Канабис

Член од
19 март 2021
Мислења
11
Поени од реакции
10
Здраво.
Како прво, бидете свесни дека користам автоматски преведувач и ова може да го загрози значењето на моите реченици.
Јас сум Французин и имам многу прашања во врска со Северна Македонија. Среќен сум што го најдов овој форум чиј израз ми се чини слободен и искрен.

Едно од овие прашања, што претставува основа на мојата тема, се однесува на канабисот.
Слушнав дека владата размислува да го стави легализацијата на канабисот на народен глас и дека ја охрабрува оваа позиција.

Дали сметате дека конкретно е можна идна легализација на потрошувачката и самопроизводството на канабис?
Кој е вашиот став на оваа тема?
Која е моменталната политика на репресија во однос на потрошувачката и самопроизводството на канабис?
Дали сме слободни да го пушиме во одредени региони во земјата?

Ви благодариме што ме прочитавте.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Баки, свесен си дека тревата го суши мозокот? Не се лажи со тоа како е кул и слично да пушиш.
 
Член од
2 март 2016
Мислења
481
Поени од реакции
468
Здраво.
Како прво, бидете свесни дека користам автоматски преведувач и ова може да го загрози значењето на моите реченици.
Јас сум Французин и имам многу прашања во врска со Северна Македонија. Среќен сум што го најдов овој форум чиј израз ми се чини слободен и искрен.

Едно од овие прашања, што претставува основа на мојата тема, се однесува на канабисот.
Слушнав дека владата размислува да го стави легализацијата на канабисот на народен глас и дека ја охрабрува оваа позиција.

Дали сметате дека конкретно е можна идна легализација на потрошувачката и самопроизводството на канабис?
Кој е вашиот став на оваа тема?
Која е моменталната политика на репресија во однос на потрошувачката и самопроизводството на канабис?
Дали сме слободни да го пушиме во одредени региони во земјата?

Ви благодариме што ме прочитавте.
You want to invest in that sector?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Дали сметате дека конкретно е можна идна легализација на потрошувачката и самопроизводството на канабис
Легализација на потрошувачката е возможно.
Самопроизводство не верувам. Државата доколку легализира користење на канабис, тоа ќе го прави за сопствени цели и ќе настане монопол.
Претпоставувам, доколку се оствари (иако мислам дека сеуште Македонија е далеку од ова) би се отвориле продажни места на неколку локации. За да може слободно да се консумира каде ти би посакал потребно е комплетна декриминализација. Мислам и од тоа е далеку Македонија знаејќи каков менталитет преовладува во државата и какво е размислувањето на луѓето со функции.


Баки, свесен си дека тревата го суши мозокот? Не се лажи со тоа како е кул и слично да пушиш.
Зашто бе мора во секоја нова тема да има твој идиотски коментар?
Која ти е целта на форумов? Постоиш за идиотски коментари? Реално ништо паметно немам прочитано од тебе. Само контрирање и паметување.
 
Член од
2 март 2016
Мислења
481
Поени од реакции
468
[QUOTE = "Forca, message: 9272042, membre: 84198"]
Vous souhaitez investir dans ce secteur?
[/ CITATION]

Не, јас сум потрошувач кој бара дестинација.
Во Македонија не е дозволена слободна конзумација на канабис.
Ти го кажувам ова да го знаеш кога ќе доаѓаш во Македонија не конзумирај канабис на јавен простор, тоа е претставува кривично дело и затворската казна е висока.
 
Член од
19 март 2021
Мислења
11
Поени од реакции
10
Во Македонија не е дозволена слободна конзумација на канабис.
Ти го кажувам ова да го знаеш кога ќе доаѓаш во Македонија не конзумирај канабис на јавен простор, тоа е претставува кривично дело и затворската казна е висока.
Размислував за домашна потрошувачка
Автоматски споено мислење:

Легализација на потрошувачката е возможно.
Самопроизводство не верувам. Државата доколку легализира користење на канабис, тоа ќе го прави за сопствени цели и ќе настане монопол.
Претпоставувам, доколку се оствари (иако мислам дека сеуште Македонија е далеку од ова) би се отвориле продажни места на неколку локации. За да може слободно да се консумира каде ти би посакал потребно е комплетна декриминализација. Мислам и од тоа е далеку Македонија знаејќи каков менталитет преовладува во државата и какво е размислувањето на луѓето со функции.




Зашто бе мора во секоја нова тема да има твој идиотски коментар?
Која ти е целта на форумов? Постоиш за идиотски коментари? Реално ништо паметно немам прочитано од тебе. Само контрирање и паметување.
Разбирам.
Не верувам дека легализирањето на потрошувачката во јавноста е добра работа затоа што останува лек.
Само, би сакал да знам дали се толерира самопроизводството и домашната потрошувачка?

За споредба, во Франција, канабисот е нелегален, но насекаде има нелегални продажни места кои обично продаваат високо токсичен производ. Ние не ризикуваме затвор веднаш за потрошувачка или мало производство, но во случај на повторување на одговорноста да. Постојат проверки покрај патот со скрининг.
Автоматски споено мислење:

За волја на вистината, тоа е THC молекула која е нелегална и продава плевел легално, кој содржи само CBD.

Доколку се легализира, мислам дека ќе се претпочита строга државна контрола и би го охрабрила туризмот во оваа насока. Колку луѓе би можеле да бидат задоволни со само-производство само меѓу сите потрошувачи? Вие исто така може да овластите и да надгледувате како во Каталонија. Ова е она што го посакувам за вашата земја. Написот што го прочитав и е неодамнешен, го претставува г-дин Заев како поволен за оваа идеја, што мислите вие?
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Во Македонија не е дозволена слободна конзумација на канабис.
Ти го кажувам ова да го знаеш кога ќе доаѓаш во Македонија не конзумирај канабис на јавен простор, тоа е претставува кривично дело и затворската казна е висока.
Нема затворска казна, ниту кривично дело за консумирање канабис на јавен простор.
Не трескај глупости.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
816
Поени од реакции
1.296
Здраво.
Како прво, бидете свесни дека користам автоматски преведувач и ова може да го загрози значењето на моите реченици.
Јас сум Французин и имам многу прашања во врска со Северна Македонија. Среќен сум што го најдов овој форум чиј израз ми се чини слободен и искрен.

Едно од овие прашања, што претставува основа на мојата тема, се однесува на канабисот.
Слушнав дека владата размислува да го стави легализацијата на канабисот на народен глас и дека ја охрабрува оваа позиција.

Дали сметате дека конкретно е можна идна легализација на потрошувачката и самопроизводството на канабис?
Кој е вашиот став на оваа тема?
Која е моменталната политика на репресија во однос на потрошувачката и самопроизводството на канабис?
Дали сме слободни да го пушиме во одредени региони во земјата?

Ви благодариме што ме прочитавте.
Заев ти ли си ?
 
Член од
2 март 2016
Мислења
481
Поени од реакции
468
Нема затворска казна, ниту кривично дело за консумирање канабис на јавен простор.
Не трескај глупости.
Пробај де пред полициска станица, смотај еден џоинт, и снимај се пред џандарите, пушти го тука видеото, ако не ти направат ништо,
СО ВОЛКАВИ БУКВИ ОВДЕ ЧЕ ТИ СЕ ИЗВИНАМ И ЧЕ КАЖАМ ДЕКА ТРЕСКАМ ГЛУПОСТИ!
:)
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.848
Ова преведувачиве се сѐ посовршени, неверојатно. Штета што нема говор во живо, би ја усовршиле и дикцијата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom