Како си го дигате...

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
...расположението?:)

Кога сте депримирани, изморени, разочарани, што се правите за да си го дигнете расположението?
Дали слушате музика, цртате, разговарате со пријателите, јадете неконтролирано или едноставно останувате депримирани и повлечени?

Јас кога сум во некоја таква lazy-mood состојба најчесто знам да откачам некоја стара ама енергична песна која веднаш ме крева на нозе и ми дава доволно сила за да продолжам со секојдневните обврски.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Секое тело, кое се разгледува како материјална точка, ја задржува состојбата на мирување или рамномерно праволиниско движење се дотогаш додека некое друго тело не го принуди да ја промени таа состојба.

meaning: чекам надворешни влијанија да го сменат моето расположение...дотогаш останувам down
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Пуштам клипчиња од К-15 :pos:
типците се луди,не моеш да не се насмееш,и да не се расположиш:pos2:
 
I

InF3cTeD

Гостин
седнуам пред компјутер си пуштам добра музика и си кулирам со разговор на емесен
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
До пред некое време се смируваше со Др. Хаус ама откако го изгледа исто како и порано па и сеа со некој добар филм ке го спуштам ке го изгледам и се ми пуно рамно.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
И по темперамент а и онаков каков што си сум, сум троа комплициран... значи брзо потонувам во депресија, а потоа брзо и излегувам, само што некако down периодите се обидуваат да ме уништат - не им се давам де :D инаку за ситници се онерасположувам ама и за ситници се радувам, и хороскопски така ми е, мора се да биде испланирано и под конец, страшно ме нервира и депримира хаосот и отстапките од плановите а знаеме... домашен есап на пазар не оди, е така и плановите кои како по обичај доста често не излегуваат, но тој е животот како што ни приредува некои тажни моменти исто така ни дава и некои за радување - ќе спомнам уште една мисла, кога ти ја затвора вратата - ти го отвора прозорот, држете се до него или барем обидете се да го видите онаков отворен само за вас, уживајте во тоа.

И да бидам он... топик да си кажам дека ми го дигаат убави... нешта.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Најефикасно со физички активности, спорт. Или викенд на планина како најдобар избор за подолготрајно подобрување на расположението :)
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
седам на компјутер и барам нешто интересно на youtube, читам вицеви или одам надвор на воздух трчам
 
N

navivacka

Гостин
Си пуштам добра музика која може да ме расположи и секако благо до мене:vozbud:
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
153
Поени од реакции
13
слушање музика, можда некоја добра книга или ќе искочам со друштвото, најдобар начин секогаш можат да ве расположат и насмеат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom