакции
120
Се приметува дека сликаш во чаша и троа одозгора... Пробај во некој поголем сад, можеби пластичен/проѕирен?
zoran2008 и Gakowski, на што капете вие? :)
Za da gi izbegnes nesakanite refleksii od blicot ili nekoe drugo dodatno osvetluvanje najdobro e poludlaboka crna teflon tava.Bitno e i dlabocinata na vodata ,koja ne smee da e premnogu ili premalku.
Za razbivanje na monotonijata na prozirnost i nedefinirani oblici jas koristam prehrambena boja za slatki vo prav.Ja imas vo pogolemite marketi i epten fino izleguva crvenata i sinata.EDEN BITEN SOVET DRUGAR!Imaj stara krpa za brisenje nered okolu sebe BITEN del od dodatna oprema e vo ovoj slucaj he he he
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.348
тригер или добро темпиран момемнт?
Ручни рад е ова, од еден обид... Со continuous направив 3 фотки, ова е едната од нив :)
Да имам уште еден обид би го направил малку поинаку. Со црна позадина, со ISO1600 (наместо 800) и со поголема брзина (1/4000 можда) за да се „замрзнат“ капките подобро :)

Имам уште еден балон... Да пробам фото или видео? :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.348
ф

фото

инаку ако е балонот проблем....имаш неколку балони гратис од мене
Не е проблем да се купи, финтата е што дома имам уште еден... :)
Мене ми беше мерак да пробам slow-motion видео... Ама изгледа ќе биде фото :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom