Канибализам

Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Пред месец дена видов канибализам во живо. Со другар ми јадевме сендвичи со пилешки стек и пред нас имаше врапци. Другар ми им фрли малку стек и овие си го изедоа:D
 
T

Tetro

Гостин
Денис Сторм и Велерио Зено, водители на шоуто „Експериментални глувци“, пробаа каков вкус има нивното сопствено печено месо




Двајцата биле снимени како го јадат месото едниот на другиот, кое хирушки им било острането од нивните тела. Емисијата е базирана на невообичаени, па дури и бизарни експерименти.

Претходно во својата емисија Сторм и Зено дадоа одговор на прашања од типот дали е можно бричење со користење кечап. Овој пат пробаа човечко месо.

- Разговорот за вкусот на месото е посебен. Чудно е да се гледа во очи човекот чие месо го јадете - рече Сторм.

Сторм и Зено го изедоа месото што хируршки им е исечено од стомакот и од бутовите. Месото е печно на сончогледово масло и сервирано без додавање сол и бибер, затоа што водителите сакаа да знаат каков е вистинскиот вкус на човечкото месо.

Емисијата ќе биде емитувана вечерва во Холандија. Сторм рекол дека претрпената болка се исплатела.
 
Член од
2 април 2012
Мислења
144
Поени од реакции
133
значи ми се згади и слоши од ова што прочитав :facepalm: ах...
 
Член од
16 април 2012
Мислења
108
Поени од реакции
22
значи ми се згади и слоши од ова што прочитав :facepalm: ах...
Не сме научени на такви работи,на голем дел од племињата тоа им е рутински чин,да си била родена таму,сега ке би се восхитувала на вкусот и мирисот на порција човечки бут во марамица
:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom