Како до бременост?

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Sepak kajgana forum ne e vistinskoto mesto za tvojot problem.
Не е а? А да не е мал гестот што на жената и препорачаа доктори, вештачки оплодувања, и дадоа разни совети.. Сфаќам дека не се сите доктори, ама сите имаат животно искуство, како што (не) гледаш некој од нив се нашол во иста ситуација.
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
70
Поени од реакции
1
AtoM AnT fala ti mnogu za stranicive, ke gi posetam, tokmu toa i mi bese celta, da razmenam mislenje so nekoj koj mozebi go pominuval istoto sto i jas, a veruvajte mi deka vo posledno vreme ne mi se veruva kolku sterilitetot kaj lugeto e rasprostranet,jas licno ne deka ne gi znam site ovie raboti sto gi procitav od site vas denovive, no sepak fala. Za site ovie 6 godini mislam deka slobodno mozam da zapisam ginekologija,mozebi e se do psihata na covekot, aj se nadevam deka ke bide
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
AtoM AnT fala ti mnogu za stranicive, ke gi posetam, tokmu toa i mi bese celta, da razmenam mislenje so nekoj koj mozebi go pominuval istoto sto i jas, a veruvajte mi deka vo posledno vreme ne mi se veruva kolku sterilitetot kaj lugeto e rasprostranet,jas licno ne deka ne gi znam site ovie raboti sto gi procitav od site vas denovive, no sepak fala. Za site ovie 6 godini mislam deka slobodno mozam da zapisam ginekologija,mozebi e se do psihata na covekot, aj se nadevam deka ke bide
Za moja sreka jas ne go pominav toa ama sakam da pomognam na onie shto imaat problem,mozebi kaj tebe problemot e vo psihata,premnogu razmisluvash a toa ne e preporachlivo,opushtete se so tvojot chovek i se ke si dojde na mestoto!
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Немој да се депримираш, биди позитивна и ќе биде. Знам многу случаи каде паровите се обидувале до години, и им успеало. Една случка пред некој месец што ја чув.После многу обиди паров оди кај некој специјалист во Словенија.Ги прегледал и двајцата, и предложил партнерот да ги извади сите осмици(заби), бидејки стварале некоја температура, нешто такво, и од малце покачена температура, сопругот имал проблем. По 2 месеци по вадењето на забите, сопугата останала бремена.:toe:Значи тестирајте се и сешто, се што сте чуле, и не се нервирајте ич.
Знам и бабини деветини, ако те интересира кажи.Иначе да не те замарам.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Немој да се депримираш, биди позитивна и ќе биде. Знам многу случаи каде паровите се обидувале до години, и им успеало. Една случка пред некој месец што ја чув.После многу обиди паров оди кај некој специјалист во Словенија.Ги прегледал и двајцата, и предложил партнерот да ги извади сите осмици(заби), бидејки стварале некоја температура, нешто такво, и од малце покачена температура, сопругот имал проблем. По 2 месеци по вадењето на забите, сопугата останала бремена.:toe:Значи тестирајте се и сешто, се што сте чуле, и не се нервирајте ич.
Знам и бабини деветини, ако те интересира кажи.Иначе да не те замарам.

Од тие бабини деветини, од моја фамилија што не можеле да имаат повеќе, ова им помогнало. Беа по секакви доктори специјалисти, и на крај им помогнаа бабините деветини.
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Vaka znaci mene me interesira kakva e tvojata bazalna temperatura da ti pojasnam toa e vnatresnata tem. na vaginata dali e normalna pod normala ili kako veke mislam deka bese 37 s za da se zabremeni sega je zemam literatura i ke procitam pak ako ne e 37 s ko ti napisam kolku treba da bide, i kolkava e podviznosta na spermatozoidite kaj soprugot .Dali ste pravele takov test?
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
70
Поени од реакции
1
bazalnata temperatura kaj mene e normalna i spermogramot na maz mi ispadna dobar
 
Е

експерт

Гостин
Koga ke se spomeni deka STRESOT ima vlijanie ne samo vrz vakvi problemi tuku I vrz celokupnoto zdravje, poveketo go svakaat malku alternativo I ne mu pridavaat znacenje, ama dobro e da se znae deka stresot predizvikuva takvi reakcii vo organizmot sto duri vlijae I vrz samite GENI, a kamoli vrz vakvite procesi koi sto zavisat od tolku mnogu parametri.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Една мала забелешка: дали можеби си проверила да не имаш кламидија? Повече пати слушам во последно време дека поради неа жениве имаат проблем а и покрај тоа што е релативно лесна за третирање некако се пропушта во испитувањата...
Како и да е, бидејќи кај тебе испитувањата не покажале ништо сериозно, треба да помислиш дека твојата преголема желба и психичкото оптоварување прават чуда.
Јас не би се малтретирала со ин-витро, едноставно почнете да уживате со сопругот во тоа што го правите без да го правите со цел! Резултатите ќе стигнат многу брзо...
 
Е

експерт

Гостин
a sto mislite za folnata kiselina,pomaga?
Тоа е витамин Б9, неопходен е за развивање на нервниот систем кај фетусот затоа МОРА да се прима во текот и пред бременоста.

А, инаку за оние кои не можат да забременат доколку се пробале, треба да пробаат да земаат амино киселини кои се неопходни за правилно функционирање на целокупниот организам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom